Už to v práci nezvládám... (

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
18.11.21 11:18

Už to v práci nezvládám... (

Ahojky, ráda bych požádala o anonym, ale jestli mi to nepůjde (omlouvám se, píši tu poprvé do diskuze) tak se taky svět nezboří, nevím jak ho tu udělat :oops:

Akorát navazuji na 7 měsíc v těhotenství a přestávám zvládat psychicky i fyzicky svou práci, má práce se sice neřadí do rizikové, ale dělám 12h a chodím domů vyčerpaná, nechci sem úplně zacházet do detailů, ale pro představu dělám v něčem podobném trafice, ale na otevřeném prostoru (kiosek) nestíhám se napít, pořádně najíst… na pauzu mám nárok jen na 30min a potom 15min a 15min (což úplně nejde splnit, jelikož kuchyňka je od mé práce cca 15min)…( na kiosku zakázáno jíst)
když jsem jednou omylem posunula hodiny, o 15min víc k pauze 30 (přestávce) hned mi bylo voláno, zda jsem opravdu byla na pauze tak dlouho :nevim:

Můj gyn. o tom ví, a naznačil mi že bych situaci měla řešit s nadřízeným, avšak od přístupu vedení předem vím, že bych na ně musela vyrukovat s nějakou supr čupr smlouvou, protože jen jim to říct nestačí a zaměstnanci jsou pro ně jen čísla na výplatní pásce… přesvědčila jsem se o tom, když nám všem přišel mail, že nám testy budou proplácet a když jsem se zeptala vedení, bylo mi sděleno že to se ale prakticky týká jen těch lidí na vyšších pozicích (ač nic takového v mailu nebylo napsáno)

dále a co bych také chtěla řešit v už tak obsáhlém příspěvku (omlouvám se holky) je to, že se mi nedávno v práci udělalo opravdu hodně špatně, (byla jsem po první náročné dvanáctce a vzbudila se už tak dosti ospalá, následovala druhá) a to tak, že jsem měla pocit jako bych každou chvíli měla přijít o zrak… nebyl to vůbec příjemný pocit, začala jsem mít hodně studené prsty u na rukou a šlo na mě šero ale jako kdyby pouze ze stran a měla jsem pocit, že se neudržím a každou chvíli omdlím.. a ztratím zrak…asi to zní vtipně, ale opravdu mě ten stav vyděsil, nikdy v životě jsem nic podobného nezažila (podotýkám, byla jsem najezená i napitá, měla jsem ráno kafe, mám nižší tlak v těhu i normálně)…když jsem to volala vedoucí a chtěla opustit stánek, bylo mi řečeno že neví, jak by se na to náš vedoucí díval a ať si dám colu a jdu na vzduch (jinými slovy ať nedělám hysterku)… po téhle zkušenosti už nevím jak dál, či co dělat…bojím se o sebe i mimčo (mé těhotenství je jinak naprosto zdravé, mimčo prospívá, jen jsem byla chvíli na PN když jsem chytila silný kašel, ale to mě budilo i ze spaní a bolelo mě z toho břicho)

Vím, že těhotenství není nemoc, ale už se opravdu necítím na pokračování, blíží se nám prosinec a lidé začínají být neústupní, naše tržby šplhají do výšek a já se pomalu ani nemůžu v práci nadechnout…

Budu ráda za všechny reakce a rady :srdce:

Krásný den a omlouvám se za sloh

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13546
18.11.21 11:21

Proc na tu neschopenku nejdes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
18.11.21 11:25

@ariarit Zvlášt v tomhle Covid období bych se domluvila s doktorkou na neschopence. Lidí bude čím dál víc, ty unavenější. Za to riziko to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
18.11.21 11:26

Promluvila bych si s lékařem, aby Vám tu neschopenku napsal. Přece jen jste v 7měsíci, takže myslím, že v tom nebude žádný problém. :srdce: Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9292
18.11.21 11:31

Tvé jednání je nezodpovědné. Ubližujes sobě i miminu. Proč si jako nenecháš napsat neschopenku a nevys. ereš se na to? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
18.11.21 11:32

Za dva měsíce stejně půjdete na mateřskou a co vím z doslechu od kamarádek, není problém nechat si napsat rizikové těhotenství, takže bych to na vašem místě, řešila tak.
Až do porodu doma a po té na mateřskou, snad se podaří najít si během mateřské lepší práci. Držím palce ;)

Tento přístup zaměstnavatele vykořisťovatele, kdy člověk nemá ani nárok na to, aby se mu udělalo špatně, mi vždycky solidně „lízal mozek“ Proto bych se na vašem místě nerozmýšlela a nějakou cestičku k předčasnému odchodu před porodem, si prostě našla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
18.11.21 11:36

Není vůbec žádná ostuda, když se žena rozhodne být doma. Není to ani známkou lenosti, nebo nepřizpůsobivosti. To jen některé ženy mají problém zkousnout něco, co zrovna pro ně není standardní.

Pokud děláš 12 hodin a s vedením není domluva, doktor tě nechá doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.11.21 11:36

Děkuji za komentáře holky, no tady jde o to, že když jsem to říkala mému lékaři, tak se na mě moc netvářil… na jeho obranu ani se mu moc nedivím, já se takhle dokážu vypsat do podrobna, ale nechci ze sebe před lékařem dělat chudinku… já mu většinou řeknu tak polovinu z toho, co chci… sám mi teda i naznačil ať si vymyslím to a to, ale to já tak úplně nedokážu a bojím se, že by mi řekl ne…navíc ono toho moc co si mám vymýšlet není, kdybych měla skutečně takové nějaké komplikace, tak spíš volám 155 než jemu… ale už se to zvládat nedá,…já osobně přežiji vše, čeho se bojím je o mé mimnko a taky mám strach abych se nevysílila úplně a pak někde neskončila ( mám takový pocit)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21691
18.11.21 11:39
@ariarit píše:
Děkuji za komentáře holky, no tady jde o to, že když jsem to říkala mému lékaři, tak se na mě moc netvářil… na jeho obranu ani se mu moc nedivím, já se takhle dokážu vypsat do podrobna, ale nechci ze sebe před lékařem dělat chudinku… já mu většinou řeknu tak polovinu z toho, co chci… sám mi teda i naznačil ať si vymyslím to a to, ale to já tak úplně nedokážu a bojím se, že by mi řekl ne…navíc ono toho moc co si mám vymýšlet není, kdybych měla skutečně takové nějaké komplikace, tak spíš volám 155 než jemu… ale už se to zvládat nedá,…já osobně přežiji vše, čeho se bojím je o mé mimnko a taky mám strach abych se nevysílila úplně a pak někde neskončila ( mám takový pocit)

Normálně mu řekni, že máš sklony k omdlévání (ten tvůj „sranda popis“ není nic jiného než stav těsně před omdlením) a v práci nemáš možnost si lehnout s nohama nahoru ani chvilku. A na tu neschopenku prostě jdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1215
18.11.21 12:27

A jakou radu čekáš? Běž na PN, to ti nikdo ani nemusí radit ne. Pokud tu práci nezvládáš, tak pak tě nechápu proč do ní chodíš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276
18.11.21 12:30

V takové práci bych v třetím trimestru nezůstala ani omylem. Nech si napsat neschopenku třeba kvůli omdlévání - to černo před očima mimochodem neznamená, že máš něco se zrakem, ale že to s tebou za chvíli švihne. A neboj se doktorovi všechny zdravotní potíže dopodrobna popsat, je tam od toho, aby ti pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
18.11.21 13:00
@annali píše:
V takové práci bych v třetím trimestru nezůstala ani omylem. Nech si napsat neschopenku třeba kvůli omdlévání - to černo před očima mimochodem neznamená, že máš něco se zrakem, ale že to s tebou za chvíli švihne. A neboj se doktorovi všechny zdravotní potíže dopodrobna popsat, je tam od toho, aby ti pomohl.

Přesně tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
18.11.21 15:56

Normálně neschopenka, mně jí dr napsala asi ve 4. měsíci, když se rozjížděl covid a já se bála o mimi a nikdo proti tomu nic neměl. Kolegyně mi to skoro vnucovaly, že musím myslet hlavně na zdraví miminka a jsem za to ráda. Navíc k nám na halu chodili chlapi s vrtačkama, byl tam prach a kolikrát lakovali a to se vážně špatně dýchalo. Taky mám nízký tlak a musela jsem si věčně sedat. Takže tohle chápu. Ale jednání tvýho šéfa je teda dost hnusný, zvlášť když ví, že jsi v 7. měsíci..to fakt nepobírám, nakopnout do zadku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
18.11.21 21:02

Taky bych byla pro jít okamžitě na neschopenku, za riziko to nestojí.
Mně od začátku říkají všichni a já to můžu jen podepsat, že v těhotenství není čas hrát si na hrdinku, nejde jen o tebe. :) Tak šup :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
18.11.21 21:10

Šla bych hned na neschopenku, však už jsi v 3. trimestru. Taky jsem dělala dvanáctky a to až do mateřské (ale šla jsem 8 týdnů před porodem, jít až 6 týdnů před by mě už taky vyčerpávalo), ale měla jsem na rozdíl od tebe slušného zaměstnavatele, tohle co popisuješ je hnus, když jsi těhotná 8o Ať si poradí sami a ty už odpočívej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat