Už půl roku bez plínek a stále si neříká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luskak
Nováček 4 příspěvky 20.01.17 12:47
už půl roku bez plínek a stále si neříká

Ahoj maminky,

jsem už docela vyčerpaná z našich nočníkových hrátek :) a tak prosím o jakoukoliv radu. Dceři je již 28 měsíců a je už někdy od června bez plínek a stále si neříká a neříká. Když ji vysazuju, tak se většinou vyčůrá, ale taky dost odmlouvá, že se jí na nočník nechce, takže už ani nevysazuju, jen systematicky den co den přepírám cca. 8 kalhotek a punčocháčů.

Zezačátku v červnu si asi po třech dnech začala říkat, ale spíš jen tak když ji to momentálně napadlo, nikdy si neříkala třeba dva dny v kuse. Obecně mám pocit, že ji nočník prostě nebaví a hlavně ji nevadí být v počuraném. Pro dokreslení situace jako zásadní uvádím, že na svůj věk mluví jako čtyřletá, umí nepřeberné množství písniček a básniček, hezky jí, je manuálně zručná, sama se oblékne, je velmi společná a nebojácná a hlavně na všechno má už tak od roka a půl svůj názor. Je to dost osobnost a dá nám dost práce ji motivovat, má prostě svoji hlavu a většinu věcí se naučila sama, nikoliv mou zásluhou. Tím chci říct, že mi prostě nejde na rozum, že nočník odmítá akceptovat, když by jinak už dávno měla patřit do školky. Všechny děti kolem nás, které třeba ještě nemluví a neobléknou se, tak mají nočník dávno zvládnutý.

Zkoušela jsem jí motivovat vším možným, samolepky i bonbony, ale nic nezabírá. Bobek jde navíc asi ze strachu vždy do kalhotek, ale to tak neřeším, hlavně aby se už aspoň naučila chodit na malou.

Nemáte prosím nějaký tip nebo radu? Nechce se mi věřit tomu, že není zralá, když vidím jak se jinak chová, co umí, jak se vyjadřuje..Podle mě to ani není vzdor, své emoce ohledně nočníku se snažím nedávat najevo, snažím se na ni nezlobit, jen to neustále dokola připomínat. Přijde mi, že ji to prostě otravuje chodit na nočník, že počurávat se Xkrát za den je jednodušší. Neznám nikoho z okolí, kdo by s odplenkováním strávil více jak 3 týdny a já už asi 6 měsíců…každý mi vždy hned radí, že ji mám nechat počurat, že ji to bude vadit…no počurala se už tak tisíckrát a nic…

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale je to už dlouhý příběh s tím nočníkem a já pomalu začínám ztrácet nervy…děkuju moc

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23067 příspěvků 20.01.17 12:51

@luskak Bojovali jsme teď cca 4 měsíce. Taky už jsem byla zoufalá, docela zabrala motivace bonbonků. On chodil, ale jenom, když měl nahý zadek, jakmile jsem ho oblekla, tak se počůral. Chce to čas. Ač jsem jinak prudká hlava, tak u nočníku jsem se držela toho, že jsem nijak netrestala. Jenom jsem se ho vždycky zeptala, jestli ví, kam se to dělá. Je to náročný období, ale pokud už jsi jednou plíny sebrala, tak bych nevracela.

Alušáček
Závislačka 3397 příspěvků 20.01.17 12:53

@luskak Jen trpělivost a počkat až k tomu dospěje sama :D Já mám stejně starou dceru, která nočník zvládá více jak půl roku sama bez problémů, ale mluví minimálně o tom, že by se sama oblékla si můžu nechat zdát. Prostě každé dítě je jiné a šikovné na něco jiného ;-)

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 20.01.17 12:55

Hele a nehrotíš to moc? Podle popisu mi přijde, že skoro jo. Věčné připomínání, ptaní se… je spíš kontraproduktivní. Čím větší divadlo se kolem toho dělá, tím hůř to jde. Základem je neřešit. Navíc jí je 28 měsíců, v tomhle věku má na počůrávání pořád ještě nárok, ve školkovém věku rozhodně není. Čůrání nesouvisí s ostatními dovednostmi. Dala bych si oraz, motivovala, ale víc to nechala být. Do školy v pleně nepůjde.

blumen
Hvězda diskuse 45347 příspěvků 20.01.17 13:02

A kdyz si nerika a musis 8× denne prevlikat, proc nema plinku? Trochu kontraproduktivni, ne? Nasadila bych zpatky plinky a zkousela jednou za cas v kalhotkach, zda uz ji to docvaklo. Casu ma jeste dost

blumen
Hvězda diskuse 45347 příspěvků 20.01.17 13:05

@luskak a neridila bych se tak okolim. Za me nechat pul roku pocuravat je kravina.

luskak
Nováček 4 příspěvky 20.01.17 13:09

Děkuju moc za rady…někdy se uklidňuju tím, že byla opravdu odmalička tak šikovná a samostatná, že jsem asi taky musela dostat svůj příděl v podobě nočníku, abych se naučila trpělivosti a získala respekt..
4 měsíce je taky pěkně dlouhá doba, tak to gratuluju, že se Vám to povedlo, u nás ty bonbonky nefungovaly.
Sama v sobě to hrotím asi hodně, to je pravda, dost to řeším a čtu po večerech ruzne články, tak nějak si říkám, jestli to vůbec někdy přejde, když už to trvá tak hrozně dlouho…zvlášť právě, když všechny děti v okolí to postupně a celkem za krátkou dobu zvládají..na ní se to fakt snažím nepřenášet, aby to u nás nebylo předmětem boje o moc a myslím, že teď to tak není, ale někdy na podzim jsme spolu trochu bojovaly..někdy jsem měla pocit, že mi i naschvál a s úsměvem hlásila, že se počurala…pak jsem změnila přístup a už tak 2 měsíce fakt nedávám prakticky vůbec emoce najevo, takže se to zklidnilo a ona ten nočník prostě nějak neřeší.

jen ještě pro doplnění uvádím, že občas si sama jde, tak jednou za dva dny..když ji to asi z nudy napadne..většinou jde na záchod..vyleze si po schůdkách, dá si prkýnko, vycurá se, utre si zadek, spláchne, oblíkne se a jde…a pak se zase treba petkrat za sebou pocura…nechapu..

blumen
Hvězda diskuse 45347 příspěvků 20.01.17 13:13

@luskak a kakani?

luskak
Nováček 4 příspěvky 20.01.17 13:14

Plínky jsem ji sebrala v červnu proto, že se mnou bojovala u každého přebalování, tak jsem si řekla, že mi to za to nestojí a začala s odplenkováním…ne­bylo to tak, že bych si řekla já sama, že odteď bude bez plen…ale ona prostě začala bojkovat výměnu plínek…
mně to popravdě taky přijde kontraproduktivní, ale zas lidi z mého okolí mi právě říkají plínku nevracet, že bych jí tím zmátla a mě to trochu přijde jako krok zpět…ale už mě to fakt nebaví to je pravda…
ta trpělivost bude asi fakt to jediné správné řešení

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 20.01.17 13:14

Osobně děti ještě nemám, teprve čekáme :)…ale od známé vím, že taky s tímhle bojovala a bojuje.. co ale hodně pomohlo, tak ji dala nočník do takového domečku, kde měla klid a mohla být sama… Některé můžou být, stydlivější, a proto třeba na volném prostoru to může být problém. Zkus dát nočník někde do koutku, třeba udělat, stan, z deky nebo třeba i koupit nový nočník, který si sama vybere a třeba to pomůže :)

Tamtama
Extra třída :D 11956 příspěvků 20.01.17 13:14

Radu nemám, ale o odplenkování se u staršího syna snažím už třetím rokem, neúspěšně. Ten se ale ani vysadit nenechá.

blumen
Hvězda diskuse 45347 příspěvků 20.01.17 13:15

@luskak uz to ctu, bobek do gati, asi ze strachu - proc ze strachu? Fakt to moc hrotis. Takto mame zablokovaneho kluka v rodine jeste ve 4 letech, nasilim sebrane plinky a efekt zadny. Zdravy jinak je a chytry.

luskak
Nováček 4 příspěvky 20.01.17 13:22

Bobek do gatí ze strachu, to prý má hodně dětí..jako ne ze strachu z rodičů, ale že se bojí kakat v sedě…ona prostě dělá bobek ve stoje..nejradši v rozběhu :D a vůbec se to na ní nedá poznat..mluví o tom, že se dělá do nočníčku a třeba to i někdy zkouší, ale nikdy to nevydrží..mě teda říkala doktorka, že tohle dělá hodně dětí, a že ji nemám tlačit, že pak z toho mají děti zácpu…takže bobek tak nějak nechávám na ní a ani o tom nemluvíme..denně ho vyklepávám z kaťat..kaká zásadně vestoje nebo při hře v běhu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 13:30

Je malá a má na plenky nárok. Když nechce ty klasické, kup takové, co se natahují jako spodní prádlo. Nám to pomohlo. Syn s plenkami bojoval taktéž šíleně dlouho a nakonec se odplenkoval v podstatě sám ve 3,5 letech. Do té doby občas si došel sám, občas se zapomněl a pustil to do kalhot. Nešlo nic, po dobrém či po zlém, motivace či výhrůžky, prostě potřeboval víc času, než se to v tom mozečku samo srovnalo.

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 18 inzerátů 20.01.17 13:38

@luskak dcera zrovna v těch 28měsících začla na nočník chodit. Do té doby byla na plenách. Už jsem si taky říkala, že to snad nepřijde. Ale ona měla nějaký blok nebo co a za boha nechtěla sedět na nočníku. Tak jsem jí nechala. Nechtěla jsem jí nutit a vůbec se mi nechtělo prát za den x- kusů počůraného prádla a vytírat loužičky. Tak jsem jí nechala. No a pak ze dne na den z ničeho nic se jednou vyčůrala do nočníku a měla ohromnou radost. Od té doby je bez plen a bez jediné nehody. Sice jí to poměrně trvalo, ale zase to nese své ovoce. Třeba kamarádka vysazovala od roka a půl, ale k ničemu jí to nebylo, protože nedělala nic jiného, než že malou pořád převlíkala a vytírala podlahu. Stejně to její dceři trvalo asi do dvou let a čtvrt než byla bez nehod. Já byla asi trochu líná na to vysazování a nakonec to bylo dobře. Ona se dcera ani nenechala. jen jsem zkusila dát na nočník a hned neskutečnej řev. :mrgreen: Pak si tam sedla sama ve 28 měs. a bylo to. Držím palce. Myslím, že to moc hrotíš. Zkus polevit ono to přijde samo a určitě brzy :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >