Už si nevíme rady - byt a příbuzná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:33
Už si nevíme rady - byt a příbuzná

Dobrý den. Prosím umíte někdo poradit jak máme vyřešit situaci kdy příbuzná přepsala před rokem a půl družstevní byt na mojí mamku a bylo domluveno že se mamka časem k příbuzné nastěhuje a bude o ni pečovat.. poslední půlrok je příbuzná na tom čím dál horší, má Alzheimera a tady je teď problém. Nedá se s ní domluvit, vyměnila zámek u dveří, mamka nemá klíče. Příbuzná nemá žádnou rodinu kromě nás, je vdova a neměla děti.. S naši rodinu slavila svátky, narozeniny x let, maminka ji poslední dva roky navštěvovala skoro denně, vařila, nakupovala atd..starala se o ní jako o vlastní maminku.. měla přístup k jejímu bankovnímu účtu, byla uvedená na životním pojištění, kde příbuzná má našetřené peníze na pohřeb. Do letošního března vše bylo v rámci možností normální.. příbuzná byla sice už pomotana, hodně zapomínala a začínala vzpomínat na své mládí, vyprávěla nám své zážitky z dětství a mládí. Najednou v březnu nastal zlom kdy už se člověk s ní nemůže normálně bavit, sem tam vyjela na mamku že jí něco ukradla a už si začala plést moje děti, nevěděla jména. Začala při každé návštěvě vykřikovat že chce byt zpátky že má hodnotu dva miliony a že až umře tak to stejně zůstane mamce. Nikdo nechápal co se děje. Teď zpětně nám to vše dochází. Na příbuznou se přilepila nějaká žena která kdysi před léty bydlela ve stejném domě. Představte si, že přesvědčila příbuznou ať zruší bankovní účet a zřídí nový, zrušila ji telefoni číslo a nechala se zapsat jako osoba v případě úmrtí v životním pojištění které příbuzná má naspořené peníze na pohřeb. Došlo to tak daleko, že příbuzná chodí k mamce do práce kde všem na potkání říká jaká je mamka zlodějka, že jí nikdy ani vodu nepodala a že jí okradla..Ta hyena která se na příbuznou nalepila už má dokonce právníka, mojí mamku tahá po policajtech a chce samozřejmě byt ve kterém naše příbuzná bydlí. Tvrdí že je od příbuzné asistentka - pečovatelka. Příbuzná je svéprávná ale taky nemocná. Jak by jste řešili tuhle situaci? Nikdo nám zatím neporadil ani nepomohl. Děkujeme za každou radu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Basha3
Závislačka 4236 příspěvků 02.07.19 21:40

Neporadim, ale je to hrizne Zelam Vam hodne sil.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 02.07.19 21:41

Určitě bych zašla do bezplatné právní poradny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:42
@Basha3 píše:
Neporadim, ale je to hrizne Zelam Vam hodne sil.

Děkuji, mamka je už z té situace na prášky, vůbec nevíme co budeme dělat.

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 02.07.19 21:51

Nechala bych ji zbavit svéprávnosti

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7135 příspěvků 02.07.19 21:52

No a kdo je v katastru?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:54
@janablizkova píše:
Určitě bych zašla do bezplatné právní poradny.

Tam už mamka byla, problém je že příbuzná je svéprávná, po změně účtu příbuzná tvrdi že tam nemá žádné peníze jenom pár stovek, přitom tam měla kolem 45 000,– zjistit kolik tam má doopravdy nelze, mamka ji několikrát prosila že spolu zajdou na spořitelnu a paní ji tam vyjede výpis z účtu ale ne nepůjde. Nedá se s ní vůbec mluvit. Je strašně ovlivněna tou ženskou, poslední dobou začala mluvit že ji mamka vyhrožuje, že ji napadá, že ji chce vystěhovat z bytu a další nesmysly. Dnes jsme zjistili proč to všem kolem povídat. Hyena chce dosáhnout toho že všichni uvěří že mamka ji ubližuje a tím pádem být mohla přijít k bytu..jednalo by se o navrácení darů. Akorát teda nevíme jak je to u družstevního bytu. Jestli má ženská nějakou šanci ten byt získat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:57
@iiiv píše:
Nechala bych ji zbavit svéprávnosti

To není tak jednoduché, mamka si zažádala o opatrovnictví a v mžiku si zažádala i ta ženská. Teď má do konce září psychiatr udělat posudek a pak se uvidí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 21:59
@Bubla Bůčková píše:
No a kdo je v katastru?

Mamka je zapsána v družstvu, má tam trvalý pobyt stejně jako příbuzná akorát že tam mamka v bytě nebydlí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 22:08

Jaké kroky máme podniknout? Máme jí násilím odstěhovat k nám aby ta ženská neměla na ní takový vliv? Můžeme byt třeba přepsat na někoho jiného nebo ho vzít do osobního vlastnictví? To nám radila dnes policie když mamka se opět nedostála do bytu. Přitom ženská klíče od bytů má, chápete tu logiků?

Janli
Echt Kelišová 9317 příspěvků 02.07.19 22:13

Podejte na dotyčnou trestní oznámení pro pokus o podvod. Pokud se přilepila na osobu, která je evidentně nemocná a manipuluje s ni za účelem vlastního obohacení, bude se s tím policie muset zabývat. Minimálně bude vysvětlovat kam se poděly peníze. V tomto případě je bohužel jediná obrana útok.

Janli
Echt Kelišová 9317 příspěvků 02.07.19 22:16
@Anonymní píše:
Jaké kroky máme podniknout? Máme jí násilím odstěhovat k nám aby ta ženská neměla na ní takový vliv? Můžeme byt třeba přepsat na někoho jiného nebo ho vzít do osobního vlastnictví? To nám radila dnes policie když mamka se opět nedostála do bytu. Přitom ženská klíče od bytů má, chápete tu logiků?

Pokud je majitelkou bytu, tak má nechat vyměnit zámky. Zámečníkovi doloží, že je majitelka a zámek může vyměnit kdykoliv.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 22:19
@Janli píše:
Podejte na dotyčnou trestní oznámení pro pokus o podvod. Pokud se přilepila na osobu, která je evidentně nemocná a manipuluje s ni za účelem vlastního obohacení, bude se s tím policie muset zabývat. Minimálně bude vysvětlovat kam se poděly peníze. V tomto případě je bohužel jediná obrana útok.

Tam nám bylo řečeno, že příbuzná si může dělat co chce, když bude chtít tak může dát 10milionů třeba sousedce. Je to její věc.

Kelsey
Hvězda diskuse 46263 příspěvků 02.07.19 22:26

Taky bych podala trestni oznameni a to urychlene.
Jestli jste jedina rodina.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 22:32
@Janli píše:
Pokud je majitelkou bytu, tak má nechat vyměnit zámky. Zámečníkovi doloží, že je majitelka a zámek může vyměnit kdykoliv.

Další problém zmiňované zámky, příbuzná by to ani nevymyslela natož vyměnila, je to přibližně měsíc kdy mamka zjistila že je vyměněny zámek, následně nahlásila na policii kde jí bylo řečeno, že je to trestný čin a volal příbuzné, tam se nedovolal a tak volal ženské, která měla zařídit výměnu zámku nebo předání klíčů mamce. Nic se nedělo. Minulý týden v pátek jsem s mamkou šla navštívit příbuznou, policajt radil mamce ať tam nechodí sama, jednou už ji příbuzná napadla, rukou ji chtěla bouchnut do hlavy ale tím jak už má roky tak mamka uskocila bokem.. příbuzná nás nechtěla pustit do bytu a okamžitě volala svojí pečovatelku která i s dcerou přijela během 5 minut… šly spolu do bytu a já s mamku šla čekat před dům na policii, která přijela do pár desitektminutt, zazvonili na zvonek, otevřela ženská s dcerou, příbuzná vůbec nemluvíla, policie šla dovnitř ja s mamku čekala venku za zavřenýma dverma, výsledek byl takový že příbuzná má další den vhodit klíče do schránky kde si je mamka vyzvedne..do dnešního dne se tak nestalo, klíče ve schránce nejsou, dnes opět volání policie, přijeli, zajímalo je či je byt, tím že je družstevní tak nemůžou nic dělat. Takže jeden říká že je to trestný čin že příbuzné vyměnila zámky, další že se nedá nic dělat..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama