Už se mi to vážně nelíbí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 21:38
Už se mi to vážně nelíbí

Ahojky. Potřebuji se někde vypovídat. Omlouvám se za anonym, může mě tu někdo poznat a nemusí to nikdo vědět. Jde o to, že babičky ani prababičky nefungují. Což o to, není to jejich povinnost, ale… Babička půl bídy, ale prababička (podotýkám mladá, mamku měla moc brzy, mamka mě také). Bydlí sto metrů od nás. Že by si naší malou vzala na procházku nebo na odpoledne to je sci-fi, ale každý víkend co si bere k sobě ostatní vnoučata telefon, že chtějí jít k nám. Ne bych jim samozřejmě neřekla, mám je moc ráda, ale že by se respektovalo nějaké naše soukromí to ne. Nebo si je vezme na víkend a pak že musí vyklidit zahradu tak jestli pohlídáme. Manžel chodí do práce, ráno spolu stihneme akorát kafe a pak přijde v 11 večer, takže čas na sebe máme akorát o víkendu a to ještě někdy soboty chodí na povinné přesčasy. Teď zase jestli o víkendu budeme doma. Když jsem už ale dala najevo, že se mi to nelíbí, protože se chceme jako rodina taky užít tak už se to moc nelíbilo. Každou chvilku když někam jede hlídáme jí psy i na několik dní. Takže se nevyspíme, protože to v noci štěká, o půl 5 ráno už nás budí, že chtějí ven a nebo lezou k dítěti do pokoje (nejdou dovřít dveře) a vzbudí ji. Můžu s nimi. chodit po venku dvacet minut a stejně mi podělají půl bytu. Když můžu ráda jí pomůžu, ale když se zmíním, že by mi občas dvě hodiny klidu bez dítěte přišli vhod, ať si odpočinu tak se dozvím, že já tak potřebuju odpočívat když dítě si celé dny hraje a vůbec nikdy nezlobí a jedno dítě přeci nic není a musím při něm zvládnout vše a nemám být z čeho utahaná. Tak jako já už fakt nevím… Ráda vypomůžu s čímkoliv, ale zase už mě nebaví obětovat čas ztrávený s manželem a dítětem když ten druhý je doma, ale dvě hodiny jednou za čas ze svého pohodlí pro to, ať si třeba můžu lehnout s knihou neobětuje. Přitom mála by byla šťastná kdyby jí babička vzala třeba na hřiště nebo jí jen u sebe doma posadila na gauč a pustila jí pohádku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 11003 příspěvků 18.01.18 21:50

Proč jim na rovinu neřekneš, to, co píšeš sem.Tady to za tebe nikdo nevyřeší. Je jen na tobě, jak si zařídíš vlastní život. Začni říkat na všechno ne. Proč třeba bereš psy k sobě. Nech je doma a v nejhorším případě je jdi nakrmit a vyvenčit. Jaký si to uděláš, takový to budeš mít.

luliana
Kecalka 118 příspěvků 18.01.18 21:52

Že by babička neměla kladný vztah k dětem? Třeba by si s dcerou nevěděla rady. Nebo když je mladá, tak si chce nejspíš život užívat a nepřipouští si, že je už babičkou. Zkoušela ses jí narovinu zeptat?

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 18.01.18 21:57

Osobně bych to udělala taky tak, že bych začala říkat ne. Hlídání se nedočkáš a když si pořídila psy, tak ať se jim laskavě věnuje! Nebuď hloupá, lidi rádi zneužívají ty hodné co si nechají vše líbit a vždy pomůžou.

monuschka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 22:00

Z vlastní zkušenosti, udělej si život podle svého. Rodina jsi ty, manžel a vaše děti a čas, který strávíte spolu je nejdůležitější! Pokud chceš vyjít vstříc, stanov si pravidla, tak aby to vyhovovalo tobě, i kdyby se babička urazila, že si psy nevezmes domu nebo že chceš mít víkend pro sebe. Čím víc budeš vycházet vstříc, tím víc toho budou lidi využívat. Mysli na svou rodinu, ten čas ti nikdo nevrátí :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 22:05

Psy jí doma nechat nemůžu, protože by sousedi zešíleli. Jednou jsem to udělala a ráno si stěžovali jak dělali celou noc kravál, že jestli se to bude opakovat budou volat policii. Což se ani nedivím. To není, že by jí neměla ráda. Prostě má svoje pohodlí, já mám doma malé dítě a že svého pohodlí a soukromí kvůli ní slevím, postarám se jí o zvířata a nemám ani soukromí s manželem, protože sem přijdou nebo potřebuje pohlídat ostatní vnoučata, které si na ten víkend k sobě vezme. A když za to požádám o chvíli pro sebe občas, ne pořád. Opravdu jednou za čas se zmíním tak na co já potřebuju odpočívat když při děcku musím zvládnout vše když přeci nezlobí a celé dny si hraje. Chápala bych kdyby to bylo miminko, ale už je víceméně samostatná. Skoro celá se sama oblékne, nají, chodí na nočník nebo když jí vysadí na záchod a když by jí pustila pohádku nebo by jí vzala když je teplo na písek měla by klid. Chápu, že jí nemůžu nutit, ale proč po mě chce ať ze svého pohodlí ale slevím a to na více jak dvě hodiny když to sama pro druhého neudělá.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 18.01.18 22:14

A ty ostatni vnoucata si bere proc? To ta jina dotycna matka uz s detma nemusi zvladat vsechno, tak jak je receno tobe? Proste bych to babicce rekla " babi promin, ale ostatni vnoucata hlidas a tu nasi si nevemes, fakt me to stve a male je to lito, jo a o vikendu mame plany s manzel tak se domluvime na jindy" a nazdar!

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 22:19

Naučit se říkat „NE“. Nevysvětlovat, neodůvodňovat (lepší, jak lhát) a říkat ne. Ona ti taky nepomůže. Hodně lidí má problém říct ne a pak je sám na sebe naštvanej. Jeden takovej teď spí vedle mě na gauči. Ale už je to s ním lepší ;)

terien
Kelišová 7106 příspěvků 18.01.18 22:27

Ne, neslevila bych ze svého klidu ani za nic pokud mi ten druhy také nevyjde vstříc. Já jsem mrcha sobecka, já bych si to líbit nenechala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 22:31

Jenže mě by to bylo líto, kdybych těm ostatním vnoučatům řekla ne nechoďte. Mají se s naší malou rádi a krásně si hrají. Takže dítě je spokojené a my s manželem nevíme co je to společný program. A ty zvířata… Také jsou to živí tvorové i když bych je nejradši přerazila, protože nejsou naučení vůbec ničemu. Při chůzi koušou do nohou, štěkají, když se jím chce potřebu vykonají doma i když byly před hodinou venku a ani na vodítku to chodit neumí.

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 22:35
@Anonymní píše:
Jenže mě by to bylo líto, kdybych těm ostatním vnoučatům řekla ne nechoďte. Mají se s naší malou rádi a krásně si hrají. Takže dítě je spokojené a my s manželem nevíme co je to společný program. A ty zvířata… Také jsou to živí tvorové i když bych je nejradši přerazila, protože nejsou naučení vůbec ničemu. Při chůzi koušou do nohou, štěkají, když se jím chce potřebu vykonají doma i když byly před hodinou venku a ani na vodítku to chodit neumí.

Vnoučata chápu, ale nemusí tam být často. Co kdyby jsi svoje dítě poslala zase někdy k jejich rodičům???
Na psy bych se vykašlala hned. Ona si je pořídila, je to její starost. Pes je závazek a když chce rajzovat, nemá si je pořizovat. Mám zvířata ráda, ale z kombinace psa a dětí mám veliký respekt, aby ještě nebylo neštěstí. My máme zatím jen kočičku, o tu se umíme postarat tak, aby jsme nikoho neobtěžovaly. Nebo minimálně.

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 22:36

Ještě se zeptám. Ví toto rodiče těch ostatních vnoučat? Kdo tam ty vnoučata posílá, ty rodiče nebo je chce babička?

luliana
Kecalka 118 příspěvků 18.01.18 22:37

Když nezvládá ukočírovat psy, tak kdo ví jak to má s dětmi :think: a co druha babi?

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 18.01.18 22:40

Jsem pejskař, ale nikdy bych si nedovolila dát na hlídání psa, který není naučený hygieně (s výjimkou malých štěňat a starých nebo nemocných psů, ale to bych zařídila hlídání u někoho, kdo s tím umí pracovat nebo aby hlídal u mě doma). To že nejsou naučení samotě je otázka výcviku. Takže na vašem místě bych už psy hlídat odmítla (vím jak dopadl náš byt po štěněti, neměli jsme byt pso-odolný, vyřešila to „pejskařská“ rekonstrukce tj. všechno do 120cm je omyvatelné a vodotěsné) už jenom z hygienických důvodů, taková loužička na celoplošném koberci je v podstatě nevyčistitelná(nej­sem posedlá čistotou, ale když jsme odstranili „vyčištěný“ koberec po jednom štěněti tak i já se zděsila co jsme celou tu dobu vlastně dýchali). Každý majitel psa musí v první řadě mít plán co se psem, když bude muset bez něj odjet a obtěžovat rodinu nevychovaným psem řešením opravdu není.

Co se týče návštěv, je potřeba naučit se říkat ne. Návštěva je fajn, jen to nesmí narušit váš program, takže ideální je věta: „Babičko na tenhle víkend už máme program, můžete se zastavit tehdy a tehdy.“ A hlídání vnoučat, která má na starosti babička bych zrušila okamžitě, jako rodič bych nebyla šťastná, kdybych dala svoje dítě na starost babičce a ono bylo u tety - takže kdyby se něco stalo a já potřebovala dítě náhle vyzvednou bych ani nevěděla kam pro ně jít.

Jste moc hodná, myslete na sebe, hlídat vnouče není jejich povinnost, ale hlídat jim psa i další vnoučata zase není povinnost vaše, třeba až přestanete všem posluhovat, tak vám taky pohlídají.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 22:53

O ostatní vnoučata si říká sama. Sama je chce na každý víkend. Kdyby jsme třeba měli dům tak to by zas bylo něco jiného, ale máme malý byt.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama