Už to nedávám, 11 měsíční holčička a katastrofa s jídlem

Anonymní
15.1.21 10:56

Už to nedávám, 11 měsíční holčička a katastrofa s jídlem

Dobrý den maminky,

tak si jdu pro radu k vám sem, protože mám pocit, že mě asi jinak brzo zavřou do Bohnic.

Moje dcerka 11 měsíců vůbec nechce jíst, respektive níkdy nejedla extra porce, vždycky méně ale jedla - zeleninu maso, teď to nejí vůbec.

Rostou jí první dva zoubky, jeden už má venku a ten druhý už je taky hmatný, myslela jsem si, že nejí kvůli tomu, ale asi to tak nebude. Tento stav trvá už 3 týdny, kdy postupně zmenšovala porce přijaté zeleniny a masa a ted uz do ní nedostanu ani lžičku. Jí jen kaše, jogurty a ovoce. Takže náš jídelníček je následující:

Kojení
Obilná vícezrnná kaše - někdy sní hezkou porci někdy pár lžiček
Svačina - buď kojení nebo ovoce
Oběd - komplet odmítá takže musím nakojít, jinak by nic nesnědla
Svačina - občas sní chleba s lučinou, jinak ovocná kapsička
Večeře - mléčná kaše, tu sní krásně.

Začínám si říkat, jestli prostě nezačala preferovat to, co jí chutná, jelikož kaše i jogurt jí krásně. Nevím, kde se stala chyba. Měla ráda i vývar - polévky, ale teď do ní taky nedostanu ani lžičku.

Zkoušela jsem vše, kupované skleničky, domácí vařené na x způsobů - kousky, menší kousky, komplet rozmixovaný…bez úspěchů. Zkoušela jsem dávat jídlo ode mě z talíře - někdy to chce ochutnat tak ji to dám - když se ale jedná o nějaký kousek, dám ji ho a hned to vyplivne :nevim:. Vesměs stejně to co ode mě chce ochutnat nakonec vyplivne takže, že by to bylo tím, že chce jíst to co já…Nevím…To samé jídlo do ručičky, akorát si stím hraje rozmazává to po stole. Už jsem vážně bezradná…

Poradťe mi prosím, co s tím. Furt jsem tento stav přisuzovala zoubkům, ale přes den je veselá, nevypadá, že by s nimi měla problém, v noci se budí tak 2-3 kdy ji kojím, protože jinak by sama moc neusla…Začínám si vážně myslet, že prostě chce jíst to co chutná ji a ne to co je pro ní dobré…ty kaše k večeři mě pěkně štvou, chtěla bych ji dělat zeleninové polévky, ale nehodlá ani ochutnat, za to když vidí kaši tak na tu otevře pusu hned :nevim:

děkuji všem za pomoc a rady…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4940
15.1.21 11:02

Asi bych omezila ty kaše. Ji to zasití dost. A pak se kojí. Ale ty kaše není nic extra… cukry, sacharidy. Výživově nic moc. A ještě dvakrát denně kaše… Na oběd nechat vyhladnout a dat oběd za hodinku, nedat to prso. A nejlíp oběd po spaní, že je fakt odpočatá, unavené dítě jíst moc nebude.. To je pohodlnější dát prso a podřímovat u toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6493
15.1.21 11:03

No vypadá to, že ji jen sladký věci - ovoce, kaše. Takže bych ji toho moc nedávala. Já bych taky normální jídlo nejedla když bych věděla že dostanu sladkosti co mi chutnají víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
15.1.21 11:14

Taky mi dítě nejedlo cca do 12 měsíců byla v podstatě plně kojená. Pomohlo dát do ruky - třeba tu kukuřičnou křupku nebo banán, kašovitá strava (zelenina) jí prostě byla nesympatická. Ale ono se nic nestane, buď klidu, rozhodně z toho nemusíš být hotová. Pokud je dítě spokojené a nějak prospívá, nestresuj se.
Aha, tak když to čtu pořádně, tak vlastně jí krásně, to by mě vůbec nevzrušovalo, co jsi popsala.

Příspěvek upraven 15.01.21 v 11:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
15.1.21 11:14
@JancaS84 píše:
No vypadá to, že ji jen sladký věci - ovoce, kaše. Takže bych ji toho moc nedávala. Já bych taky normální jídlo nejedla když bych věděla že dostanu sladkosti co mi chutnají víc.

dobře děkuji, ale co ji tedy mám dávat když vše ostatní odmítá? byla by pak celý den o hladu..zkoušela jsem jednou dokonce když nesnědla oběd nedat prso..hodinu v kuse brečela a pak si asi řekla že na to kašle a bude o hladu.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
15.1.21 11:15
@Veru1987 píše:
Asi bych omezila ty kaše. Ji to zasití dost. A pak se kojí. Ale ty kaše není nic extra… cukry, sacharidy. Výživově nic moc. A ještě dvakrát denně kaše… Na oběd nechat vyhladnout a dat oběd za hodinku, nedat to prso. A nejlíp oběd po spaní, že je fakt odpočatá, unavené dítě jíst moc nebude.. To je pohodlnější dát prso a podřímovat u toho.

ano zkoušela jsem, už byla i 6 hodin bez jídla - pak se chtěla kojit a když jsem prso nedala, tak se sekla, zkoušela jsem jí dát zase ten oběd a nechtěla ho, že asi bude radši o hladu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
15.1.21 11:17

@safina děkuji, no mám strach, že ji budou chybět vitamíny - v masu je železo, tak železo a pak jiné látky, co jsou např. v zelenince…křupku ji dávám, pak ji zahodi a nesní to, banán mi rozšmrdlá po stole a do pusy ho nedá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
15.1.21 11:22
@aria11 píše:
ano zkoušela jsem, už byla i 6 hodin bez jídla - pak se chtěla kojit a když jsem prso nedala, tak se sekla, zkoušela jsem jí dát zase ten oběd a nechtěla ho, že asi bude radši o hladu :nevim:

Tak za mě raději nakojit, než ta kaše. A zkoušet. Zkoušet i celý brambor, kousek masa.. třeba ji vadí to kašovite. Těstoviny do ruky, celé mrkvičky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4030
15.1.21 11:23

Jsi hrozně ve stresu, klíííd :kytka:
Naše stará dětská lékařka na tyhle stesky matkám vždy říkala : Ještě jsem neviděla za svou praxi dítě, které by dobrovolně zemřelo hlady :lol: :mrgreen:

prostě některé děti jí víc, některé míň.. na tom, co jí dáváš, chybu nevidím.. prostě v tom pokračuj a čekej, ono se tohle vše mění ;) a pokud máš strach z nedostatku vitamínů a minerálů, tak není nic snazšího, než koupit dětský baby sirup s vitamíny (je i se železem) a párkrát za týden jí to dát na lžičku (taky jsem dětem dávala od mala doplňky stravy v rozumné míře)

co popisuješ, není žádná tragedie, to znám děti, které byly JEN na přesnídávkách apod. prostě si vybraly 1-2 potraviny a vše ostatní plivaly.. a víš co? žijou :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.21 11:25

Já bych to viděla na zuby. Ale třeba se pletu. Určitě bych méně sladila, nebo dala variantu bez cukru.

Syn přestal jíst, když mu byl cca 1 rok. Začalo to na dovolené. Z velkého jedlíka, který snědl vše, od brokolice, špenátu, ovoce, maso… se stal nejedlík. Omezil se na suchý rohlík, bílý jogurt, kaše, suché těstoviny… asi do 3,5 roku jsme s tím bojovali. Je to strašné, když dítě nejí. Zkoušela jsem samozřejmě vše, nabízela atd. Vše se spravilo postupně…nyní jí skoro vše, jen nesnáší ovoce - jí jen maliny, borůvky, jahody a ostružiny a zeleninu v syrovém stavu pouze ředkvičky, ředkev, kedluben a se zálivkou okurku nebo salát. Miluje špenát, dušenou mrkev, dušenou brokolici, květák… Z masa si vybírá, nesnáší plátkový sýr…ale oproti tomu, co bylo…jí! A miluje luštěniny.

Dcera, ta jí dobře od mala. Jen jediný problém - syrová zelenina a ovoce…má k tomu odpor od narození. Poslední dobou odmítá i vařenou zeleninu - musí být opravdu mini kousky. Třeba hrášek už taky vybírá. Jogurty odmítá, pomazánky nikdy ani jeden nejedli…a já v ruce seznam receptů a těšila se, jak budu dětičkám vyvářet, tsss… :mrgreen:

Důležité je vytrvat a nenabízet nějaké náhrady - křupky apod. mezi jídly. Já se u syna občas nachytala, že mu to chci dát…toho je zapotřebí se vyvarovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
15.1.21 11:26

@Lucy75 děkuji moc, ano máte pravdu, jsem ve stresu, začínám propadat panice a každé jídlo s malou je pro mě utrpení a hroznej stres..ještě mě napadlo, zda chyba taky nemůže být v tom nočním kojení, pokaždé když se probudí stojí v postýlce a chce abych ji nakojiila jinak neusne..a když je to třeba 3-4 za noc, tak tím se určitě také dost zaplácne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4030
15.1.21 11:33

@aria11 děvče, ale to KOJENÍ je přece taky Jídlo a dokonce to nejlepší!! vidíš problém tam, kde žádný není!! dbej na svou vlastní pestrou stravu-příp. ty vitamíny a minerály doplňuj TY (třeba Centrumem nebo Spektrem nic nezkazíš.. teď jsem ho brala dokonce s Echinaceou jako želé a je Mňam) a vážně se vyklidni.. pokud jí aspoň trochu nějaké to ovoce, kaše a zeleninu, tak je vše OK! Fakt to moc hrotíš a děláš si zbytečné starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
15.1.21 11:42

Jak už jsem včera psala do jiné diskuze - u nás pomáhalo sebrat (snížit mléko), pak byl pár dnů hlad a pak teprve začala dcera něco jíst. Jinak by se živila jen v noci a výhradně mlékem asi až dodnes :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
15.1.21 11:42

No víš co, v tomto věku se u dětí objevuje i jistá vyčůranost :oops: Mně přijde, že preferuje sladké - kaše ovoce. Nicméně nějak bych to nehrotila, je super, že kojíš, v mléku ty živiny zkrátka jsou, takže co potřebuje dostává. Nehrotila bych to, prostě teď má takové období…pokud by trvalo déle, pak omezit ovoce tedy sladké (byť jsou to i vitamíny).
Stala se mi podobná věc, dcera jedla celé léto zeleninku jak divá, od půlroku jsem pomalu zaváděla, od podzima, co jsme neměli vlastní a začali kupovat mi přestávala jíst zeleninu, jogurty a začala půst po ovoci, přesně jak píšeš ty, bohužel u nás byl problém, že já nekojím a ta „koza“ nechtěla ani UM. Nakonec nastal zlom ve 12m, kdy jsem začala pomalu více dochucovat, bylinky občas lehounce soli…dneska má 14m a zase začíná pěkně baštit. Plus tedy pomohlo, že chce pomalu jíst sama :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
15.1.21 11:44

@Lucy75 ano jsem si vědoma ze kojeni je jidlo, proto jsem tu take psala, jestli to neodmítá protože vi, ze dostane prave to prso…zeleninu mi neji vůbec, proto to tady řeším jak to do ni dostat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat