Už si nevím rady, jak naučit na nočník?

Anonymní
21.4.20 17:58

Už si nevím rady, jak naučit na nočník?

Ahoj, už si nevím rady.. Mé ratolesti jsou tři roky a je plně na plenkách.. Přes den je nemá protože se pokouším o to aby chodilo samo na nočník ale to nemá smysl, schválně začne čůrat po zemi pak do toho schválně začne šlapat a machat si v tom ruce, takže koupání dítěte a musím to vytrit a takhle se to opakuje několikrát denně, to samé velká.. Hodí to klidně a beze zájmu na zem.. Už to dělá tak že si hraje a přitom vykoná potřebu na zem pod sebe bez žádné reakce, zkoušela jsem nechat plenu tak dlouho až ji to začne vadit a bude ji chtít sundat - bez efektu plenu by tam klidně dítě mělo do bodnutí - nechat pocurane kalhotky dokud by to dítě studelo a chtělo by to sundat - bez efektu klidně by to dítě mělo celý den, když začne čůrat na zem tak rychle na nočník či záchod.. Nepomáhá hystrak, kopání a štípání že tam nechce bejt, pak v hysterickym řevu a curani z nočníku či záchodu utíká takže curanky úplně všude.. Styl pochváleni za vykonání do nočníku dát případně odměnu - nepomáhá, poprvé si zatleskaa ale podruhé zase na zem, styl vycuras se na zem tak dostaneš jednu po přidělí - nepomáhá dítě začne hystericky řvát a následně si leha do vlastních curanek.. Nevím jaký fígl už vyzkoušet, nic nepomáhá.. Už to nechávám tak že když styhnu curajci dítě na zem přenést na nočník a většina potřeby bude v nočníku i přes hystericky křik a curanek všude kolem tak to beru jako vítězství ale i tak několikrát denně dítě sprchuji a vyriram byt.. Bez pleny na noc.. O tom si mohu nechat jen zdát.. Případně díky za nějaký fíg.. Pro rodinu jsem za neschopnou matku, že jejich děti chodili plně na nočník už roka a kdybych chtěla tak už to dávno umí.. Případně si vymyslím, když vyprávím co dělá.. Díky moc už si fakt nevím rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8022
21.4.20 18:10

Hmm, já seznamila obě děti s nočníkem od doby, co začali sedět…nikdy nebyl problém s chozením na nočník, kolem 2,5let byly zcela bez plen i v noci.
Myslím, že tvé dítě to dělá hlavně proto, že je kolem toho takový tiátr, naschvál…Zkus to úplně opačně…nekřičet, nedělat humbuk kvůli tomu, že najednou dítě čůrá na zem…A nebo začni s redukcí rovnou na záchod. Nebo počkat do léta, na doma plenu, na venek bez…
Podle mě nemáš u dítěte autoritu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8363
21.4.20 18:10

Hele a jinak odpovida veku vyvojem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
21.4.20 18:11

Co chodit na velký záchod? jinak na syna prostě zabralo, že ho jeho otec „spucoval“ a nechal sedět na nočníku za trest, protože opět počůral rodičům peřiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15284
21.4.20 18:12

A nezkoušela jsi redukci na WC a nalákat dítě na to? Možná mu jen vadí nočník a chce to jinou „nádobu“. A nebo se dají pořídit i takové schůdky s redukcí. A jinak je dítě vývojově v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
21.4.20 18:13

U nás fungovala odměna ve formě gumového bonbónu a pak, že odkoukal od starších dětí, že chodí z hřiště čůrat ven ke stromu, tak chtěl být jako ostatní. Prostě spíše pozitivní motivace, když se povede a nic negativního, když se nepovede. Ale každý je jiný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4329
21.4.20 18:16

Moc by mne zajímalo jak se dítko vyvýjí v ostatních oblastech? Taky co na tento problém říká jeho pediatr? Ve třech letech toto již není běžné chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8363
21.4.20 18:17

@nonina ja si prave taky myslim. Ve dvou dejme tomu ale trilety dite by melo bejt schopny nastoupit do skolky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 18:18

@nozu @Tarjei @pannda vývojově je jinak v pořádku, dítě se rychle jinak učí a rozumí ale tohle je jediný velký boj, u otce má větší autoritu než u mne, já dítěti něco řeknu a je to jako bych mluvila do zdi.. Můžu hodná máma i zlá máma.. Dítě mě má u zadku.. Teď ještě k tomu začíná bejt dítě drzé a začíná si tyhle moresy dovolovat i na babičky a pod.. Jen když to zkusí na tátu tak potom co jí řekne ne tak přestane ale ostatní jsou dítěti u zadku a dokáže i na ulici kvůli blbosti hodit scénu.. Přitom se s partnerem chováme oba stejně tak nechápu proč k němu má autoritu a je mně ne.. Naopak babičky vše dovoluji a když něco udělá co si doma nesmí dovolit tak to nevadí..

• Citovat
  • Nahlásit
3603
21.4.20 18:19

No, moje zkušenost není tak drsná, jako to, co popisuješ… ale taky to bylo dooost hustý… co já jsem se natrápila! :zed: pomohl odstup, nešlo to, řekla jsem ok, nejde to a přestala na to tlačit… po pár týdnech to šlo samo, bez stresu, bez nervů… na řeči, že v tomto věku už by to měla umět sama atd… se vykašli. U nočníku víc, než u čehokoliv jiného platí, že to dítě prostě ví, kdy je jeho čas. A neboj, nikdo není v plenách věčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4329
21.4.20 18:19

@Tarjei asi obě napadá to samé, ale k tomu máme moc málo relevantních informací. ten popis chování dítka ve mně rozeznívá varovné cinkání. Proto se ptám na názor pediatra dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
21.4.20 18:20

Není něco co by děcko moc chtělo?…že byste třeba za každý povedený pokus udělili bod ( nějaký obrázek, nálepku) a za určitý počet bodů věc pořídili…prostě pozitivní motivace :). Nebo to teď nechat být, počkat na léto…než takový cirkus, uklízení, praní…držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8363
21.4.20 18:21
@Anonymní píše:
@nozu @Tarjei @pannda vývojově je jinak v pořádku, dítě se rychle jinak učí a rozumí ale tohle je jediný velký boj, u otce má větší autoritu než u mne, já dítěti něco řeknu a je to jako bych mluvila do zdi.. Můžu hodná máma i zlá máma.. Dítě mě má u zadku.. Teď ještě k tomu začíná bejt dítě drzé a začíná si tyhle moresy dovolovat i na babičky a pod.. Jen když to zkusí na tátu tak potom co jí řekne ne tak přestane ale ostatní jsou dítěti u zadku a dokáže i na ulici kvůli blbosti hodit scénu.. Přitom se s partnerem chováme oba stejně tak nechápu proč k němu má autoritu a je mně ne.. Naopak babičky vše dovoluji a když něco udělá co si doma nesmí dovolit tak to nevadí..

Aha. Takze nedokazes donutit trilety dite, aby Te poslechlo? No chce to duslednost, nastinit predem trest a pak ho dodrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
21.4.20 18:28

Ma zkusenost je takova, ze dokud na to dite nema, tak se maminka treba muze stavet na hlavu a neudela nic. Nechala bych plenu a poradila se s doktorem. Budete mit triletou prohlidku, ne? Jste si jista, ze ty veci dela skutecne schvalne? Nebo nevnima, nerozumi, nekomunikuje? Na nocni plenu ma narok do 5 let. Rozhodne vsechny deti nejsou od roka bez plen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 18:39

Já mám podobný problem s 18 měsíční. Na nočník prosazuju už skoro rok a nic. Vi že se tam dělá cururu i to pojmenuje. Vyčůrat se jen když se kouká na pohadku to tam vydrží déle jinak si sedne jakože zatlačí zvedne se zatleskat si a hotovo.
Sama se najít, sama si je schopna svléknout a navléknout ponožky rukavice cepici. Nápije se z hrníčku ale nočník je prostě drama.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat