Už to nedávám, jsem vyčeraná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Komediantka 1
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 03.10.14 09:16
Už to nedávám,jsem vyčeraná

Dobrý den, moc prosím všechny zkušené maminky o rady.Jak je již uvedeno v nadpisu, jsem vyřízená :,(
O malinkou se starám sama, bohužel manžela nedonutím aby mě pomáhal :( je to hrozný zápřah, malé jsou 2měsíce a 15dní, přes den mě moc nechce spát, chce aby jsem se jí věnovala ale i přesto se snažím každý den trochu uklízet, takže čisto mám pořád, chodíme každý den na procházky(to nás na ně pořád vyhazuje manžel)maličká usne jen v kočárku, jenže u toho se spát nedá. Večer jí dávám spinkat kolem té 20hod.je pravda, že usne kolem 20:30hod a spí až do 1hod. ráno, pak jí dám najíst a zase usne jenže ve 4hodiny se vzbudí znovu, opět jí dám najíst a to usne už jen tak na hodinku max na dvě hodiny a už se jí nechce spát a,,maminko já spát nebudu a koukej se mě věnovat,, nu a když vidím, jak se na mě směje a chce si povídat, tak nemám to srdce jí nasilím nutit spát, ono by to bylo stejně prd platné, protože by plakala :nevim:
V důsledku toho, jsem nevyspalá, unavená v noci když k maličké vstávám, tak se mě točí hlava a jsem slabá jako moucha, dneska maličká nechtěla spát ani v noci a já jsem se tak zamotala, že jsem měla strach, že omdlím a měla jsem strach o malou :oops:
Maminky, nemáte nějaké rady jak si to rozvrhnout tak, aby jsem byla trochu v pohodě, trochu odpočatá, ráda by jsem měla také nějaké místo pro sebe(cvičení, kaddeřnice).Bohužel jak jsem již psala, jsem na malou sama, rodina mě nepomůže, na manžela se spolehnout nelze(bohužel jí s ním samotnou už ani nenechám)a stejně nepomáhá, kamarádky nemám. Co jsem přišla z porodnice dělám vše sama, vstávám každičkou noc sama, dělám to s láskou, dělám to ráda, malou moc miluji, je to moje láska nevětší ale přestávám to zvládat a jsem totálně hotová. Omlouvám se zda je to nepřehledné ale nějak ani nemám sílu na sloh :)
Děkuji moc za každou radu :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Aony
Závislačka 3035 příspěvků 03.10.14 09:22

Taky jsem to tak mela..muj muz nebyl ani se mnou pres tyden..protoze pracoval v jinem meste..norm se vykasli na kazdodenni uklizeni..nehon se..a kdy muzes si odpocin..muz nechce pomahat s malickou? za to by mohl uvarit..nakou­pit..povysavat­..zkuste se domluvit na kompromisech.­.neboj..casem se to zlepsi!!!

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 43 inzerátů 03.10.14 09:23

Nu pokud nemáš hlídání, tak těžko půjdeš ke kadeřnici či na cvičení. Taky to mám tak a holt jsem si tyhle příjemnosti musela odpustit. U nás jsme se v noci střídali, takže jsme byly vyspaní napůl oba dva :lol: Jsem za to moc ráda, když málo spím trpím pak na migrény. S tím, že nenecháváš malou hlídat manželem děláš velikou chybu, naučí se to dítě (bude na tebe upnuté) i manžel (nebude to umět a proč by to dělal) Tam bych začala. Ikdyby na hodinu dát mu do kočárku přebalené dítě, najedené a šup ať jde ven. Nebo ven ty a oni doma. Záleží na co se cítí. Těžko můžeš čekat pomoct, když ji vlastně odmítáš :nevim:

pikola
Generální žvanilka 20149 příspěvků 03.10.14 09:23

Vyprdnout se na domacnost, uklizet a varit jen kdyz mas opravdu cas a chodit si s malou pres den lehnout. Az bude starsi, neudelas tim spis nic :mrgreen: nase mala spavala jen v jedoucim kocarku, ted v roce mam uklizecku :oops:

Příspěvek upraven 03.10.14 v 09:25

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 03.10.14 09:25

@Komediantka 1 Tak to by si chlap mohl zkusit. A dítě jsi si udělala sama?? :cert:
Opravdu není možnost si s ním sednout a domluvit se, kdy by si ji mohl vzít on? :nevim:

konice20
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 03.10.14 09:25

Vydrž začátek je krušný, vyspala jsem se už když byli malému 3 měsíce. Manžela mám pořad v práci, tak jsem na vše sama a mít čas na kadeřníka haha do budoucna určitě :mrgreen:

Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 03.10.14 09:25

Spi, kdyz spi dite.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.10.14 09:25

Jéj holka vydrž, bude líp. Dva měsíce - to bylo pro mě nejhorší období. Nevyspaná, unavená, vynervovaná, párkrát jsem sebou taky málem sekla. Manžel by teda rád pomohl, ale byl v práci 6:00 - 20:00, tak ani neměl kdy. Dítě mi spalo podobně v těch dvou měsících. V těch 3-4 měsících usnul v 19:00, asi 2× jsem vstávala na kojení, to už bylo lepší. Dneska už je teda na flašce, spí krásně celou noc. Neslibuju, že to budeš mít stejně, ale fakt bude líp. Jak začne pást, plazit se a pod. zabaví se více samo. Teď je ještě brzo, abys byla v pohodě, ale ono se to ustálí uvidíš :hug:

Petra Z
Hvězda diskuse 52476 příspěvků 03.10.14 09:26

Místo toho, aby manžel vyhazovat vás bych vyhodila s kočárkem jeho…
On na procházku a ty spí, relaxuj, vlez do vany…
Nebo kdyz vás teda vyhodí tak fajn…než přijdeme tak je treba uklidit a vytřít---treba :nevim:

Alfhugo
Kecalka 301 příspěvků 03.10.14 09:26

Asi tě moc nepotěším, byla jsem na tom podobně, u nás se to trošku spravilo až časem. Malé je rok, spí tak 5 z 10 nocí. Pořád jsem vyřízená…vyspím se až v důchodu :) Hlídání nemám, muž od rána do noci v práci…
Mám pocit, že mi trochu pomohlo, když jsem začala brát kapsle s rybím tukem, je to nějaké omega 3,7,9 nebo tak něco…myslím, že potom se cítím líp.

viky23
Neúnavná pisatelka 16718 příspěvků 03.10.14 09:26

Tvoje mala mi dle tveho popisu neprijde az tak narocna. To ja i ted v tehu spim mene jak ty :nevim: Akorat teda bych si nenechala poroucet od chlapa a vyhanet na prochazku, kdyz se citis vycerpane. At ji vezme on, je to i jeho dite :cert: s takovym co se nestara vubec bych nebyla. To uz pak je jedno jestli jsi sama nebo ne :nevim:

Kla
Závislačka 2531 příspěvků 03.10.14 09:27

KOmediantko jestli te potesim, tak ja mam treti miminko a to ac pres den je docela hodne ditko oproti jeho starsim sourozencum, tak noci jsou sileny. Maly chodi spat kolem pul osme a vzbudi se kolem desate a pak to jede po dvou hodinach. Je mu devet mesicu a se spanim to je cim dal horsi. S jeho tatinkem si rikame kazde rano, ze nas bude mit na svedomi. A ac mi teda manzel pomaha, tak mam dalsi dve deti z toho jedno skolou povinne a jsem totalne k. o. :mrgreen:.

U tebe jde o to, ze nejsi zvykla takto v noci vstavat. Navic nez se das po porodu dohromady, tak to bude jeste chvili trvat. Chod spat s malou a pokud bude mit manzel nejake reci, tak bych mu rekla, holt kdyz mi nikdo nepomuze, tak musim chodit spat vcas. To se neda nic delat. Ale hlavne bych pracovala na tom, aby se manzel vice zapojil. Kdyz prijde z prace soupni mu mimco a jdi treba na hodinu sama ven se nekam cournout. Pokud miminko zaplace, tak k nemu nemusis hned priskocit, hlavne na nej mluv. Kdyz zacne plakat a ty mas zrovna neco rozdelaneho tak mu rekni, maminka je tam hned jenom si domyje ruce atd. Nauci se s tebou komunikovat a zvykne si, ze kdyz na nej mama mluvi, tak pak prijde.

pikola
Generální žvanilka 20149 příspěvků 03.10.14 09:28

U nas teda manzel v noci nevstaval, nema prsa a neuspava, ale jinak pomaha jak muze, vecer mi pomuze uklidit, o vikendu veme malou ven aby mi nehrablo.

luskabay
Kecalka 346 příspěvků 03.10.14 09:29

Mala je jeste prcek, pockej az se zavede nejaky rytmus. Tak za mesic uz by to mohlo byt lepsi, ale trebas nase dcerka se budila co dve hodiny do 14.mesicu a ani ted ve dvou letech nespi celou noc. Nektere deti jsou proste takove :-. Ja jsem taky jednou zkolabovala a volala se zachranka. Ale snad to tak u vas nedopadne. Nemas nejakou kamaradku, ktera by ti vzala malou ven a ty by ses mohla prospat? Ted ctu, ze nemas. No chtelo by to se s nejakou alespon seznamit a vypomoct si s detma navzajem…

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 03.10.14 09:30

@Komediantka 1 ..usne kolem 20:30hod a spí až do 1hod. ráno, pak jí dám najíst a zase usne jenže ve 4hodiny se vzbudí znovu, opět jí dám najíst a to usne už jen tak na hodinku max na dvě hodiny.. Podívej se na mé staré příspěvky, může být hůř. Mně se budil syn třeba i 20× za noc několik měsíců v tahu. Vím jaké to je a naprosto soucítím. Vždycky, když mi bylo mizerně, tak jsem si řekla, že můžu být ráda, že mám ZDRAVÉ dítě a nemám řešit blbosti. (jako že jsem unavená, nemám čas na vlasy, nehty atd.) To mi pomohlo! Jiná rada, pokud nemáš pomoc ani hlídání, prostě není. Zvykneš si!

Příspěvek upraven 03.10.14 v 09:34

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >