už si mě neváží?

Anonymni
8.9.09 13:03

už si mě neváží?

ahoj nestalo se vám co jste s manželi dlouho např. 10 let a víc že si vás už manžel neváží? Dřív se omezoval jen domov a mluvil se mnou jak s méněcenou ted mi to udělala i před příbuznýmy kteří mi řekli že se ke mně chová jako hulvát. Jede ve stylu ty raděj mlč se k ničemu nevyjadřuj stejně tomu nerozumíš.

Tak ted stávkuju ve všech manželských povinostech dokud se on neprobere. Zatim si sám vaří želhlí a tváří se že je úplně dokonalej a vše zvládne sám.

Jo a taky spolu nemluvíme už týden jen to nejnutnější. Děti si o nás myslí že jsme cvoci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2923
8.9.09 13:48

Je takový univerzální recept (stupeň obtížnosti dle situace) - zkusit si v klidu sednou a promluvit si (pokud možno) bez větších emocí.
Zkus muži (bez nějakého vyčítání, byť bys k němu měla důvod) říct, jak se cítíš, co prožíváš, když s tebou jedná tímhle způsobem, jak se cítíš doma… A taky se ho zeptej, jak se cítí on (zřejmě má problém(y), který ho vede k takovému jednání).

držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
8.9.09 14:23

ahojki, tak hlavně kvůli dětem si prostě promluvte. Víceméně jsem vyrostla v tiché domácnosti, naši řešili všechny spory stejně jako vy… tichá domácnost..... neznám nic horšího pro ty děti,,, nevím jak jsou staré, ale určitě to vnímají. Dodneška to v sobě mám a manželství mých rodičů je hlavním důvodem, proč se nikdy nevdám ani s nikým nežiji, jsem svobodná matka a nemůžu si to vynachválit. Stokrát lepší je třeba se i pohádat /jednorázově, ne se hádat denně/, ale prostě vše si vyříkat… tohleto není řešení. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
8.9.09 15:06

Tichá domácnost to asi nevyřeší. Pokud se choval, že si tě neváží tudíž nepotřebuje, tak tato tvá stávka ho ještě více naprudí aby ti dokázal jak moc se bez tebe obejde.
Spíš bych na:,–(ila masku totálně vysmáté samostatné ženské, která si je sto pro jistá svým seběvědomím. být každý den ( i přes jeho mlčení či urážky) veselá a věnovat se především dětem. Dát i jemu najevo, že i on pro tebe není bůh ví co za terno, že i jeho názory jsou k smíchu a přehlížet ho jak krajinu. Možná se chytne za nos..Když ne, tak tak zkusit opravdu vážně pohovořit… Já nevím, ale jestli bych ještě stála o pozornost od takového…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.9.09 18:02

díky

Děkuji za příspěvky. Já už taky o jeho pozornost nijak moc nestojim. Přišlo to plíživě pár věcí jsem přešla ale poslední rok jeho chování nabírá na intenzitě. Myslím že je to i tím že chodím po MD do práce a neměla jsem tolik času na něj spíš jsem si uděla na děti. Začala jsem víc žít spol. životem no a to se mu nelíbilo protože on je raděj doma. Začali jsme si nějak každej žít svůj život a on jestli se tímhle způsobem brání že je na mě hnusnej tak na to de jde opravdu od lesa. Komunikace vázne a když je tak se pohádáme a pak to ticho. No porád se to opakuje. ale do poradny nechce a když to i řešime proč se tak chová tak za to jeho chování můžu já. No neni to absurdní každej je odpovědnej za své chování sám ne?

• Nahlásit
  • Citovat
15320
8.9.09 18:28

Můj názor, nevím, zda u vás půjde aplikovat:
1. zkusit si v klidu bez dětí promluvit, vytáhnout ho někam třeba do kavárny, vinárny, restaurace, aby neměl výhodu prostředí, objednat mu oblíbené pití a pokecat (překousni, že na tohle už nemáš chuť, je to šance vrátit vztah tam, kde bys ho chtěla mít) - zeptat se, jestli mu nevadí, že váš vztah jde do háje a že přece ještě máte šanci
2. když nezabere domluva, postavit se mu, aktivní obrana i před příbuznými (myslím, že to jinak bohužel nejde), jinak bude tvé následné mlčení chápat tak, že ti došly argumenty a že má vlastně pravdu, což ale nejsi ochotná přiznat. Samozřejmě zcestný pohled na věc, ale tak jednoduchý pro druhou stranu…
Možná ve skutečnosti ví, že se chová jak blbec, ale neumí dát zpátečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1353
9.9.09 06:52

Netuším , jak moc je vážná situace u vás doma, ale pokud jde o to „shazování“ Tebe před okolím, tak předem tvrdím, že žádná domluva či klidná rozmluva nepomůže. Viděla jsem to u prarodičů :roll:
Jediné co zabírá , je useknout toto hned v začátcích a to tím, že se rázně ohradíš, hlasitě mu vysvětlíš i před příbuznými, co si o něm myslíš, když se takto chová a možná by neškodilo ho trošku sundat z výšky tím, že mu tak trochu oplatíš to samé . Jinak bych se chovala asi standardně- žádná tichá domácnost, jen prostě musí vědět, kde jsou meze.
Jak si to necháš, tak se vše bude jen stupňovat a zhoršovat. Babička toto vše řešila v klidu a klidným promlouváním do duše a vyhrotilo se to neskutečně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.9.09 10:02

Nepises o nasem desetiletem manzelstvi s dvema detma? Manzel se chova podobne, dokonce i moje matka, ktera mne sakra kritizuje si toho vsimla a podotkla, ze se ke mne chova jak ke sluzce. Akorat ukoluje. Nejhorsi na tom je, ze jeho chovani kopiruje starsi dite, z ktereho se stava take sekernik. Tam jsem to ale utla nastesti v zacatku. Manzel je jeste tak „ubohy“, ze kdyz vidi chovani ditete tak mu to prijde v poradku a smeje se.
V lete jsem mu klidne bez emoci rekla, ze uz s nim byt nechci a ze jednim z hlavnich duvodu rozvodu je to, ze chci aby nase deti vyrustaly v klidu. Myslel si, ze to nemyslim vazne. Vratila jsem mu kartu ke spolecnemu uctu (nemusim poslouchat, ze moc utracim), ze ktereho se plati hypoteka, pravidelne platby, platby na domacnost, jidlo a potreby pro deti. Tak se chytnul za nos a pry potrebujeme oba dovolenou. Na dovolene se nic nezmenilo, on lezel a ja kmitala kolem deti. Jo nemusela jsem ridit a diky MS do akvaparku, coz vi, ze nemusim.
Ted jsem to bez emoci navrhla podruhe s tim, ze se nic nezmenilo a ze mne jeho chovani urazi. Jesli je to tim, ze jsem doma a nevydelavam (predtim jsem mela prijem na zkraceny uvazek vetsi nez prumerny plat) nevim. Dorazilo mne jeho chovani a kritika meho zevnejsku pred nasimi sousedy, kdy mezi dvermi na mne houknul „zalez“, aby mne nahodou nevideli sousedi jen v tilku a plavkach s celulitidou a deseti kily navrch, ktere mi zbyly z kojeni.
Takze donesl darek v petimistne sume s tim, ze potrebujeme dovolenou sami dva bez deti a uvidime. Inko2

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.9.09 20:19

presne tento problem mam i ja-manzel se ke me chova jak k onuci-nedokazu se ale dlouho zlobit protoze on pak prijde sam a omluvi se-proto je to u nas uz normalni.neresim to i kdyz nekdy si rikam a uz s nim koncim ale nikdy to zvlast po jeho omluve nevydrzim-u nas je to jedna velka italie-bohuzel jsme oba dost impulsivni a ani jeden si nenechame nic libit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.9.09 17:02
Anonymni píše:
Nepises o nasem desetiletem manzelstvi s dvema detma? Manzel se chova podobne, dokonce i moje matka, ktera mne sakra kritizuje si toho vsimla a podotkla, ze se ke mne chova jak ke sluzce. Akorat ukoluje. Nejhorsi na tom je, ze jeho chovani kopiruje starsi dite, z ktereho se stava take sekernik. Tam jsem to ale utla nastesti v zacatku. Manzel je jeste tak „ubohy“, ze kdyz vidi chovani ditete tak mu to prijde v poradku a smeje se.
V lete jsem mu klidne bez emoci rekla, ze uz s nim byt nechci a ze jednim z hlavnich duvodu rozvodu je to, ze chci aby nase deti vyrustaly v klidu. Myslel si, ze to nemyslim vazne. Vratila jsem mu kartu ke spolecnemu uctu (nemusim poslouchat, ze moc utracim), ze ktereho se plati hypoteka, pravidelne platby, platby na domacnost, jidlo a potreby pro deti. Tak se chytnul za nos a pry potrebujeme oba dovolenou. Na dovolene se nic nezmenilo, on lezel a ja kmitala kolem deti. Jo nemusela jsem ridit a diky MS do akvaparku, coz vi, ze nemusim.
Ted jsem to bez emoci navrhla podruhe s tim, ze se nic nezmenilo a ze mne jeho chovani urazi. Jesli je to tim, ze jsem doma a nevydelavam (predtim jsem mela prijem na zkraceny uvazek vetsi nez prumerny plat) nevim. Dorazilo mne jeho chovani a kritika meho zevnejsku pred nasimi sousedy, kdy mezi dvermi na mne houknul „zalez“, aby mne nahodou nevideli sousedi jen v tilku a plavkach s celulitidou a deseti kily navrch, ktere mi zbyly z kojeni.
Takze donesl darek v petimistne sume s tim, ze potrebujeme dovolenou sami dva bez deti a uvidime. Inko2

Tak promin, ale prodavas sama sebe!Ja bych s nim nebyla ani minutu, udelala vse proto, abych mohla byt v klidu a nikdo me takhle neshazoval.
Ja se omlouvam, jesli jsem moc drsna, ale na me to pusobi, ze Ti to za tu dovcu snad i stoji :? .
Jednou by mi chlap rekl „zalez“ a dal tak najevo, ze se za me stydi a sel by…respektive ja bych sla.
Na dovolene se za Tebe v plavkach stydet nebude?Kdyz spolu spite, tak mu Tva kila nevadi?To nejsou dotazy, to je jen takove konstatovani…
Mne se z toho dela soufl :-( !

A to jsem, prosim, srandistka a dokazu si delat legraci sama ze sebe a velikou, ale tohle nema se srandou nic spolecneho a na prvnim miste nejsou ve vztahu prachy, ale ucta.
Kdyz deti nevidi uctu v rodine, kde se ji maji naucit?Jak si pak budou vazit lidi kolem sebe?

[quote:d5716079a3]presne tento problem mam i ja-manzel se ke me chova jak k onuci-nedokazu se ale dlouho zlobit protoze on pak prijde sam a omluvi se-proto je to u nas uz normalni.neresim to i kdyz nekdy si rikam a uz s nim koncim ale nikdy to zvlast po jeho omluve nevydrzim-u nas je to jedna velka italie-bohuzel jsme oba dost impulsivni a ani jeden si nenechame nic libit

A o nenechani si nic libit to taky neni, kdyby jo, uz s nim nejsi!Zacalo Ti to asi vyhovovat, mozna si rikas, ze jsou na tom zenske i hur…ale taky lip!
A nikdo nema pravo zachazet s druhym jako s onuci :evil: !

No na tohle bych devcata nemela a louceni by bylo rychle!A mozna by probehl i pruvan s panvickou…
Neprihlasena Petisa.

• Nahlásit
  • Citovat
19.9.09 08:42

Petiso ponekud silna slova,nemyslis?ta posledni Anonymni jsem byla ja.Z tvych rad a celeho prispevku cisi povrchnost a tak trosku frajerina.zrejme vim,co mas na mysli,ale vezmi fakt,ze chlapy se tak proste nekdy k zenske chovaji,take zalezi na celkovem vztahu mezi nimi v jake je to fazi a take si polozme otazku jak se chova i ta zena ke svemu muzi?co se tyce konkretne me,muj muz se ke me dokaze chovat velmi pekne umi byt tolerantni a take hodny,jsou ale take dny kdy vubec nic nechapu a chova se ke me jak uz jsem napsala v predeslem odstavci,jak k onuci.nekdy to prehani to je fakt,ale priznam se,ze si za to nekdy muzu i sama.v nasem vztahu je to jinak ok az na ty jeho nahle vypadky kdy se mi tim uplne hnusi.a myslim,ze kdybys se svym chlapem byla vdana a mela tri deti,urcite kdyby ti rekl zalez,bys ho neopustila :D chlapy maji ruzne mouchy nekdy to prehani ale nekdy to prehanime i my zeny ale nam se to zda byt v poho,kdezto chlapy to tezce nesou.maji uplne jiny krevni obeh :lol: my si rady rypneme,zda se nam to byti v klidu vzdyt o nic nejde ale muz v te chvili uz roste a je z toho hotovy a tak to zacina.nezlob se,ale tvuj prispevek zni hodne namyslene a zrejme takovy problem nemas tak ho nemusis resit.a ten,koho se to netyka,vzdy nejlepe a nejchytreji radi a ma nejvic na puse…promin :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13211
22.9.09 13:29

Anulindo ,
když myslíš…namyšlená ale nejsem ani co by se za okousaný nehet vešlo.
Ale přesvědčovat Tě nehodlám :wink:
Můj příspěvek zněl spíš rozčíleně, protože jsem tohle zažila a vím, jak je to nefér a jak člověk lehce propadne nízkému mínění o sobě samé..
Myslela jsem to dobře a silná slova v celé diksuzi vidím jen od Vašich poloviček… :roll:
Nechci se hádat, přeju pevné nervy!!!A to myslím vážně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
24.9.09 09:05

Myslím, že když je ženská spokojená proto, že se k ní chlap chová jako k onuci JEN OBČAS, tak je v tom vztahu něco sakra špatně. A není jediným řešením ho opustit, což se se třemi dětmi dělá dost blbě, ale obhajovat to tím, že se pak omluví :roll: , když se chlapovi něco nelíbí na ženské, tak to taky nemá přecházet a má jí to říct, stejně tak ženská. Uvažování ty mě a já tobě ohledně špatného chování vůči druhému je podle mě nesmyslné. Příspěvek od Petisy byl emotivní a tím nadsazený, ale v jádru velmi pravdivý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.9.09 23:25

Holky a co kdyz je chlap cholerik a rapl na jednu stranu a na druhou stranu zenu i deti miluje a pro rodinu by se rozdal? Mam jednoho doma, kdyz je ve stresu, tak jsem se naucila nechodit mu na oci a nechat ho se vyvztekat. Sam o sobe rekne, ze vidi rude a ze casto slovne prestreli a kvuli tomu nepije vubec alkohol, sam priznal, ze se boji, ze by byl agresivni. Vim, ze mne ma rad, ale neumi to vubec rikat. Radsi mi pry neco prinese. Za 15 let mi rekl, ze mne miluje asi dvakrat, z toho jednou hned po obradu a podruhe po porodu.

Muj manzel svatousek neni, ale to jsem vedela predtim nez jsem si s nim poridila deti. Krizi jsme vzdy meli cca v roce kazdeho ditete. U nas to vygradovalo i tak, ze jsem dostala facku. Druhy den kdy on byl v praci jsem se v klidu sbalila vcetne deti, na stul sepsala nejnutnejsi naklady a vydaje. Vratila karty ke spolecnym uctum a cekala na nej. Deti byly u babicky, takze vse v naprostem klidu. Manzel se vratil a neveril. Byl sakra zarazeny. Moc dobre vedel co provedl, ale netusil ze bych to mohla dovest takhle. V klidu a vecne jsem s nim probirala otazku deti a financniho vyporadani. Omlouval se s brekem. Dostal ultimatum s tim, ze jeste jednou a jdu. Je to uz nekolik let a je klid, jak pisu kdyz ho chytne rapl v jeho a svem zajmu mizim. Davala jsem mu doporuceni, at si najde nejakeho dobre psychoanalytika, aby mu treba pomoci antidepresiv pomohl svoje stresove stavy zvladat.

Nechci ho omlouvat, to v zadnem pripade, jen ze neni vsecho cerno-bile. To ze na mne houkne zalez, kdyz mam dve deti a dve hypoteky neni duvod k rozvodu, a ze se chytne za frnak a prinese pak drahy odpustek , tak na tom nevidim nic spatneho. Nakonec i dovolena bez deti ma neco do sebe a mnoha parum jen vikend mimo domov bez deti a povinnosti doma pomuze. Treba ja i kdyz jsou deti pryc tak si doma proste neodpocinu, protoze vidim nadobi co je treba dat do mycky, pradlo vyprat, koupelna by taky potrebovala pretrit, zahrada vyplejt a jidlo se taky do postele samo nedonese…

Jo dodam, ze kdyz je manzel prepracovany a tudiz nevrly tak pockam az mu pracovni stresy povoli (vetsinou po uzaverce) nebo kdyz zastupuje sefa a kdyz je klidneji, dam mu hlidat deti a vyrazim ke kadernikovi, na kosmetiku nebo si koupit neco pekneho detem a sobe. Zaslouzim si to, na konec on tvrdi, ze se v praci nervuje, abychom se meli dobre a dobre se mame.

Jo a manzel mne taky kritizuje, bohuzel ma co, mladsimu je rok a ctvrt a ja mam stale 10 kilo navic a nic proti tomu nedelam. Jenze on taky neni ideal, takze kdyz mne chytne za pneumatiku kolem pasu, tak ho taky poplacam po pupku a jsme si kvit.

Na prispevku od Petis se mi nelibi, ze z anonymni dela zlatokopku, ktera je dovolena milejsi nez galantni manzel, ale ruku na srdce, ktery manzel vydrzi az do duchodu byt galantni. Napriklad moje kamaradka se behem tehotenstvi vyzrala o 35 kilo, manzelovi se to nelibilo a daval ji to sakra najevo na muj vkus dost nevybirave i pred nami (kdyz si treba brala kolac), na ni to zabralo - zhubla, vypada lepe nez za svobodna a doma je klid. Pak se priznala, ze ji manzel ve slabe chvilce rekl, ze ho vubec nepritahuje a ma problem mit s ni sex. Je to hnusne, ale je to tak. Lepsi nez kdyby mlcel a tajne si uzival s bokovkou…

• Nahlásit
  • Citovat
13211
26.9.09 08:30

Holky,
ale Vy to všechny vidíte nějak zjednodušeně nebo jsem se tak zřejmě vyjádřila já…netuším.
Vím, že manžel (druh, přítel) nedokáže být galantní celý vztah (x let), vím, že se ve vztahu objeví i mraky a škaredé hádky, ALE :!
Přece Vás nebude urážet před známými, sousedy, rodinou 8O
Já měla taky 10 (i víc!) kilo navrh po dětech, ale můj chlap mě měl rád i takhle…rozhodně to nebyl důvod, aby se za mě styděl…natož mě kvůli tomu shazoval 8O
Když to chlap v klidu a s citem své ženě řekne, že se mu nelíbí nebo ho nepřitahuje, páč se prostě vyjedla k maximu, tak to je jiná…pochopitelně!! žádná schovávačka, žádná kmedie, prostě upřímně…ovšem bez urážek!
Po zalez bych samo taky neodešla, ale upřímně, asi bych si kvůli tomu teda pobrečela a to dost a to podotýkám, že nejsem až taková citlivka…kor, když jsou kila po dětech!No to je fuk.
Každá to vidíme jinak, já už bych se urážet nenechala, myslím, že je to hrozně smutné…
My máme s mým chlapem vztah, že si ze sebe taky děláme legraci (a okolí kolikrát nechápe :wink: ), nemiláčkujeme a nezlatíčkujeme (a když, tak doma bez publika :wink: ), ale taky se neurážíme!A to jsme si taky ledasčím prošli…
Já jsem na tohle prostě vysazená…asi :roll:

Poslední anonyme, dělám to stejně, když chlap vidí rudě, mizím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama