Reklama

Už rok se budí na kojení po 2 hodinách

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Innka12
Stálice 77 příspěvků 26.01.09 18:31
Už rok se budí na kojení po 2 hodinách

Ahoj, potřebovala bych poradit, Matyáškovi byl minulý týden rok a od narození se mi budí na kojení po 2 hodinách, už jsem si zvykla, ale postupem času to začíná být dost vyčerpávající. Máte někdo taky takové zkušenosti? Odezní to časem samo nebo je s tím potřeba něco dělat? Zkoušela jsem mu už nedat, ale skončilo to dlouhým histerickým řevem…Odstavit Matyho zatím nemůžu, protože má zjištěnou alergii na kravské mléko a jediný přísun mléka má tedy ode mě. Budu vděčná za každou zkušenost. Děkuju :D

Reklama

Reakce:

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 26.01.09 18:55

U nás to bylo taky tak u obou - a u obou pomohlo to stejné - dát do jejich pokojíčku. S tím druhým to byl opravdu zázrak - bylo mu 14 měsíců a poslední noc jsem vstávala na kojo 8× ..... po přestěhování do svého pokojíčku - hned následující noc se vzbudil 1× - dostal napít vody a spal dál - od té doby spí celou noc.....

Pokud máte možnost ho dát do jeho pokojíčku tak je ted ta pravá chvíle - pokud už je ve svém pokojíčku - což nepíšete a přesto se tak budí - tak ho prostě v noci nekojit - jsou to potvůrky ty kojené dětï a u nás v noci ani snad nepil - vždycky ocucal prso , ujistil se že jsem tam a spal dál…

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 26.01.09 19:15

Milá Innko,
u nás bylo přesně to samé! Buzení po dvou hodinách, i když už malé byl dávno rok. Nic jsem neplánovala, žádné drastické postupy, ale jednou večer, když malá usla v 8 a v 10 už byla zase vzhůru, jsem manžovi řekla, že už tam nejdu, že je s tímto konec. Manžel nechápal - má rád věci naplánované :lol: ,ale já jsem neustoupila. Šla jsem do vedlejšího pokoje, na:,–(ila si sluchátka a brečela. Malá řvala, ale když viděla, že z manžela fakt nic nepoteče, tak to vzdala a usla. Pak se zase za dvě hoďky vzbudila a zase tam šel manžel. Potom ta potvůrka spala až do rána :!

Druhý den to samé a třetí den spala vkuse až do 5.30!To jsem jí samozřejmě prso dala, protože mi žádné UM nechtěla pít a chtěla jsem, ať má MM co nejdéle (když už nám to vydrželo tak dlouho).

Tohle samozřejmě nemusí platit u vás, ale na našeho extrémního prsíčkového závisláka to zabralo :wink:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 26.01.09 19:22

U naší Anežky to bylo taky tak… budila se nejpozději po dvou hodinách, někdy i dřív až do zhruba roku a půl, pak jsem se rozhodla odstavit a prostě odstavila drsně a naráz - odešla jsem na víkend spát ke své mámě a děti nechala manželovi. Anežka první noc řvala jak tygr, další se už jen budila bez řevu a teď (rok a 8 měsíců)už je v pohodě.Jo a místo mlíka dostávala normálně flašku s vodou nebo čajem.

Jediný vedlejší efekt je, že se z postýlky přestěhovala do naší velké postele.Ale jen co jí budou 2 dostane vlastní velkou postel a půjde do ní.

Jinak k tomu mlíku, pokud nechceš odstavovat jen kvůli mlíku a nemůžeš jí dávat kravský mlíko, můžete přejít na nějakej nutrilon, nebo existují mlíka ovesný, rýžový, sojový - nemyslím ty sušený, prodávají se ve zdravých výživách normálně v krabicích jak klasický mlíko. Chutnají trochu jinak, ale třeba kaše nebo tak v tom dětem dělám, když jsou moc zasoplený a nechci jim dávat kravský mlíko.

Ale to odstavení fakt pomohlo i u mých kamarádek. Někdy to trvá třeba čtrnáct dní, ale když vydržíš, tak se pak taky vyspíš :)

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 26.01.09 19:44

U nás to trvalo roky dva… pomohlo radikální, kruté odstavení…
vyspala jsem se já i dítě a oba jsme se cítili mnohem líp - znovuzrození hadr. Nejen pro mě, ale i pro dítě… Ono je i pro něj tohle naučený trhaný spaní hrozně stresující…
Takže příště míním tomuhle zlozvyku zatrhnout tipec včas… :lol:
 NiKi

Endy
Závislačka 4874 příspěvků 26.01.09 19:50

Ahoj, ja jsem v noci vstavala „pouze“ trikrat, ale i tak to bylo vycerpavajici a tak se manzel ujal odnaucovani. Proste k ni v noci vstava on, da napit caje, kdyz hystericky breci , tak ponosi a projdou se po byte a jakmile prestane brecet, tak poklada do postylky..... Tohle se kolem treti rano vzdycky protahlo treba na hodinu… Ja se mezitim tvarila, ze tam nejsem… No a po tydnu tohodle rezimu nam dnes spala celou noc… Kojo ma Klara vecer pred spanim, rano (kolem pul sedme) po probuzeni a jeste tak trikrat pres den, takze ji nocni kojeni rozhodne chybet nemuze… Casem mi pripadalo, ze taky nepotrebuje kojeni, ale chce k nam do postele, protoze jsem kojila vleze pod perinou… Tak nam drzim palce, at ji to vydrzi a tobe preju, at se brzy zadari nocni vstavani zrusit…

Zapojit chlapa je to prave orechove, proste se ditku v noci ani neukazat…

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 26.01.09 19:58

jojo, my meli Emcu v posteli, pak uz jsem se ani nekoukala na hodiny, kojila jsem tak 5× za noc a spala u toho, ale zaclo mi to byt nepohodlny, bolely me zada, chtela jsem se vyspat v jiny poloze nez na boku s prsem v Emcine puse, tak jsme v 11 mesicich zizalku presunuli do vlastniho pokojicku, jednu noc brecela hodne, druhou malinko a od ty doby pak spala celou noc, takze doporucuju :-)

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.09 20:02

Malá ma drsný zlozvyk!!! Já osobně bych v noci nedala nic - prso, vodu, čaj. V noci se prostě spí a nejí a nepije. Pokud vyměníš prso za vodu, bude se budit pořád. Hold to budeš muset pár dní vydržet, ale věr, bude to den ode dne lepší. Pak bude spát ják dudek. Jen musíš vydržet a opravdu nedat.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.09 22:24

U nas bylo totez, nakonec jsem musela pritvrdit, protoze synovi bylo 15 mesicu a ja byla v 6. mesici druheho tehu, tudiz vstavani 8× za noc bylo fakt husty. Takze jsme odstavili. Protoze syn nikdy nemel dudlik, bylo to metodou chovani v naruci - samozrejme rval jak na lesy, prvni noc i 40 minut po nocnim vzbuzeni. No nicmene asi 3. den pochopil, ze to nema smysl, takze pak zacal spat celou noc, sice se doposud tak 1× za noc vzbudi, ale to ho staci jen pohladit nebo pritulit a spi dal. Druhe ditko bylo nastesti disciplinovanejsi, budilo se max 3× za noc a odstavili jsme bez problemu v 19,5 mesicich.

Preju pevne nervy a hlavne nemenne rozhodnuti, to je na tom to nejtezsi :-)
 Jana

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 30.01.09 22:55

Innko, nevím, jestli jsi už vhodný okamžik neprošvihla - dětská sestra u pediatra mi někdy kolem Zuzčiných 7 - 8 měsíců řekla, že jestli s nočním vstáváním něco neudělám do tři čtvrtě roku, může se zlozvyk zafixovat a pak se s tím „po dobrém“ nebude dát udělat nic, dokud děťátko nepobere rozum a nenechá si to vysvětlit. (Jak na to přišla, nemám tušení) To mě tak nastrašilo, že jsem kojení během týdne v noci zredukovala ze vstávání po 2 hodinách na dvoje kojení (bez řevu se to neobešlo, ale stačily 3 dny). A od toho se nechala odradit víceméně domluvou (že už mlíko v noci není) až někdy kolem roka a půl. Od té doby spíme bez kojení s max. 1 vstáváním, pokud není nějaký problém (rýma, zuby).
Do vlastního pokojíku jsme malou neměli šanci přestěhovat, není zatím kam. Takže si myslím, že máš jenom 2 možnosti - nechat vyřvat, nebo vydržet a vytrvat :? .

marssis
Nováček 1 příspěvek 23.11.09 14:21
spánek

AHOJ INNKO. MÁM TEN SAMEJ PROBLÉM, ALE MÝMU CHLAPEČKOVI JE UŽ 23 MĚSÍCŮ. A SICE NEKOJÍM ALE DÁVÁM KOJENECKÉ MLÍKO A SAMOZŘEJMĚ 2X ZA NOC. CHODÍ MI SPÁT KAŽDÝ DEN VE 20H A PRAVIDELNĚ SE MI BUDÍ PO 4H,TAKŽE SAMOZŘEJMĚ ŽE VSTANU A JDU UDĚLAT MLÍKO, TAKY NEVÍM JAK HO TO ODNAUČIT DĚLÁ MI TO OD TÝ DOBY CO MU BYLO PŮL ROKU. A KDYŽ MU DÁM JEN ČAJ, TAK PROSTĚ ZAČNE BREČET A MUSÍM MU DÁT TO MLÍKO, PROTOŽE PO NĚM HNED ZABERE, TAKŽE TAKY TÍMTO PROSÍM VŠECHNY MAMINKY O RADU, JAK PŘESTAT KRMENÍ V NOCI. PŘITOM NEŽ JDE SPÁT MÁ VYDATNOU VEČEŘI, TAK NEVÍM V ČEM JE ZAKOPANEJ PES. DĚKUJI ZA ODPOVĚD ZDRAVÍM MARSI.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >