Už nevím jak na dceru, nezvládám jÍ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 10:53
už nevím jak na dceru, nezvládám ji

Dobrý den,

bohužel si musím přiznat, že asi nezvládáme výchovu dcery.
Jsou ji 2 a čtrvrt roku a je nevychovaná a já už nevím, co s ní. Problém je i v manželovi, který nerespektuje, že dítě musí mít mantinely, netvrdím, že já dělám a dělala vše dobře, ale..

S ní se nedá nikam jít, všude ostuda, vždy kvůli něčemu se najde scéna.
V první řadě, nejde s ní cestovat, řve po pár minutách v buse, je to peklo, protože nechce sedět na místě a dělá hrozný hluk, leze ze sedačky a já ji držím, minule visela hlavou dolů a já se ji snažila posadit a kopala..pak zas lezla pod sedačky..ona neřve, ona přímo vřeští, chápu, že je malá, ale kratší cestu prostě vydržet musí, dostane ovoce, pití, či obrázkovou knihu, vše letí.

Další věc, vše hází, hračky, jídlo, když to nechce, prostě to odhodí, učím ji, že to má dát na stůl, ne jablko letí na podlahu, přitom do odpadkového koše umí vyhodit věci. a dřív uměla i dát jídlo na kuchynskou linku, když nechtěla, přijde mi, že to dělá schválně.

To, že děti občas rozhazují věci, chápu, ale musí je umět uklidit., ŕíkám, pojd uklidíme hračky, když je všude rozhází a nehraje si s nima, ne..tak ji vemu, že jdeme uklidit spolu hračky, snaží se mi vyškubnout, hysterák, hračky rozhází vzteky, rozkope..když nic nezabere,. uklidím je, ale vezmu je schovám, že když neumí po sobě uklidit nebude si hrát, je jí to jedno, najde si cokoliv jiného, co může rozházet.. :roll:

Scény, že po příchodu myjeme ruce, musim ji tam dovléct a vřeští jak tur. tohle děláme vždy od doby, co chodíme ven, nechápu, proč najednou problém, nebo najednou, ono to eskaluje už nějakou dobu..
Ráno po probuzení sundat noční plenu, hysterák, polije si třeba leginky, chci ji dát suché, hysterák. vlastně pořád hysterák.

Vezme hračku a mlátí s ní o zem, manžel leží a nechá ji, max řekne, nech toho, nebo zařve, ale že by se zvedl a tu hračku ji vzal, že když se takhle chová, tak ji mít nebude, to ne, nechce hysterák, zas je to na mě..pak na mě řve manžel, že ji neumim uklidnit a bla bla..

venku na hřišti..udělám svačinu, ovoce, chleba s lučinou a třeba křupky nějaké, vezmu vecio na písek, míček a přesto pořád žebrá u cizích lidí, přisedne k nejaké rodině a chce od nich jídlo, bere jim z tašky hračky, věčně za ni lítám a říkám, že třeba chlapeček ti nechce půjčit svou hračku, máš tu svoje, ne uplně mě ignoruje či mě od sebe odhání a pořád somruje..když ji odtáhnu, vřískot a chvíli si hraje a po chvíli znova..třeba zas jiná rodina, s tím jídlem, některým to nevadí, jiným jo, já třeba nabídnu to naše, ale minule holčičce snědla celé víno, přitom jsme meli svoje..nevim proč to dělá.

doma je mi furt za zadkem, beze me nechce ani ven a venku mě ignoruje, volám na ni jménem a ani se neotočí, utíká, neposlechcne at stojí..

dneska házela písek, říkám, to se nedělá, nekomu to hodíš do očí, hodí to sobě nevadí ji to, hází po sobě písek..jenže pak ho hodila po holčičce, ale vzteky, nedala ji lopatku, jdu tam zas říkám ty řeči..dsobrý, vrátí lopatku, hraje si se svoji a začne s ní házet písek, hodila ho na maminku té holčičky, tak ji plácnu přres ruku, že tohle teda ner a ona nabere lopatku a hodí mi to do obličeje, tak ji popadnu a jdeme domu, že když zlobí a neumí se chovat a poslouchat bude doma, to aplikuju už dlouho, bez výsledku, vlastně mi přijde, že jsme furt doma v poslední době, když jdem na hřiště..

jinak chodíme na procházky a až na občasné, že nepolechne je docela hodná.

ted nově cca týden i uspávání je boj, nechce být v posteli a vylézá a řve jak hysterka..přitom tohle bylo vždy v pohodě, byla naučená, že po koupání už z postele ne, ležím tam s ní a hladím ji, nebo si hrála s plyšáky a pak usla, jenmže ted ji neudržím v poslteli..

nákupoy, nikdy to nebylo na dlouhý nákup, ale nakoupit základní věci a jít ano. sedla si do vozíku, dostala rohlík do ruky a vydržela, ted se nechce nechat posadit, ok, když by vydržela za ruku, ne, začne lítat mezi regály, dětský vozík s ním popojede a letí a ona se rozuteče, tak ji prostě za ruku neberu, zkusila jsme to, ale do vozíku ji nejde narvat, zvedá se a vyskakuje z něj, já opocená, zničená a skoro bez nákupu..hlídání nemám, prestěhovali jsme se, manžel dojíždí do německa za prací, bydlíme u hranic, do školky ji nevzali, mají plno, babička přes půl republiky..

jsme vyřízena, manžel večně pryčm když má volno, já už nemůžu, snažím se být důledná, ale opravdu nic nezabírá, co s ní?? jsme tu 6 týdnů, ta změna chování může být i stěhováním, beru, ale s ní to bylo těžké už předtím, a el ted..

snažím se ji věnovat, číst, ne..nevydrží u toho, hrát si, to vydrží chvilku stavět kostky, chodíme hodně ven, věnuji se ji, doma ale když mám práci či vařím, ví, že musí se zabavit, já prostě nevim.,proč je taková a co mám dělat, aby poslouchala, obřčas něco zabere, ale každý den je už tak únavný..

asi jsem neschopná a neměla jsme mít dítě, nedávám to.. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 23.04.18 10:58

Anonymní, mám taky divoké, sebeprosazující akční dítě a je to věčně kdo s koho, i když ne až tak jak u vás, nebo aspon ne se vším, občas mám taky dosta a občas jsou dny, kdy bych dala hlavu do písku, co kde udělá z ničeho za scénu!

přijde mi, že u vás je to umocněno tím, že jsi na ni sama a tou změnou prostředí, není v nervu? 6 týdnů je dost, ale může to trvat než se aklimatizuje i dýl, plus ty jsi vyčerpanáa a asi i v nervu a ona to cítí a jste v začarovaném kru­hu!

musíš vydržet, ona z toho povyrostě, ale neustupuj! a co zkusit paní na hlídání? máš možnost? snad ti ji vezmou brzo do školky, být v kolektivu a i s jinými dospělými by ji pomohlo.

a manželovi to vyjasni, ty jsi taky unavená a nemůžete si dovolit polevit jen proto,. že se chcete vyvarovat scéně a mít klid, to nesmí, musíte být za jedno, dítě pak má hokej a i když ty mu dáváš hranice, nechápe a pořád to zkouší!

pikola
Neúnavná pisatelka 19906 příspěvků 23.04.18 10:58

Jo, kolem toho druhého roku je to takové super období :lol: výdrž, chápu, že je to na hlavu, měla to tak většina matek.

Kosopemi
Kecalka 218 příspěvků 9 inzerátů 23.04.18 11:02

Nejsi neschopna. Mam o pul roku starsi holcicku nez je ta tvoje a neni to tak vyhroceny, ale ve spouste veci ji poznavam. Zkousi hranice a obcas je to o nervy. Vydrz! Jo a s manzelem je opravdu nutny tahnout za jeden provaz a nepolevovat jen kvuli klidu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 11:03

Moje ségra to měla taky tak. Několik měsíců to zkoušela po dobrém…Nic. Tak to holt muselo jít po zlém. Normálně dostávala na pr.del, byla bez pohádek, bez oblíbené hračky. Prostě léčba šokem. Po pár dnech měla celkem klid.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 23.04.18 11:05

Jsem zpocená jen co to čtu, musí to být náročné 8o Mému synovi budou 2 a všude to čtu že takové období je pro tento věk typické a kolem 3 roku se to zlepšuje. Možná by jí pomohl kolektiv někde ve školce nebo dětské skupině, uvažovala jsi o tom? Držím palce :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 11:06
@Anonymní píše:
Moje ségra to měla taky tak. Několik měsíců to zkoušela po dobrém…Nic. Tak to holt muselo jít po zlém. Normálně dostávala na pr.del, byla bez pohádek, bez oblíbené hračky. Prostě léčba šokem. Po pár dnech měla celkem klid.

u nás bych ji musela zabít, vzít ji oblíbenou věc - nemá oblíbenou hračku, bohužel. na pohádky moc nekouká, snažím se tv moc neučit, jen když potřebuji neco udělat, ona stejně nevydrží dlouho koukat..na zadek dostane, když opravdu něco udělá ošklivého začne řvát a pak se lísá, řeknu ji, že ne, že maminka se zlobí, že ji mám ráda, ale že zlobí a nebudu se s ní mazlit, když se chová ošklivě, hm..nic, odejde, či neco vzteky nakopně, zkousíšm ji trestat tím, že když zlobí venku, že jdeme ihned domů a stejně..trvá to hrozně dlouho a nic.. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 11:10
@Anonymní píše:
u nás bych ji musela zabít, vzít ji oblíbenou věc - nemá oblíbenou hračku, bohužel. na pohádky moc nekouká, snažím se tv moc neučit, jen když potřebuji neco udělat, ona stejně nevydrží dlouho koukat..na zadek dostane, když opravdu něco udělá ošklivého začne řvát a pak se lísá, řeknu ji, že ne, že maminka se zlobí, že ji mám ráda, ale že zlobí a nebudu se s ní mazlit, když se chová ošklivě, hm..nic, odejde, či neco vzteky nakopně, zkousíšm ji trestat tím, že když zlobí venku, že jdeme ihned domů a stejně..trvá to hrozně dlouho a nic.. :(

A co zkusit tu paní na hlídání? Třeba na 2 hoďky a ty by sis skákla na masáž nebo si dala jen v klidu někde kafe? Třeba by malý pomohlo být chvíli bez tebe

Tarjei
Závislačka 4425 příspěvků 23.04.18 11:12

Slysi na jmeno? Ukazuje, podiva se kam ukazes?

MartinaCV
Kelišová 7483 příspěvků 23.04.18 11:18

Naše malá jé taky svéhlavička, takže když něco nechce - přebalit apod., dělám, co zabírá, takže básničku patřičně zajímavým tónem, zpívám apod. Občas, aby se najedla, musí u toho být Mickyho klubík. Tablet bereme s sebou všude, aby se dal Micky případně pustit někde v čekárně u doktora, v autě na cestě apod. Nezvyšuju hlas, nikam to nevede, řekla bych, že právě naopak. Snažím se každou činnost udělat zajímavou, vysledovala jsem jak na ni. Myslím, že tohle je běžné, i když je každé dítě jiné. Teď frčí stránky Nevýchova- přesný název neznám. My to děláme po dobrém, s respektem, že jde o malé dítě (19 měsíců). Mohli jsme mít např. trauma z čištění zoubků, ale našli jsme způsob - ona má můj kartáček a čistí mně (i když má občas tendenci mi vydloubat zuby) a já u toho čistím jí. Odvedu takto pozornost a vše zajímavě, zábavným tónem, počítání zoubků apod. Kdybych to nechala jen tak, jako povinnost, že budeme čistit její zoubky, byl by z toho hysterák. Takže je to o trpělivosti a pochopení, že dítě je ještě hodně malé. Věřím také, že jak si to nastavíme teď, oceníme všichni v budoucnu. Jinak pokud by šlo o vážný problém, zkusila bych dětského psychologa. Držím palce :kytka:

Šarlota4
Extra třída :D 10463 příspěvků 23.04.18 11:21

Klasicky vzdor no. Vydrz!

Elen8
Extra třída :D 13003 příspěvků 23.04.18 11:23

Přejde to. Projde si tim temer kazde dite. Nektere mene, jine vice..vydrz.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 23.04.18 11:42

Jojo, naročný období. Syn byl taky takový. Do toho se mi narodila dcera. Já teda mám hlídací babičky, a to je taky duvod, proč jsem se z toho nezcvokla..
Poradim jen vydržet a být důsledná (i manžel). Ted jsou našemu klukovi tři a už je to o dost lepší. Sice je pořád v opozici a musí o všem diskutovat, ale sceny uz nedělá. Nechá si hodně vysvětlit. Pul roku chodí do školky. Tam si ho chvalí. Vlastně všude je hodný, jen nám to dává sežrat. Jsi dobrá máma. Máš holt náročný ditě, ale zase se snad ve světě neztratí ;)

Ms.Ragdoll
Závislačka 2743 příspěvků 23.04.18 11:47

Nejsi v tom sama, jak ja te chapu. :hug:

Ta nase se chova stejne a to je o neco mladsi nez tvoje.

Jsme dusledni oba, mantinely ma, ale efekt NULA. Poslechne, jen kdyz ma na to zrovna náladu :mrgreen:

Nechapu jak to delaji maminky s vice detmi v takovem veku. Smekam pred nimi. Je to desny…

vertunka
Závislačka 4817 příspěvků 23.04.18 11:51

Nejsi neschopna :*. Je to klasicke obdobi vzdoru. Narocne pro rodice, zdrave pro deti. Mam doma stejne starou dceru a je uplne to same. Nekdy ma dobre dny a nekdy horsi no :nevim:. Jit s ni nekam je taky boj :mrgreen:. A ja mam do toho jeste mimino. A to je teprve na palici :lol:. Ale neboj, jednou to prejde :kytka:.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >