Už rok mám gynekologické problémy

9
22.10.19 18:41

Už rok mám gynekologické problémy

Ahoj, předem upozorňuju, že to bude delší text a moc děkuju všem, kdo se o mě a toto téma bude zajímat :D
Vždy jsem trpěla na kvasinkové záněty. Jedno období to bylo pravidelně každý měsíc. Řešila jsem to Clotrimazolem (6 nebo 3 tablety). Tuto léčbu mi doporučil doktor, tudíž jsem za ním už nechodila každý měsíc a zakoupila jsem si to bez jeho rady.

Před rokem v listopadu mi ale začal diskomfort, který neměl příznaky klasického zánětu, na který jsem byla zvyklá. Bylo to spíš pálení, pocit opuchnutí, nebo jako by mi tam něco zavazelo. V té době jsem měla nového partnera. Gynekolog mi v kultivaci nic nenašel. Diskomfort trval dál. Pak jsem dostala příšerný zánět (hrozné svědění, až bolest). Doktor mi potvrdil masivní kvasinkový zánět. Nasadila jsem Diflucan a zvnějšku Idelyn Beliema. Pak jsem si dělala naděje, že po důkladném přeléčení to bude už v pořádku. Nebylo. Šla jsem k mé obvodní doktorce, popsala jsem jí problém a ona mi ochotně udělala vyšetření krve a moči, jestli nemám v těle zánět. Všechno vyšlo naprosto v pořádku. Od nového roku až po červen jsem ani neměla pohlavní styk (s přítelem jsme se rozešli a sexuálního partnera jsem si v mém stavu nehledala). Rozhodla jsem se změnit gynekologa.
Nová paní doktorka mi našla zbytkový zánět, přeléčila mě a nasadila mi laktobacily. (Samozřejmě mi doporučila bavlněné prádlo, neumývat se mýdlem apod.) Udělala mi i kultivaci, na které nevyšlo, světe div se, nic.
Chvíli to bylo asi zase dobré ale později se diskomfort vrátil. Pak jsem se zamilovala a mám nového partnera. Přes léto se mi to jakžtakž zlepšilo. Slabé pálení jsem cítila třeba 5 dní v měsíci, ale jinak jsem se cítila úplně zdravá. Ale jelikož se před partnerem cítím hrozně blbě, že si ho snad ani nezasloužím, šla jsem opět na gyndu. Doktorka mi našla bakteriální vaginózu a nasadila 10ti denní léčbu. Kultivace ale opět vyšla negativní. V jedné lékarně mi řekli, že pro partnera není žádné obdobné léčivo, v druhé mi dali Clotrimazol, že na chlapy nic jiného není. Přeléčili jsme se oba. A o tři týdny později (dnes) opět cítím pálení.
Jsem už opravdu zoufalá, bojím se o sebe i partnera, bojím se, že ho to přestane bavit se mnou řešit. Zatím byl vždycky opravdu zlatý a podporuje mě, ale co když se to nezlepší? Zkusím se přeléčit Clotrimazolem a sex jen s kondomem, ať vím, jestli mi to opravdu nepřenáší. Už teď se cítím hrozně, že jsem ho něčím možná nakazila…
Je mi 23 a mám být na vrcholu zdraví, místo toho létám po doktorech a lékárnách. Opravdu mě to velmi trápí. Děkuju vám, co jste dočetly celý můj problém :srdce: a pokud máte nějaké rady a tipy, budu moc vděčná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20969
22.10.19 19:01

Co zkusit Wobenzym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
22.10.19 19:02

Nemela jsem to takhle, jak ty, ale taky jsem mela obdobi, kdy jsem brala dlouho antibiotika a byla porad na gynekologii. Doktorka me tehdy chtela poslat na testy, bzda to neni spis problem imunity. Nakonec jsem teda nesla, pac se to dalo do poradku… Tak jestli by nestalo za zvazeni zkusit totok :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
22.10.19 19:05

@NiBi Kámoška musela vynechat jogurty, kefiry a plísňový sýry, jinak hned něco chytla. Zkus zapremyslet i nad stravou. Kvasinky jsou podporované i větším příjmem sacharidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22070
22.10.19 19:08

@NiBi jestli jsi zvyklá koupat se ve vaně, tak to opusť a pouze se sprchuj, neseď ve vodě, moc nepoužívej ani intim gel, nejlepší je se mýt pouze horkou vodou - vím, že to nejde vždy, použij co nejjemnější sprchový gel
nechoď do bazénů a neplavej v rybnících
prádlo pouze bavlněné, a měnit 2× denně, a partner ať si ho pořádně umývá a hlavně ruce!!! moc důležité
pak ještě existují proti mykozní kúry, tablety, které se polykají - pouze na předpis, ale pomáhá to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22070
22.10.19 19:09

@NiBi @hospodki jo to taky, velice omezit cukr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16554
22.10.19 19:09

A změnu stravy si zkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.19 19:13

Tolik reakcí, jste úžasné!
Nad Wobenzymem jsem uvažovala, ale stále váhám. Je dost drahý a nechci být zase zklamaná jako ze všech laktobacilů. Máte s ním zkušenosti? :)
Mléčné výrobky moc nejím. A sice si ráda dopřeju sladkost, ale nemyslím si, že je to nějak přes míru :(
Ve vaně se skoro nekoupu, do bazénů nechodím, mýdla nepoužívám. Snažím se řídit všemi těmi doporučeními a pořád nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
22.10.19 19:17

Rozhodně za sebe muzu doporucit zaměřit se na stravu, koukám že většina radí stejně. Jakmile jsem 3 dny hlidala cukry mela jsem po problemech, prelecila a uz jsem mela klid. A vzdy kdyz se zase rozezeru sladkeho je problem zpět. Ja jsem totiz strasne na sladke je to pro me těžký :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2772
22.10.19 19:18
@terien píše:
Co zkusit Wobenzym?

doporučuji, pomáhá

nech se pořádně vyšetřit na urologii, cévkovaná moč je správná na kultivaci. Ne nějaké cmrdání v lahvičkách u obvoďačky, která zkouší přítomnost bakterií papírkem :roll:
Vynech sladké, dost tekutin…jistě to znáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
22.10.19 19:21

@NiBi Ono i tO nic nejím a moc nekoupu může udělat u nedoleceneho svoje. Třeba na 2 měsíce vynechat úplně. Mě na pálení doporučil doktor toto viz fotka. Jsou to globule na 10 dnů. Musí se vybrat všechny, ale vždy pomohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.19 19:23
@Addka1 píše:
Rozhodně za sebe muzu doporucit zaměřit se na stravu, koukám že většina radí stejně. Jakmile jsem 3 dny hlidala cukry mela jsem po problemech, prelecila a uz jsem mela klid. A vzdy kdyz se zase rozezeru sladkeho je problem zpět. Ja jsem totiz strasne na sladke je to pro me těžký :lol:

Asi hloupý dotaz, ale vynechat sladkosti jako čokoláda, buchta… nebo nějakou důkladnější dietu s co nejméně cukry?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2772
22.10.19 19:25
@NiBi píše:
Tolik reakcí, jste úžasné!
**Nad Wobenzymem jsem uvažovala, ale stále váhám. Je dost drahý a nechci být zase zklamaná jako ze všech laktobacilů. Máte s ním zkušenosti? :)
Mléčné výrobky moc nejím. A sice si ráda dopřeju sladkost, ale nemyslím si, že je to nějak přes míru :(
Ve vaně se skoro nekoupu, do bazénů nechodím, mýdla nepoužívám. Snažím se řídit všemi těmi doporučeními a pořád nic.

mám a moc dobré, nejsou to vyhozené peníze, opravdu pomáhá. Doporučují ho i lékaři, mě moc pomohl. Měla jsem velké dávky 1/2 roku. Je to tvé zdraví a za blbosti někdy utratíme víc, než za to co pomáhá. Na začátek si kup menší balení, ale nasaď 3×10 denně.
Podpoř imunitu, kterou máš špatnou
Hlavně, nikdy nepoužívej veřejné bazény, termální koupele!!! To je svinstvo plné těchto bacilů. Držím :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
22.10.19 19:27

Zkus tohle: https://cestaprirody.cz/…bilis_tilia/

Smíchej nimbový olej spolu s měsíčkovým a napusť směsí tampon. Ten si pak na dvě hodiny zaveď a opakuj každý den do vymizení problémů. Úspěch zaručen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
22.10.19 19:33
@NiBi píše:
Asi hloupý dotaz, ale vynechat sladkosti jako čokoláda, buchta… nebo nějakou důkladnější dietu s co nejméně cukry?
:pocitac:
Dotaz v pohodě, zadna speciální dieta bohatě mi stačilo jednoduše nejist cukry, ale pozor na ty tzv. skryté.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat