Už to nezvládám - Co mám dělat

2
14.5.21 07:24

Už to nezvládám Co mám dělat

Dobrý den, chci se svěřit a nevím co mám dělat. Jsem sama se 2 dětma (8 let, a 6 let ) už 3 roky. A už to nezvládám, jsem psychicky nemocná mám deprese, a ještě diagnózu depersonalizaci. Děti mě vůbec neposlouchají, dělají si co chtějí i když jim zakažu to co Máj rádi, nebo dostanou pořádne na zadek nepomáhá to. Syn má ještě lehkou retardaci a poruchy chování, venku mi utečou pryč já je pak honím, nebo hledám nechtěj semnou chodit vyřizovat věci který potřebuju jako úřad nebo tak prostě utečou domu, nadavaji mi sprostě, do školy nechce chodit jde jednou nebo dvakrát a už nechce, dostane na zadek že musí a stejně ho tam nedostanu. Jsem taky psychicky nemocná a už to nezvládám nevím co mám dělat je toho na mě moc, do toho musím řešit finance jak utahnu sama nájem, jídlo a další věci paní na úřadě mi řekla že to nejspíš neutáhnu že mi přispějí málo peněz na nájem. Já už nemůžu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1873
14.5.21 07:26

Dej deti do ustavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
14.5.21 07:29

Já myslím, že na takové situace existuje dlouhodobá pomoc ve smyslu mediace aprobace. Určitě by ti poradil buď tvůj psychiatr nebo ospod, kam se obrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
14.5.21 07:30

Otec dětí nefunguje vůbec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946

Rodina pomoc nemůže? V první řadě se musíš dát dohromady ty, pak až děti, oni poznají, že jsi psychicky nevyrovnaná a přenáší si to na sebe, ale to chtělo řešit odmala, v 8 letech se výchova těžko dohání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5055
@Nikola239 píše:
Dobrý den, chci se svěřit a nevím co mám dělat. Jsem sama se 2 dětma (8 let, a 6 let ) už 3 roky. A už to nezvládám, jsem psychicky nemocná mám deprese, a ještě diagnózu depersonalizaci. Děti mě vůbec neposlouchají, dělají si co chtějí i když jim zakažu to co Máj rádi, nebo dostanou pořádne na zadek nepomáhá to. Syn má ještě lehkou retardaci a poruchy chování, venku mi utečou pryč já je pak honím, nebo hledám nechtěj semnou chodit vyřizovat věci který potřebuju jako úřad nebo tak prostě utečou domu, nadavaji mi sprostě, do školy nechce chodit jde jednou nebo dvakrát a už nechce, dostane na zadek že musí a stejně ho tam nedostanu. Jsem taky psychicky nemocná a už to nezvládám nevím co mám dělat je toho na mě moc, do toho musím řešit finance jak utahnu sama nájem, jídlo a další věci paní na úřadě mi řekla že to nejspíš neutáhnu že mi přispějí málo peněz na nájem. Já už nemůžu :,(

Oni nechodí do školy? Tak jasně je korona, ale ted už snad mohou chodit. Chod na úřad, když jsou ve škole. A ty nechodíš do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5055
14.5.21 07:33
@Alriga píše:
Já myslím, že na takové situace existuje dlouhodobá pomoc ve smyslu mediace aprobace. Určitě by ti poradil buď tvůj psychiatr nebo ospod, kam se obrátit.

Já myslela, že mediace se používá, když mají mezi sebou mají dva lidé konflikt, ale ne na psych. nemocnou ženskou co nezvládá děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4385
14.5.21 07:40
@lilith1 píše:
Já myslela, že mediace se používá, když mají mezi sebou mají dva lidé konflikt, ale ne na psych. nemocnou ženskou co nezvládá děti :nevim:

Jde o souhrnný název. Existuje něco jako „sociální vedení“, kdy odborníci vedou člověka s handicapem v různých životních situacích, pomáhají mu je řešit a učí ho je zvládat. Je to ale asi jen ve větších městech. Zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8129
14.5.21 07:40

Zakladatelko ale deti to tak proste oncas maji, ze neposlouchaji, ze nechteji do skoly, kvuli tomu jim davas na zadek? To se nediv, ze te neposlouchaji, deti neradi chodi na urady a nakoupit to je ale prece bezne ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34615
14.5.21 07:42

Probace je služba spojená s výkonem trestu podmíněně nebo při návratu z podmíněného trestu, mediace se snaží vést pachatele a poškozeného ke smírčímu řešení, mediátor může být prostředníkem mezi otcem a matkou, když se domlouvají na péči o dítě před soudním rozhodnutím, ale s výchovou ani jedna ze služeb nemá nic společného.

Zkus kontaktovat sociálně aktivizační služby pro rodiny nebo zdravotně postižené, nějakou neziskovou organizaci, která pomáhá rodinám. Zapojit se do péči o děti musí nejen otec, ale i celá rodina.

A tato diskuze by tu měla viset dlouho. A měly by ji číst nejen ženy, které mají psychické poruchy a uvažují o založení rodiny, ale hlavně sluníčkové uzivatelky, které takové zakladatelce např. s depresemi, hraniční poruchou nebo schizofrenií radí, ať si to dítě(někdy už druhé), pořídí, případně nechají, že za pomoci manžela a rodiny se to nějak zvládne :roll: Tak to nefunguje. Ty děti nejsou věčně malé, popsané chování dětí mi vzhledem k věku nepřijde nijak extrémní. Že dítě s MR utíká, neposlouchá a nadává sprostě, není nijak vzácné. Zakladatelka řeší hlavně sebe, takže není schopna vypracovat aplikovat výchovné postupy, aby děti zvládla. Otec v trapu a rodina se nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5055
14.5.21 07:46
@Alriga píše:
Jde o souhrnný název. Existuje něco jako „sociální vedení“, kdy odborníci vedou člověka s handicapem v různých životních situacích, pomáhají mu je řešit a učí ho je zvládat. Je to ale asi jen ve větších městech. Zdarma.

Aha tak to už chápu, to by ji mohli dát kontakt, jestli něco takového existuje třeba na sociálním odboru magistrátu, nebo fakt na to OSPODU.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8129
14.5.21 07:49

@Pears206 takto to zni dobre, ale kdyz ospod prijde na to, ze je zakladatelka psychicky spatne tak ji muzou vzit deti, navic na urade byla a pise, ze ji oznamili, ze ji moc penez nedaji a ze to nezvladne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5055
@Pears206 píše:
Probace je služba spojená s výkonem trestu podmíněně nebo při návratu z podmíněného trestu, mediace se snaží vést pachatele a poškozeného ke smírčímu řešení, mediátor může být prostředníkem mezi otcem a matkou, když se domlouvají na péči o dítě před soudním rozhodnutím, ale s výchovou ani jedna ze služeb nemá nic společného.

Zkus kontaktovat sociálně aktivizační služby pro rodiny nebo zdravotně postižené, nějakou neziskovou organizaci, která pomáhá rodinám. Zapojit se do péči o děti musí nejen otec, ale i celá rodina.

A tato diskuze by tu měla viset dlouho. A měly by ji číst nejen ženy, které mají psychické poruchy a uvažují o založení rodiny, ale hlavně sluníčkové uzivatelky, které takové zakladatelce např. s depresemi, hraniční poruchou nebo schizofrenií radí, ať si to dítě(někdy už druhé), pořídí, případně nechají, že za pomoci manžela a rodiny se to nějak zvládne :roll: Tak to nefunguje. Ty děti nejsou věčně malé, popsané chování dětí mi vzhledem k věku nepřijde nijak extrémní. Že dítě s MR utíká, neposlouchá a nadává sprostě, není nijak vzácné. Zakladatelka řeší hlavně sebe, takže není schopna vypracovat aplikovat výchovné postupy, aby děti zvládla. Otec v trapu a rodina se nezajímá.

Přesně tak :potlesk: :potlesk: a nebo jakékoliv jiné se špatným nebo žádným zázemím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12646

Obrátila bych se na Ospod. Mohla by pomoci socialne aktivitacni sluzba pro rodiny s dětmi.
Je mi to lito, potřebuješ pomoci. Nejste úplně funkční rodina a potřebuješ pomoci.
Neber to jako útok, není divu s tvou diagnózou. Pottebujes proste pomoci.
Zkus se obrátit na ten Ospod, nasmerujou te.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5055
14.5.21 07:50
@Nekoukej! píše:
@Pears206 takto to zni dobre, ale kdyz ospod prijde na to, ze je zakladatelka psychicky spatne tak ji muzou vzit deti, navic na urade byla a pise, ze ji oznamili, ze ji moc penez nedaji a ze to nezvladne

Tak lepší, než kdyby právě s těmi dětmi bude mít čím dál větší problémy a dále je nedávala. To také může skončit hodně špatně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat