Už se mi nechce řešit bezlepková a bezmléčná dieta

39
2.4.16 00:02

Už se mi nechce řešit bezlepková a bezmléčná dieta

Ahoj holky,
přesně před rokem mi byla zjištěna intolerance na lepek a téměř všechny mléčné výrobky (zůstaly mi jen 3, které mohu v omezeném množství jíst). Krevní testy byly negativní, přitom víc než půl života řeším stále nějaké zdravotní potíže - knedlík v krku, zahlenění, zažívací potíže, atopický ekzém od dětství atd.. Doktoři již víceméně nevěděli co se mnou, tak se vše svedlo na psychosomatické potíže a nijak se to neřešilo. Psychiky hraje určitě významnou roli, ale byla jsem si jistá, že jde i o něco jiného.. až postupem let jsem se dopracovala k homeopatii, biorezonanci atd.. Tam mi byly zjištěny právě intolerance - energeticky. Vysadila jsem tedy lepek a mléčné výrobky (nechala si jen ty 3). Vyšlo to tak i synům (2 a 4 roky) - starší byl vždy víceméně zdravý, mladší od 4. měsíce neustále zahleněný. Změnila jsem tedy jídelníček, peču chleba, bezlepkové buchty, snažím se vařit i teplé večeře atd.. Starší syn má ve školce klasický jídelníček a u babiček a cestování to dodržuju skoro jako doma, ale nepodaří se vždy 100%..
Byla jsem hrdá na to jak jsem se ke všemu dopracovala - informacím, receptům, stále lépe chutnajícím jídlům atd.. ale stejně se to ve mně od začátku bije.. jsem totiž „nenažraná“..:-) dost vysoká a mám rychlý metabolismu, takže věčně hlad.. což jsem měla i když jsem jedla lepek a mléčné výrobky, ale teď je to asi častější.. navíc cestování je dost opruz - neustále řešit jídlo sebou, jídlo si dát někde jen velmi omezeně, děti se stále více dožadují lepkových a mléčných věcí, nevím zda má mladší syn dost vápníku atd.. Když přijdeme pozdě domů a nemáme navařeno ani chleba, rýžových chlebíků (extrudovaných) se nedá zrovna moc najíst atd.. Pečivo a vše z těsta jsem vždy milovala, je to stále těžké si odpírat všechno co ostatní, navíc jsem hodně zhubla (už předtím jsem byla štíhlá) a vadí mi to.. Prostě si stále více říkám zda to má smysl..?!? Ulevilo se mi sice dost zdravotně, ale to asi hlavně díky biorezonanci kde došlo k vyčištění organismnu atd.. (již jsem vzdala - kvůli financím a neviděla jsem za 10 měsíců moc velký posun atd.) - ale v poslední době se mi spíš potíže začínají vracet (byly teď i nějaké střevní virózy u kluků i u mne, je to určitě i z toho).
Máte prosím nějaká podobnou situaci a zkušenost?? Jak jste řešily?? Doufám, že jsem nenaštvala žádného celiaka - nemám si vlastně na co stěžovat když nemáme celiakii prokázanou.. na druhou stranu už jsem získala tolik informací z různých zdrojů, že věřím, že dělám správně a nechce se mi ten rok s „dietou“ jen tak zahodit…
Budu ráda za každý názor! díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35648
2.4.16 06:48

Tak ja na alternativni diagnoisticke metody neverim ani za mak. Bezlepkova dieta neni zdrava pro toho, kdo ji vyslovene nepotrebuje - i pro toho celiaka je vychodiskem z nouze. Nicmene ja vsem lidem, kteri BZL dietu drzi a poskozuji si tak svoje zdravi jen tak z mody fandim, protoze oni tim, jak zvysuji poptavku zpusobuji zvyseni nabidky a zlevneni bezlepkovych potravin. Tak jen do toho :palec:

Po navratu z dovolene mam obvykle doma vajicka, takze delam BZL palacinky, BZL chleba muzes mit na mrazaku, BZL testoviny mas za par minut. Vapnik muzes doplnovat v tabletkach. Furu penez muzes nacpat do sojovych aleternativ mlecnych vyrobku. nejakou celihope susenu taky sezenes v kazdym kramu. ackoli tedy nevim, jak jsou na tom bzl a soucasne bezmlecne cukrovinky, to uz bude asi problem :-)

uprimne myslim, ze drzet tyto diety bez opravdu zavazneho duvodu je blbost. Jestli ten duvod jsou detske nemoci, tak to je vec, ktera je v kazde rodine rok od roku jina a z toho alternativci z toho tezej. Moje decky minulou zimu promarodilia od zari do kvetna, letos jen mesic (a to mam i dvouletaka). kdybych nedejboze zacala brat nejaka homeopatika nebo zacala drzet nejakou spesl dietu, mohu to krasne prisoudit tomu.
nenech ze sebe tahat prachy za obskurni metody, nebud blba. Nastesti ses nedostala k nekomu, kdo ti by ti zakazal cukr, to je ted taky naramna moda. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6173
2.4.16 08:13

@Pudloslava Jak konkrétně se poškozuje zdraví stravou bez lepku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
2.4.16 08:17

Hele asi tak - jedne kamaradce na biorezonanci rekli, ze ma problem se stitnou zlazou a hned ji prodali nejake super prirodni kapky a nevim co. ona cele vydesena letela i ke sve lekarce, sla na krev, pak jesti i k jine pro jistotu, vsude ji potrvdili, ze zandy problem se stinou zlazou nema.
druhe zname zas na biorezonanci rekli, ze ma parazity - opet prodali na to preparat, na dalsim sezeni uz je nemela, za to ji zjistili nesnasenlivost laktozy… doporcucili ocistu organismu (samozrejme sezenim na biorezonanci), predepsali dietu atd. po pul roce se na to vykaslala, zacala jist vsechno, akorat v zdrave a v rozumnem mnozstvi a je ji konecne dobre

za me - jeden velky podvod jak tahat z lidi penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
2.4.16 09:14

A řekl ti někdo, že intoleranci na lepek má každý druhý?? Ono totiž většina populace jí nadměrně pečivo. Jinak pokud máš pouze intoleranci a tvoje děti taky, není dobře ten lepek úplně vyřadit, může se z tebe stát celiak. Spíš bych ten lepek jedla v rozumné míře a třeba místo bílé mouky použít špaldovou, kde je ten lepek lépe stravitelný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
2.4.16 19:38

@Bajena Vím moc dobře, jak je těžké si vše odříkat, jak náročné je to na celodenních výletech či dovolených… U mě je situace taková, že jiné východisko nemám a na obou těchto dietách být musím a teď v těhotenství jsem měla fakt krize, vše bezl. pečivo se mi naprosto hnusilo a chuť na obyč. bílý rohlík byla převeliká.
Chápu dobře, že nevíte, jestli vám pomohla biorezonance nebo dodržování diet? V tom případě bych asi diety na čas přerušila a asi byste za nějaký čas měla jasno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35648
2.4.16 20:12
@Karleon píše:
@Pudloslava Jak konkrétně se poškozuje zdraví stravou bez lepku?

lidi, co tuto ditu dlouhodobe drzi, maji casto deficit zakladnich zivin. Bezlepkove jidlo je dale chude na bilkoviny a ma naopak hodne sacharidu - proste ty bzl mouky jsou samy skrob. lepek je v mouce ta hodnotna slozka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
2.4.16 20:33
@Pudloslava píše:
lidi, co tuto ditu dlouhodobe drzi, maji casto deficit zakladnich zivin. Bezlepkove jidlo je dale chude na bilkoviny a ma naopak hodne sacharidu - proste ty bzl mouky jsou samy skrob. lepek je v mouce ta hodnotna slozka.

A to jsi pro prosím vycetla kde? V mouce a obilovinach mnoho bílkovin není a maso, vejce i luštěniny bezlepkari můžou.

A jaké základní živiny má bílá mouka, která je převažující v jídelníčku většiny lidi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35648
2.4.16 20:58
@agnesha píše:
A to jsi pro prosím vycetla kde? V mouce a obilovinach mnoho bílkovin není a maso, vejce i luštěniny bezlepkari můžou.A jaké základní živiny má bílá mouka, která je převažující v jídelníčku většiny lidi?

tak jasne, ale maloktery bezlepkar si nahradi mouku masem, vejci a lusteninami. misto toho si nakoupi bezlepkovy chleba a bezlepkove testoviny.
samozrejme, jako pri kazde diete, kdyz se na to mysli a soustredi, tak to jde. je to narocne, tezke, neprirozene, ale jde to.

v psenicne mouce je lepek, lepek je bilkovina. V ryzove, kukuricne, bramborove a dalsich, ktere se nejcasteji pouzivaji jako nahrazky, je bilkovin daleko mene.

drzet bezlepkovou dietu bez duvodu je blbost. Pokud uz je nekdo natolik cilevedomy a motivovany, ze si dokaze pri bezlepkove diete doplnit pestrou straviu chybejici bilkoviny, tak by kurna snad uz taky zvladl upravit svuj jidelnicek, aby nejedl jen housky a zakusky. lepek neni skodlivy (pro zdraveho).

Jo a kde jsem to nakoupila: od gastroenterologa, ktery prednasel na kazdorocnim bloku prednasek pro celiaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
2.4.16 21:26
@Pudloslava píše:
tak jasne, ale maloktery bezlepkar si nahradi mouku masem, vejci a lusteninami. misto toho si nakoupi bezlepkovy chleba a bezlepkove testoviny.
samozrejme, jako pri kazde diete, kdyz se na to mysli a soustredi, tak to jde. je to narocne, tezke, neprirozene, ale jde to.

v psenicne mouce je lepek, lepek je bilkovina. V ryzove, kukuricne, bramborove a dalsich, ktere se nejcasteji pouzivaji jako nahrazky, je bilkovin daleko mene.

drzet bezlepkovou dietu bez duvodu je blbost. Pokud uz je nekdo natolik cilevedomy a motivovany, ze si dokaze pri bezlepkove diete doplnit pestrou straviu chybejici bilkoviny, tak by kurna snad uz taky zvladl upravit svuj jidelnicek, aby nejedl jen housky a zakusky. lepek neni skodlivy (pro zdraveho).

Jo a kde jsem to nakoupila: od gastroenterologa, ktery prednasel na kazdorocnim bloku prednasek pro celiaky.

Proč bys proboha nahrazovala mouku masem? Fakt si myslíš že bezlepkari ji akorát chleba a testoviny? Žádného takového neznám.

Lepek je sice bílkovina, ale velmi spatne stravitelná a to i pro člověka bez celiakie. Je to jeden z nejhorsich zdrojů bílkovin, existuje mnoho lepších zdroju. Takze i když nemáš celiakii, bezlepková dieta ti fakt neublíží.

Jak se ten gastroenterolog jmenuje, takové bludy jsem už dlouho neslysela. Pokud má člověk takové problémy po přechodu na bezlepkovou dietu, tak se stravoval děsně i předtím, když jeho hlavním zdrojem bílkovin byla mouka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12066
2.4.16 21:43

@Pudloslava Mně by teda zajímaly ty základní živiny, o které přicházím s moukou a lepkem. :D Pokud má někdo, kdo nesmí lepek všech 5 pohromadě, tak jí mnohem zdravěji a vyváženěji, než troufám si říct 95% populace. A těch lidí, kteří mají na ty umělé bezlepkové humáče taky moc není. Naprostá většina bezlepkáčů si mnohem více vaří, než vařila do té doby. Nemůžeš se cpát sušenkama a hnusným pečivem ze supermarketů, které obsahuje také hromadu přidaný hnusů. Bílkovin mají lidé, co nemohou lepek většinou naopak hodně, protože aby neměli hlad, tak jí více právě masa, avjec, luštěnin,… protože se nemůžou zaplácnout knedlikem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
2.4.16 22:21
@Pudloslava píše:

Já bych tomu všemu asi i věřila, protože já když přešla na ty diety a to striktně ze dne na den, velmi brzy jsem začala pociťovat opravdu velikou únavu a to dlouhodobou, myslím, že jsem si nedokázala, jak jsem se v tom plácala a neměla ničí pomoc co a jak mám dělat, uspořádat správně jídelníček a nahradit to, co mi nyní chybí, začala jsem mít i značné problémy s pamětí a jediné, co mě napadlo, že vše pramení z té změny a jak jsem psala, nejedná se jen o lepek, ale i mléčné výrobky, mé 14leté zdravotní problémy diety sice vyřešily, ale přibyla mi šílená únava a problémy s pamětí, po nějaké době jsem tedy zjistila, že mám ještě anémii a ta tyto potíže působí, ale nedostatek železa právě mohl vzniknout kvůli dietám z nevyrovnané stravy.
Jak opravdu správně jíst, aby mé tělo dostalo vše tak, jak má být, nevím pořádně dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
2.4.16 22:55
@mismurka píše:
Já bych tomu všemu asi i věřila, protože já když přešla na ty diety a to striktně ze dne na den, velmi brzy jsem začala pociťovat opravdu velikou únavu a to dlouhodobou, myslím, že jsem si nedokázala, jak jsem se v tom plácala a neměla ničí pomoc co a jak mám dělat, uspořádat správně jídelníček a nahradit to, co mi nyní chybí, začala jsem mít i značné problémy s pamětí a jediné, co mě napadlo, že vše pramení z té změny a jak jsem psala, nejedná se jen o lepek, ale i mléčné výrobky, mé 14leté zdravotní problémy diety sice vyřešily, ale přibyla mi šílená únava a problémy s pamětí, po nějaké době jsem tedy zjistila, že mám ještě anémii a ta tyto potíže působí, ale nedostatek železa právě mohl vzniknout kvůli dietám z nevyrovnané stravy.
Jak opravdu správně jíst, aby mé tělo dostalo vše tak, jak má být, nevím pořádně dodnes.

Nedostatek zeleza nesouvisi ani s moukou ani s mlekem. Sama nejim ani jedno a nedostatek zeleza zasadni nemam. Dobry zdroj jsou treba vajicka, lusteniny, hovezi steak taky muzes…

Hlavne to chce zpestrit jidelnicek, protoze pak to neni treba resit. Zkus zaradit do jidelnicku orechy, semena {lnene, slunecnicove..}, rasy (nauc se treba delat sushi), zasad si petrzel, zacni jist vic zelene zeleniny (kapusta, kaderavek, salaty..), pridej pohanku, jahly,.. Moznosti je mnoho.

Pomuze to i nahradit mleko.

Ja jsem diky tomu objevila svet chuti, ktery je mnohem bohatsi, nez byl predtim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
2.4.16 23:05

Pokud mi je známo, tak s člověk může být na lepek alergický, nebo má špatnou snášenlivost… při nesnášenlivosti stačí na nějaký čas lepek vysadit, nechat vyčistit tělo a pak se dá normálně fungovat i s houskama :D… osobně bych věřila vtomhle případě spíš krevním testům (existují i domácí krevní testy) než „léčitelům“ jakkoliv jsem příznivcem pomáhat si spíš bylinkami, než chemií, ale všeho s mírou :) Zvlášť u malých dětí bych se nespoléhala na systém „pokus-omyl“ protože tím spíš by se mohla z intolerance vypěstovat alergie, tím, že tělo se nenaučí „alergen“ zpracovávat, ač by to za běžné stravy zlvádlo. V dnešní moderní době bych se o tomhle poradila spíš s doktorem, protože to co funguje na jednoho, nemusí fungovat na někoho jiného :)

Sama jsem lepek i laktozu vysadila na půl roku úplně a hodně mi to pomohlo vyřešit potíže se střevama, se kterýma si doktoři nevědli rady. Odlehčit tělu se mi vyplatilo, ale praktikovat to celoživotně bez řdného vyšetření, to ne…

(mimochodem později, když jem měla pocit, že se mi to vrátilo, jsem oslovila známou co je léčitelka, s velice dobrými referencemi :), a ta mi řekla, že mám „breberky“, čímž rádi označují cosi, co se pak vyhání „léčivým“ magnetem z těla :D až na to, že jsem byla v druhém měsíci těhotenství :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
2.4.16 23:36
@Trixia píše: …
(mimochodem později, když jem měla pocit, že se mi to vrátilo, jsem oslovila známou co je léčitelka, s velice dobrými referencemi :), a ta mi řekla, že mám „breberky“, čímž rádi označují cosi, co se pak vyhání „léčivým“ magnetem z těla :D až na to, že jsem byla v druhém měsíci těhotenství :D )

Takže jednu breberku jsi přece jen měla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama