Už nevím, jak se chránit při sexu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mesiah
Kecalka 321 příspěvků 02.03.19 06:41
Už nevím, jak se chránit při sexu

Ahoj,

je mi 28, dvě děti, kojim. Před 4mesici jsem začala brát Azalii, protože už jsem chtěla mít normální sex s manželem a nebát se otěhotnění nebo se milovat s kondomem-to je pro nás hrůza.
Cca před měsícem se mi udělalo nějak zle a trvalo to skoro 3tydny, tak jsem zkusila antikoncepci vysadit, kdyby to bylo tím. Jenže nastal problém, mívám hodně nepříjemnou ovulaci, u které je mi špatně, povolila mě podbrisek a jsem nepoužitelná. Tvar to i cca 14dni, potom 5 dni menses a zbývá mi par,,normálních” dni. Řeším, jak se chránit, zda začít znovu Azalii brat? Nebo si nechat zavést telisko? Ale co když mi nebude vyhovovat, budu mít bolesti, budu špinit… co když budeme chtít třeba za dva roky další dite?
Proste se v tom nějak placam, jsem už docela zoufalá, nechci se ani milovat, protože momentálně se děsím otěhotnění, jelikož druhé také bylo neplánovaně.
Je v dnešní době antikoncepce takový drijak, jako bývala? Nebo je ta Azalie aspoň šetrnější?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Betyssek
Kecalka 138 příspěvků 02.03.19 06:57

Podivej se na Pharmatex, delaji krem nebo globule. Ja mela ty globule. A spousta mych kamarádek. Fungovaly perfektně a zavádějí se tesne pred stykem, takze zadne dlouhodobe pravidelne užívání. Ja byla moc spokojena.

Betyssek
Kecalka 138 příspěvků 02.03.19 06:58

@mesiah Jinak jsem u toho Prahmatexu skoncila proto, ze jsem po kazde antikoncepci krvacela :nevim:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 02.03.19 07:04

Ja začala brát ha maloo prý obsahuje minimum hormonu . Beru ji teprve týden motá se mi trochu hlava jinak se cítím dobre.ja měla telisko mirena rok a půl a musela jsem na operaci protože to telisko vycestovalo do dutiny břišní 8o mam tři děti podvaz nechci tak uvidím co ty prášky .

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 02.03.19 07:04

Mam telisko Mirenu a jsem spokojena, spinila jsem po zavedeni asi mesic, mozna dva, od te doby nemam mesicky, jen obcas zaspinim.
Ale je to na pet let no, ja ho mam rok a pul a tak za rok a pul si ho necham vyndat, az budem chtit dalsi dite. Takze ho budu mit tri roky.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 02.03.19 07:07

@-Sára tybrďo to jde? 8o jaks to poznala?

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 02.03.19 07:11

Mě HA třeba nevyhovuje i ta nízkohormonální mi dělá psychické změny. Nehormonální tělísko nechci (u mě je vysoké riziko alergie na kov při dlouhodobé expozici). Z bariérových buď kondom (není při sexu příjemný) a spolehlivost kloboučků na čípek je asi stejná jako když se nechtráníte vůbec. Takže jsme po druhém dítěti zvolili kombinaci spermicidního krému pharmatex a přerušované soulože. Jsme si vědomi že tahle „antikoncepce“ může selhat, ale vzhledem k tomu že před prvním i druhým dítětem jsme provozovali pouze přerušovanou soulož a těhotenství na sebe dalo pak dost dlouho čekat (2 roky syn, 5 měsíců dcera) tak jsme to riziko, že bychom měli místo dvou dětí tři, ochotni podstoupit. A vzhledem k tomu že se brzy oba přiblížíme pětatřicítce (pro nás oba je to taková hranice kdy podle nás člověk ještě není na dítě starý) kdy je manžel rozhodnutý podstoupit vasektomii (nebo já sterilizaci, ale u něj je to jaksi menší zásah) a nutnost antikoncepce tím vyřešt trvale.

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 02.03.19 07:16

@Lily Evans Ona tělíska občas vycestují (jak se dostane do dutiny břišní z ulcelkem uzavřeného okruhu dělohy a vagíny je mi záhadou), zrovna nedávno tu byla diskuze že paní přes tělísko otěhotněla a řešila jestli má smysl žalovat výrobce (verdikt, nemá protože informace že ochrana není 100% je v příbalovém letáku).

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 02.03.19 07:22

@Heivka no tak to těhotenství by mi asi zas až tak nevadilo, aspoň bych nemusela poslouchat, proč chceme tak velkej věkovej rozdíl :mrgreen: ale aby se mi tělísko někde potulovalo, to mě mírně děsí :mrgreen:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 02.03.19 07:27

@Lily Evans ja měla hrozné bolesti.na rtg se ukázalo ze se telisko nachází v malé pánvi tak okamžitě akutní laparoskopicka operace.no mazec :zed: prý se to nemá zavádět po skončení sestinedeli ale později.sestra mi vyprávěla ze některé paní to našli dokonce v žaludku to bylo teda horší …

-Sára
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 02.03.19 07:34

@Heivka mě to telisko prý putovalo vejcovody.mam nárok na vracení peněz .pry v Americe bych vysoudila miliony :mrgreen: ze je to poškození mě atd operace .no ale v pribalovem letáku není psáno ze mirens muže vycestovat do břicha pouze ze ji tělo muže vypudit ven :think:

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 02.03.19 07:41

@-Sára Au, tak to musela být síla, když si představím jak velké je tělísko a že vejcovod je hrozně úzký, …

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 02.03.19 07:41

@-Sára tyjo, tak to je mazec teda. Tak aspoň že ti vrátili peníze. Mně ho zaváděli po půl roce od porodu, tak snad to bude ok :)

Vrabuska
Stálice 84 příspěvků 02.03.19 17:13
@-Sára píše:
@Lily Evans ja měla hrozné bolesti.na rtg se ukázalo ze se telisko nachází v malé pánvi tak okamžitě akutní laparoskopicka operace.no mazec :zed: prý se to nemá zavádět po skončení sestinedeli ale později.sestra mi vyprávěla ze některé paní to našli dokonce v žaludku to bylo teda horší …

I neeee, není logická cesta tělíska do žaludku, sestřička je zrejme vtipálek :potlesk:

Mellisa64
Stálice 70 příspěvků 02.03.19 18:20

Chráním se abstinencí

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama