Už si nevím rady, zvláštní chování miminka

Anonymní
19.7.21 17:44

Už si nevím rady, zvláštní chování miminka

Ahoj,

máme pětitýdenniho chlapecka. Od 14 dni ho trápí koliky a prdy, vyzkoušeli jsme už vše možné a na doporučení doktora malý ji Nutrilon allergy digestiv care, bohužel nekojim.

Už dva dny je malý hodně neklidný, od dnešního rána spal 20 minut, pořád macha ručička, kope nohama, a nemůže zabrat jenom třeba lehkým spánkem v noci. Na bříško mu dávám Balonix med a na reflux Gastrotuss.

Nevim, jak jej uspat. Hodně pláče. Nevim, jestli kvuli bolesti nebo kvůli tomu, že nemůže spat. Když brečí, nic ho neuklidní, je rudy, propina se, nejde ani pochovat.

Bojím se nějakého neurologického problému, kvůli těm pohybům, které nedělal.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
867
19.7.21 17:49

Jestli tomu dobre rozumím, bude to reflexivni pohyb. Potrebuje citit blizkost a bezpeči, male deti se casto neumi samy uklidnit a uspat, do toho mu dozrava nervova soustava.
Takže bud zavinovat, satek, ergo nositko s novorozeneckou vlozkou, hojdavak, nebo ho tesne privinout k sobě na posteli.
Pouštěj bily sum, neni to vsespasny, ale na nektere deti zabira.
Edit: Dudlik ti bere? Sani je zakladni potreba a kdyz nekojis, dudel by mu mohl pomoci se uklidnit. Na prdiky zkus jeste vymenit vitamin D, polohovat a rektalni rourku. Ale všechno pomine, neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 18:02

@Villanelle Dudlík má a saje jak blázen. Co se týče spaní, tak spí vedle mě v hnízdečku, v šátku pláče. Zkusím se s ním večer víc mazlit nebo si ho dát na sebe. Vitamin D mám Jamieson. 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
7334
19.7.21 18:07

Zavinuj ho do látkové pleny jako larvu, a následně do zavinovačky. Stáhni si bílý šum aplikaci - pust řeku. Na obě holky mi to vždycky pomohlo. Nebo ho vrzni takhle do kočárku, nebo houpej na rukou. Musí být strašně unavenej, přetaženej. V břiše taky usíná když se pohybujes (uspí ho to houpání), proto mimca kopou nejvíc v noci když se nehybes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
19.7.21 18:15

Ja viem, blby dotaz, ale nie je hladny? Co tak zvysit mu davku umeleho.

Mne sa tak maly spraval, ked som kojila a nestacilo mu. Chudak, dudlik sal akoby mu slo o zivot… Tiez mal reflux, takze doat blinkal, tak som si myslela, ze mlieka ma dost.

Jo a na reflux, ked mas umele, sa nam osvedcil nutriton.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
19.7.21 18:22

U nás na prdíky ještě pomohl fenyklový čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 18:23

@jaia00 taky mě to napadlo, teď má 100 ml a dle doktorů přibírá hodně, ale když ji tak hltá a vypije vše.

• Citovat
  • Nahlásit
173
19.7.21 18:38
@Anonymní píše:
@jaia00 taky mě to napadlo, teď má 100 ml a dle doktorů přibírá hodně, ale když ji tak hltá a vypije vše.

Po mojej skusenosti by som mu skusila dat viac a uvidi sa :nevim:

U kojeneho dietata sa nevie, kolko vypije. Vacsinou proste pije, kedy a kolko chce. U UM vacsinou mamicky riesia tabulky (aspon co pozorujem na emiminu) a ja som riesila tiez… Ale pritom moze byt proste mimotabulkovy a hladny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12838
19.7.21 18:38
@Anonymní píše:
@jaia00 taky mě to napadlo, teď má 100 ml a dle doktorů přibírá hodně, ale když ji tak hltá a vypije vše.

Normalne mu pridej!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
19.7.21 18:44

Hodně bych zkusila nosit (šátek nebo nosítko vhodné od narození) a jemně se pohybovat, pohupovat, chodit… Třeba je hodně kontaktní, sám se neumí uklidnit a chce kontakt. Za zkoušku nic nedáš. My jsme na koliky trpěly hodně, koliky a prdiky, vyzkoušeli jsme všechno a nic nepomáhalo, hodně se propínal, řval až červenal… Hlavně buď hodně s ním ve smyslu kontaktu, zkus to nošení. Mně to malého hodně uklidňovalo. Držím palečky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9602
19.7.21 19:08

Potřebuje podle mě zavinovačku, ty pohyby ho ruší a chce to aby měl ručičky zamotané do té zavinky, pak se uklidní. Doporučuju knížku od H. Karpa Každé dítě může dobře spát, příp. i Nejšťastnější děťátko/miminko/batole v okolí" - tam je to hezký popsané, u nás fungovalo houpání v houpačku, vajíčku nebo kočár, plus hučící digestoř v kuchyni spojené s obývákem, přes den samozřejmě kočár, ale v noci ji v tom uspávat bylo psycho, jak jsem přestala drncat, kuk a bylo po spaní, usínala jsem u toho spíš já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
19.7.21 20:04

Nemůže to být růstový sprut?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15347
19.7.21 20:21
@Anonymní píše:
@Villanelle Dudlík má a saje jak blázen. Co se týče spaní, tak spí vedle mě v hnízdečku, v šátku pláče. Zkusím se s ním večer víc mazlit nebo si ho dát na sebe. Vitamin D mám Jamieson. 🙂

Holky daly spoustu rad, ja jen dodam k tomu šátku - kupovala jsem ho teda (kvůli lockdownu az kdyz byly dceri skoro ctyri měsíce a sedlo nám az čtvrté (testovala jsem každe tyden). Takze to urcite jeste zkousej, jestli o nošení stojíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867
19.7.21 22:35
@Ba-stet píše:
Holky daly spoustu rad, ja jen dodam k tomu šátku - kupovala jsem ho teda (kvůli lockdownu az kdyz byly dceri skoro ctyri měsíce a sedlo nám az čtvrté (testovala jsem každe tyden). Takze to urcite jeste zkousej, jestli o nošení stojíš.

Pravda! Zakladatelko, zkus pohledat, satky i nosítka se daji casto vyzkouset. Treba v Olomouci funguje pujcovna a dokonce ti tam skvele zenske i ukazou jak spravne uvazat/ nastavit, poradi ti. Vzdat se noseni hned je skoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
22.7.21 08:29

Ahoj, nás sedmitydenni kluk se chová podobně :) koliky a reflux..
Takže tě chápu a preji pevné nervy!

Na prdiky máme espumisan a biogaiu s vitamínem D.
Když ho to chytne a začne šíleně řvát, rudnout, propínat se a vztekat tak máme svůj rituál. Dám na bříško, on si ho tam namacka a zahřeje. Pak cvičíme nožky (přitahujeme kolínka k bříšku), to začnou rány lítat. Je lepší mu sundat plenku, ať má volné nožky. Případně ještě tepla plenka na bříško.

V nejhorší krizi rekt. Rourka.

Je to dlouhý proces a vyprděním to nekončí. Pak se musí uklidnit. Takže svazu do swaddle mě zavinovačky, pekne natěsno aby nemlel rukama a ještě pevné přitisknu k sobě, jednou rukou plácám po zadečku a u toho se pohupujeme.
Ten bílý šum je taky fajn, nás miluje vysavač. Ale stačí mu i potichu zpívat.

No masakr. Někdy to zabere rychle, někdy to trvá déle a měníme polohy, ale většinou Pak usne, pokud už Teda není další čas krmeni :lol:

Jinak je důležité aby si po krmení dostatečně rihnul, jinak ho to bude pak tlačit a budit a bublinky se dostanou i do střev Pak.

Nejčastěji to je večer, po koupání. To je proces uspavani a uklidnění na hodiny.

Ale to zabalení by mohlo pomoci :)
Jak říkají holky výše. I s tím hladem by to mohlo být ono, zkusit mu dát trošku víc.
Náš pribira 38g denně což je podle doktorky taky víc, ale prdim na ni. Když má hlad..ja Teda teď kojím ale večer mu to nestačí. Tak dávám flašku UM. 120ml..

Dej vědět jestli ti něco zabere :) a drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat