Už nevím jak na to, aby v noci spal

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 11:44
Uz nevím jak na to aby v noci spal

Dobrý den, maly 15m se v noci casto budi za prsem. Ma me jako dudlik. Kdyz s nim spi manžel je to ok, vzbudi se 1-2×, prituli se a spi dál. Ale kdyz spí se mnou, budi se klidne co 1-2 hodiny k ránu častěji a usne jen u prsa. Rozhodla jsem se ze kdyz spi s tatinkem tak to musi jit i se mnou. Prvni noc se vzbudil v 10, pochovala jsem, pritulila, chvíli plakal a usnul a vzbudil se az v pul 3 kdy jsem prso uz dala. Vcera se vzbudil uz v 9 a nešel utisit nosenim, mazlenim, hlazenim… Proste nicim. Brečel tak moc az pozvracel loznici :( takze toto asi nebude způsob odnaucovani pro nas :( nenapada vas jeste jak na to? Dudlik nema a odmítá. Lahev si vcera uprostřed řevu vzal napil se ale stejně brecel dal a pak to hodil. Mam ho v posteli, zkusili jsme dat i do vedlejšího pokoje jestli nebude spat lepe a bylo to ještě horší :nevim:

Přečtěte si článek: Nespavost u dětí: Jak na časté buzení?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 24.07.19 11:49

Tak co kdyby spal s tatínkem a ty spala zatím jinde? Nebo ještě lépe pokud mate pokojíček aby tatínek nějaký čas spal s malým v pokojicku aby si zvykl a pak se vrátil k vám do ložnice (tatínek) :) Špatný nápad?

P4ja
Extra třída :D 10645 příspěvků 24.07.19 11:50

Mně se tohle zlepšilo po odstavení. Malá najednou spí celou noc. 1× 2× se zavrtí a max přeleze ke mně. Pokud v noci kojit nechceš, tak to ale udělej natvrdo, a ne tak, že vyměkneš a prso dáš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 11:56

@Marben tatinek s nim může spat jen nekdy o víkendu. V1-3 rani vstava do prace a potrebuje se trochu vyspat, vraci se az pozde odpoledne :(

@P4ja ted jsem to chtěla udelat na tvrdo. Prvni noc byla priprava, zkusila jsem ze to pri prvním probuzeni zvládl, druhou noc jsem nechtela dat uz vůbec. Ale když se z pláče az pozvracel… :( musela jsem do nej dostat nějaké jidlo a to to mam tak delat kazdou noc nechat brecet az do pozvraceni? :(

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 4 inzeráty 24.07.19 11:57

Taky mne napadlo jako první, aby dítko spalo nějakou dobu s tatínkem. Asi je zvyklé na to, že vedle něj leží nějaký další dospělák, ale pokud se s tátou tak nebudí a stačí mu jen tělesné teplo, tak mi to přijde jako dobrá cesta. Dát ho ihned do separace je docela tvrdé, je jasné, že bude brečet, to byste museli mít nervy ze železa a být opravdu hodně důslední, abyste tohle vydrželi.

P4ja
Extra třída :D 10645 příspěvků 24.07.19 12:01
@Anonymní píše:
@Marben tatinek s nim může spat jen nekdy o víkendu. V1-3 rani vstava do prace a potrebuje se trochu vyspat, vraci se az pozde odpoledne :(@P4ja ted jsem to chtěla udelat na tvrdo. Prvni noc byla priprava, zkusila jsem ze to pri prvním probuzeni zvládl, druhou noc jsem nechtela dat uz vůbec. Ale když se z pláče az pozvracel… :( musela jsem do nej dostat nějaké jidlo a to to mam tak delat kazdou noc nechat brecet az do pozvraceni? :(

Patnáctiměsíční dítě už nepotřebuje v noci jíst. Můžeš nabídnout čaj, vodu a nebo sunar. Pokud zvládnul spát tátovi, tak hlad nemá. A pokud ti normálně jí přes den, tak v noci fakt jíst nemusí.

Já třeba musela odstavit vše. Táta první noc uspal s řevem. A já v noci drndala a odváděla jsem pozornost od prsou. Snažila jsem se dělat vše jinak, abych nepřipomněla mléko. Druhá noc byla s křikem lepší a teď už je to naprosto v pohodě.

A u tebe, pokud si první noc to prso vyřval, jak píšeš, tak to zkouší i teď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 12:05

@P4ja najist potreboval proto ze vyzvracel vse do snedl za odpoledne a večer, takže mel prazdny zaludek. Prvni noc si ho nevyrval. Nejdřív jsem vydrzela nedat a bylo to ok, pak jsem dala dobrovolně. Ano možná to byla ta chyba ale to uz ted nezjistim a musim vymyslet jak na to tentokrát :nevim: nerada bych aby se zas pozvracel.

@PenelopaW prave jsem doufala ze po spaní s tatinkem se to zlepší. Pul roku to zkousime. Ani po tydnu s tatinkem se to se mnou nezlepsilo a ted spi nekdy s nim nekdy se mnou a vyborne nas rozlišuje :(
Nechtela jsem ho úplně vyseparovat, chodila jsem za nim hned jak se probudil, dala prso a spal dál, als budil se častěji nez u me v posteli. Byl to jen pokus, hodne lidi mi rikalo ze jim deti v jiném pokoji spalo lépe, tak jsem to zkusila a u nás to neplatí

P4ja
Extra třída :D 10645 příspěvků 24.07.19 12:12
@Anonymní píše:
@P4ja najist potreboval proto ze vyzvracel vse do snedl za odpoledne a večer, takže mel prazdny zaludek. Prvni noc si ho nevyrval. Nejdřív jsem vydrzela nedat a bylo to ok, pak jsem dala dobrovolně. Ano možná to byla ta chyba ale to uz ted nezjistim a musim vymyslet jak na to tentokrát :nevim: nerada bych aby se zas pozvracel.@PenelopaW prave jsem doufala ze po spaní s tatinkem se to zlepší. Pul roku to zkousime. Ani po tydnu s tatinkem se to se mnou nezlepsilo a ted spi nekdy s nim nekdy se mnou a vyborne nas rozlišuje :(
Nechtela jsem ho úplně vyseparovat, chodila jsem za nim hned jak se probudil, dala prso a spal dál, als budil se častěji nez u me v posteli. Byl to jen pokus, hodne lidi mi rikalo ze jim deti v jiném pokoji spalo lépe, tak jsem to zkusila a u nás to neplatí

Hlavně musíš být přesvědčená ty, že to tak opravdu chceš. Ono to potom vycítí. A když ti brečí v noci, tak zkus hračky, písničky, cokoli. Já chodila zabalená v dece, aby ze mě mléko tolik necítila. Jinak bych i potom pozvracení prso nedala. Spíš zase nabídla něco jiného. Kdyby měl hlad, tak si vezme. A nebo se ráno vzbudí o něco dřív a bude chtít jíst. ;)

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 4 inzeráty 24.07.19 12:51

Půl roku zkoušíte spaní s tatínkem, ale jak dlouho jste nejdéle vydrželi? Ten týden? Možná je to ještě málo… U těchle věcí je fakt nejlepší vydržet a vytrvat, protože jakmile sklouznete ke starému stereotypu, tak se vše vrátí zpátky :/. Blbé samozřejmě je, jestli muž spát s dítkem nechce - u nás doma to tak bylo, chlap moc není stavěný na noční vstávání, a pokud musí každý den v práci fungovat, tak to moc dlouho praktikovat nechce.
Jinak u nás v domácnosti tedy děti v jiném pokoji taky líp nespaly - možná záleží na tom, v jakém věku se dítě do pokojíčku šoupne. Čím je starší, tím víc si tu změnu uvědomuje.

A když se dítě v noci vzbudí a prso nedá, jen se s ním pomazlíš, tak pokaždé spustí křik?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:02

@P4ja no tak zkusim zase dalsi noc a uvidime jak to bude vypadat :)

@PenelopaW tatinek by s nim i spal ale vstava do práce v 1-3 rano a vraci se pozde odpoledne. Spi malo a v práci sedi za volantem, tak jsme radsi kdyz se vyspi aspon trochu v klidu :( takze to moc casto praktikovat nejde.
Ano pokaždé pláč. Jen předevčírem se to teda povedlo ze nakonec usnul. Ale pláče vždy kdyz ho zkouším uklidnit a uspat jinak :( a kdyz uz jsem se hecla ze to teda vydrzim tak se chudak z toho pozvraci :( bojim se aby se to neopakovalo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:04

Ja bych to řešila tím že bych mu nedávala prso vůbec ale flašku nejdřív by teda brečel ale po tom by si zvyknul :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 13:09
@Anonymní píše:
Ja bych to řešila tím že bych mu nedávala prso vůbec ale flašku nejdřív by teda brečel ale po tom by si zvyknul :mrgreen:

Flasku si vcera uprostřed řevu vzal napil se ale stejně brecel dal a pak to hodil :(

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 24.07.19 13:32

Tak to neřeš. Nejlepší je počkat ještě rok a pak mu to už vysvetlis a bude to bez fňukani ze dne na den. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 15:53

@Lynette ja se uz potrebuju vyspat, drtí me to i psychicky :,(

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 24.07.19 20:19
@Anonymní píše:
@Lynette ja se uz potrebuju vyspat, drtí me to i psychicky :,(

Měj dítě vedle sebe v posteli, až se vzbudí tak se k němu jen otočíš čelem, dáš mu prso a spíš dál.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama