Už nezvládám tenhle život

Anonymní
2.6.20 13:05

Už nezvládám tenhle život

Ahoj. Zakládám diskuzi spíše pro ulevení si, řešení to stejně nemá.
Bohužel patřím k těm hloupým husám, které se nechaly zbouchnout mag.orem a zůstaly samy. Takže teď mám syna, jsem na MD a bydlím s matkou, protože jsem si nestihla za rok pracovního života našetřit a osamostatnit se. Jedna věc je, že mě nebaví samotný život, kdy jsem sama s miminem, občas si opravdu potřebuju odpočinout, ale hlídání nemám, otec si dítě nebere. Jedu na 110% nonstop. Ještě by to šlo, kdybych si aspoň v soukromí mohla pobrečet nad zpackaným životem, ale bohužel, ani ten luxus si nemohu dovolit. Bydlím sice s rodiči, ale nepomáhají mi s dítětem. Jistě, není to jejich povinnost, dítě je to moje. Ale zase tak úplně moje není, rozhodující hlas má moje matka. Od rána do večere běhám kolem mimina, má matka sedí s námi v obýváku a jen říká, co je špatně, co MUSÍM teď hned udělat, uklidit, co koupit (dcera samozřejmě musí se mnou, ona ji hlídat nebude). Neustále mě před dcerou shazuje a ponižuje (máma je bl. bá, máma tě neumí nakrmit, máma tě špatně oblékla, neposlouchej mámu), okřikuje mě za všechno (proč ještě nejste venku, hned s ní MUSÍŠ ven atd, hned ji přebal, je pokakaná - i když není :) ). Jakmile se ohradím, ať mě neshazuje před dcerou nebo že to není její starost nebo stačí i “drzý” pohled, spustí se řev, nadávky, třískání dveřmi a dítě mi začne hystericky brečet. Rodiče mě podporují finančně, proto vím, že musím hodně snést, nechat si sr. át na hlavu a poslušně přikyvovat. Já vím a fakt se tím většinou řídím, vztek, bezmoc a zoufalství dusím v sobě (jednou jsem si dovolila se po snůšce ostré a sprosté kritiky rozbrečet a takový výsměch jsem snad nikdy nezažila), ale poslední dobou už to strašně graduje a hlavně vidím, že mi to dceru taky poznamená. Vůbec nevím, co dál, dá se to řešit jinak než sebevraždou? Často čtu rady jakože najít si chlapa s bytem, jenže jsem dost ošklivá takže šance s dítětem mám minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

975
2.6.20 13:11

Upřímně matku bych poslala hodně rychle někam a šla raději bydlet někam na Azylový dům, pokud bych neměla finance na svůj vlastní byt. Protože tohle snášet je maximálně na pořádnou ránu do hlavy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3640
2.6.20 13:15

Tak mas syna nebo dceru? A utahnes finančně aspoň nějaký pidi podnájem, nějaký spolubydleni s jinou maminkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2496
2.6.20 13:16

Kolik je holčičce? Bude líp. Trochu si to musí sednout. Otec malé ti ani neplatí alimenty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 13:18

@EvieK o azyláku vážně uvažuju, i když to není úplně jednoduché
@JancaS84 myslím, že je to jedno ;) podle popisu bych někomu mohla být povědomá. Já bych levný pronájem zřejmě utáhla, problém je ta počáteční investice na kauci a vybavení

• Nahlásit
  • Citovat
15577
2.6.20 13:18

Azylový dům nebo spolubydleni by pro tebe byl asi nejlepší start. Platí otec dítěte alimenty? Má je vyměřené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
2.6.20 13:19

Dům pro matky s dětmi, toto fakt ne. Zdrhej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6385
2.6.20 13:20

Taky moc nechapu - nejdriv pises syna, pak ze dceru to poznamenava…takze co? Pokud je to pravda, radsi bych sla na azylak nez tohle psycho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
975
2.6.20 13:21
@Anonymní píše:
@JancaS84 myslím, že je to jedno ;) podle popisu bych někomu mohla být povědomá. Já bych levný pronájem zřejmě utáhla, problém je ta počáteční investice na kauci a vybavení

Proč si myslíš, že to není jednoduché? Každopádne pokud zvládneš menší byt, zkus hledat byty bez kauce nebo na splátky. Vybavení klidně na netu daruji za odvoz, někdy tam jsou pěkné kousky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
2.6.20 13:22

Podívej se na spolubydlení maminek. Můžeš jít s jinou maminkou do 2+1 a rozdělit si náklady na bydlení. To chce ale peníze do začátku. Máš něco uspořeno? Případně co prodat? Co alimenty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
2.6.20 13:22
@Anonymní píše:

Vybavení seženeš po bazarech, často za odvoz. Hlavně něco dělej, nelituj se zmiz rychle. Vždycky jde neco dělat. Dávky hmotné nouze atd a příspěvky na bydlení na UP máš pozjistovane? Alimenty???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
2.6.20 13:26

Holka mas to tezke. Tohle je presne to „za kazdou cenu si ho necham“ a to nemyslim zle, ale ve prospech ditete i tebe. V prvni rade by jsem mame neco od srdce rekla, takhle se mama a babicka opravdu nechová. Naopak by ti mela pomoct hlavne psychicky a fyzicky s ditetem jako sve dceri, vzdyt je to jeji vnouce 8o no a informovala by jsem se o nejake ty prispevky, davky atd. Jako jestli romum doplaci najemne, elektriku, tak musi i tobe, ale asi bude drina to obehat. A az to pujde tak holt brigada. Jinak zkus klidne badoo, kde se da urcite najit i slusny chlap a je to dostupne i z obyvaku. :nevim: ve dvou se to lepe tahne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
2.6.20 13:28

@Kukacka123 nebo se děcko nudí, škola neni povinná. Protoze žvatlat dcera a pak syn, to je totalne mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3753
2.6.20 13:28
@Anonymní píše:
Ahoj. Zakládám diskuzi spíše pro ulevení si, řešení to stejně nemá.
Bohužel patřím k těm hloupým husám, které se nechaly zbouchnout mag.orem a zůstaly samy. Takže teď mám syna, jsem na MD a bydlím s matkou, protože jsem si nestihla za rok pracovního života našetřit a osamostatnit se. Jedna věc je, že mě nebaví samotný život, kdy jsem sama s miminem, občas si opravdu potřebuju odpočinout, ale hlídání nemám, otec si dítě nebere. Jedu na 110% nonstop. Ještě by to šlo, kdybych si aspoň v soukromí mohla pobrečet nad zpackaným životem, ale bohužel, ani ten luxus si nemohu dovolit. Bydlím sice s rodiči, ale nepomáhají mi s dítětem. Jistě, není to jejich povinnost, dítě je to moje. Ale zase tak úplně moje není, rozhodující hlas má moje matka. Od rána do večere běhám kolem mimina, má matka sedí s námi v obýváku a jen říká, co je špatně, co MUSÍM teď hned udělat, uklidit, co koupit (dcera samozřejmě musí se mnou, ona ji hlídat nebude). Neustále mě před dcerou shazuje a ponižuje (máma je bl. bá, máma tě neumí nakrmit, máma tě špatně oblékla, neposlouchej mámu), okřikuje mě za všechno (proč ještě nejste venku, hned s ní MUSÍŠ ven atd, hned ji přebal, je pokakaná - i když není :) ). Jakmile se ohradím, ať mě neshazuje před dcerou nebo že to není její starost nebo stačí i “drzý” pohled, spustí se řev, nadávky, třískání dveřmi a dítě mi začne hystericky brečet. Rodiče mě podporují finančně, proto vím, že musím hodně snést, nechat si sr. át na hlavu a poslušně přikyvovat. Já vím a fakt se tím většinou řídím, vztek, bezmoc a zoufalství dusím v sobě (jednou jsem si dovolila se po snůšce ostré a sprosté kritiky rozbrečet a takový výsměch jsem snad nikdy nezažila), ale poslední dobou už to strašně graduje a hlavně vidím, že mi to dceru taky poznamená. Vůbec nevím, co dál, dá se to řešit jinak než sebevraždou? Často čtu rady jakože najít si chlapa s bytem, jenže jsem dost ošklivá takže šance s dítětem mám minimální.

:nevim: :nevim: :nevim:
Máš dceru nebo syna??? Rozmysli se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
2.6.20 13:31

Zajdi si na úřady zjistit, zda máš nárok na nějaké dávky sociální pomoci. Ve dvou letech dej dítě do jeslí a běž do práce. Musíš zatnout zuby a vydržet. A tvůj táta je taky takový v. l? S nim by se nedalo promluvit, aby mámu srovnal? Případně ti půjčil peníze na kauci? To je hrozné ta tvoje situace, ale snad bude zase líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama