Už to nezvládám (karanténa)

Anonymní
26.4.20 21:49

Už to nezvládám (karanténa)

Holky co byste mi poradily? Pojďme se nějak podpořit. Já už tu izolaci v karanténě nezvládám :,( Nedávno jsem se odstěhovala z místa, kde jsem měla všechny známé, byla jsem celkem aktivní člověk - ne, že bych cestovala, ale dělala jsem si menší výlety po okolí a tak různě, co se mi zachtělo - muzea, galerie, divadla, wellness, nákupy, kafíčka…

jenže teď skoro nic z toho není možné, já jsem navíc těhotná, sedím doma, nekam jedem jen jednou týdně (na výlet) a někdy ani to ne a mám před sebou jen vidinu další izolace na mateřské… s novorozencem toho dalších pár měsíců moc podniknout nepůjde. Muž už je ze mě na prášky, vyhrožuje mi rozchodem, když se nesrovnám, jenže on má kamarády za rohem a normálně se s nimi potkává :nevim: Ale já si prostě už nemůžu pomoci, mám z toho nějakou depku a už nevím roupama co by.
Samozřejmě jsem začala dělat doma, co je třeba, ale u toho taky dlouho nevydržím a nebaví me to, takže mám rozdělaných x věcí a nic hotovo.

Prosím o anonym, je to pro me citlivá věc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6547
26.4.20 21:51

S novorozencem muzes cokoliv, vetsinu dne prospi, takze muzes vyletovat, co se Ti zachce.
Jinak zakaz volneho pohybu neni, muzes uz i na vylety ted, hlavne si to neznechucuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
26.4.20 21:52

Ahoj, chápu, a myslím že to leze na mozek nám všem. Nepíšeš jestli pracuješ? Pokud ne, zabali si tašku a jeď třeba k rodičům na pár dní, nebo k nějaké kamarádce, nebo kamarádka ať přijede k tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
26.4.20 21:56

Proč nechodíš ven? Na procházky, na zmrzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
843
26.4.20 22:01

Vydrž. :mavam:
Taky jsem se před 11 lety takhle odstěhovala od všech známých přes celou republiku a dodnes tady kromě kolegů moc lidí neznám. Když teď jsme doma, tak si připadám jen jak služka pro manžela a děti. Na výlet taky tak jednou týdně. :roll: Ale nevzdávám to, dělám věci, co jindy nestíhám peču, sázím, čtu.

Nouzový stav jednou skončí a podle mě i s malým miminkem jde dělat spousta výletů,.Nejsou to teda návštěvy muzeí a wellnes, ale vymyslet se dá. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68940
26.4.20 22:03

A proc sedis doma a nejdes se projit/na vylet? Pro me se toho moc nezmenilo, jen neni skolka pro dite a musela jsem zrusit dovolenou. Do muzei, divadel a podobne jsem nechodila nikdy. Pro me je pozitivni to, ze manzel musel zacit jezdit na vylety do prirody mimo lidi, driv nechtel a hledame chatu/zahradu, kterou driv taky nechtel. Nejake pozitiva to ma :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2856
26.4.20 22:05

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2329
26.4.20 22:08

Ahoj, já se s karanténou blížím k druhému roku, měli jsme se vracet do normálu a přišel koronac. Taky mi už solidně hrabe! Na procházky chodit můžeš, přečti si knížku, skladej puzzle, navlikej korálky. Pokud ti chybí kamarádka tak zkus někoho v okolí najít, třeba tady nebo přes inzerát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7000
26.4.20 22:09
@Anonymní píše:
Holky co byste mi poradily? Pojďme se nějak podpořit. Já už tu izolaci v karanténě nezvládám :,( Nedávno jsem se odstěhovala z místa, kde jsem měla všechny známé, byla jsem celkem aktivní člověk - ne, že bych cestovala, ale dělala jsem si menší výlety po okolí a tak různě, co se mi zachtělo - muzea, galerie, divadla, wellness, nákupy, kafíčka…

jenže teď skoro nic z toho není možné, já jsem navíc těhotná, sedím doma, nekam jedem jen jednou týdně (na výlet) a někdy ani to ne a mám před sebou jen vidinu další izolace na mateřské… s novorozencem toho dalších pár měsíců moc podniknout nepůjde. Muž už je ze mě na prášky, vyhrožuje mi rozchodem, když se nesrovnám, jenže on má kamarády za rohem a normálně se s nimi potkává :nevim: Ale já si prostě už nemůžu pomoci, mám z toho nějakou depku a už nevím roupama co by.
Samozřejmě jsem začala dělat doma, co je třeba, ale u toho taky dlouho nevydržím a nebaví me to, takže mám rozdělaných x věcí a nic hotovo.

Prosím o anonym, je to pro me citlivá věc.

A teď si představ, že v téhle situaci už má někdo děti a ta karanténa je taky na palici.
Nikam s nimi prakticky pořádně nemůžeš. Nevidí se se svými vrstevníky, máš je celý den za zadkem, věnuješ se jím celý den do toho děláš školu, vaříš, staráš se o domácnost a o nákupy.
To je délka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11072
26.4.20 22:12

A teď si představ, jak se musí cítit mámy, ktere chodí do práce a nebo mají Home Office a k tomu musí zvládat ještě školu s dítětem. Prostě se seber a na výlet jeď, kafe si udělej do termosky. Vždyť je tolik hezkých míst a počasí je pro těhuli naprosto ideální. Pro mě to je změna taky, dříve jsme se scházely s holkama, děti braly do herničky. Teď je syn doma, každý den mě přemlouvá, že chce do školky (jsou mu 2,5,takže nechápe, proč nemůže). Do toho doma desetiměsíční. Stereotyp je, ale bohužel nemůžu ani na návštěvu za rodinou, bydlím za hranicemi. Chodíme do přírody, na zahradu. A musím říct, že mi ten čas utíká snad rychleji, než za normální situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15124
26.4.20 22:13

A proč nejdeš s chlapem, když on se s přáteli vídá? Nebo se seber a běž do přírody, tu nezakázali. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68940
26.4.20 22:14

@Aduš8 mne to utika hrozne rychle ten cas ted

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 22:16

@blumen já se projít chodím, ale už moc nevím kam, okolí mám prolezly skrz naskrz :nevim: :mrgreen:

navíc muž mi dává hodně najevo, že ho se mnou nikam jezdit nebaví (tedy, když něco vymyslim já, tak akorat poslouchám, proč jako jdeme zrovna sem, ze je to úplně zbytečný a kdesi cosi, a ze až bude mimi, tak si s nim budu jezdit sama), ale s kamarády už plánuje, kam různě pojedou, na jaky akce. Tak me to nějak mrzi o to víc, ještě když mám pocit, že ani sama teď nikam moc nemuzu.

Tak asi proto jsem nervni, proste já vidim, ze on si pojede svou jako za svobodna, několikrát ročně s kámoši do zahraničí, ale já budu doma s detmi na krku a mit veškerý vyletovani o to složitější.

• Citovat
  • Nahlásit
3617
26.4.20 22:19

Tvůj problém není karanténa, ale kvalita vztahu a možná trochu hormonální chaos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11108
26.4.20 22:20
@Anonymní píše:
@blumen já se projít chodím, ale už moc nevím kam, okolí mám prolezly skrz naskrz :nevim: :mrgreen:

navíc muž mi dává hodně najevo, že ho se mnou nikam jezdit nebaví (tedy, když něco vymyslim já, tak akorat poslouchám, proč jako jdeme zrovna sem, ze je to úplně zbytečný a kdesi cosi, a ze až bude mimi, tak si s nim budu jezdit sama), ale s kamarády už plánuje, kam různě pojedou, na jaky akce. Tak me to nějak mrzi o to víc, ještě když mám pocit, že ani sama teď nikam moc nemuzu.

Tak asi proto jsem nervni, proste já vidim, ze on si pojede svou jako za svobodna, několikrát ročně s kámoši do zahraničí, ale já budu doma s detmi na krku a mit veškerý vyletovani o to složitější.

Vy máte možná o dost víc problémů než karanténu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat