Už týden průjem - co dávat k jídlu 7měsíční?

2911
30.5.13 13:36

Už týden průjem - co dávat k jídlu 7 měsíční?

Zdravím,
moje malá má už před týden průjem, byla jsem s ní u doktorky a zítra máme mít výsledky výtěru. Zatím nic nepomáhá - ani babské rady ani léky. Nevím z čeho to je, už měsíc má v poledne zeleninku a na večer kaši, jinak ještě kojím. A začala mít pevné bobky. Minulý týden jsem přidala maso - kuřecí (ze skleničky) a pár dní na to se řídká stolice objevila. Teď má v plence kaši po jídle, jinak vodu s hlenem - kadí 5× denně a 2-3× v noci :zed: Nemocně ale nevypadá. Řádí, směje se a teplotu nemá. Co by to mohlo být?
Ale teď k hlavní otázce: dr. nařídila dietu - takže malá už týden jí jen rýžovou kaši, mrkev a banán a pije černý čaj. Někde jsem ale četla, že tyto potraviny bych právě dávat neměla, ale měla bych dát takové, které by ji naopak pročistily? A navíc už mi mrkev začíná odmítat, tak co s tím? :nevim: Co jiného jí můžu dát k jídlu?
Jo a zařadila jsem probiotika a na radu dr. Tasectan na průjem, ale nic se nezměnilo.
Díky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10627
30.5.13 13:40

Tak já bych teda vůbec nedávala černý čaj, ten pro děti není vhodný, zkusila bych jí dávat rozvařenou rýži, ten banán, mrkev, a nejíš něco ty, po čem by mohla mít průjem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54169
30.5.13 13:42

Naše dr. vždycky při průjmu dává bez mléčnou dietu, vůbec nic mléčného cca týden a každý den dávat biopron, aby se popravilo břicho a střeva, udělala to tak právě i u malé to ještě ani zdaleka rok neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16631
30.5.13 13:44

AHoj, plně ti rozumím - obě dvě moje děti průjmují od pondělí a od včera dcera extra - dokonce jsem se bála hospitalizace, protože nešla moc zavodnit… teďka je líp… ale to díky Tasectanu a Hylaku k tomu Espumisan a dieta. Dávám černý čaj, odvar z rýže a mrkve popř. piškot, kousek rohlíku na požmoulání.

Ten černý čaj se mi osvědčil co nejvíc…No, ale je pravdou, že děti mám malinko starší - syn 1 rok a dcera 3 roky.
V každým případě je to šílený, protože k tomu měli čtyři dny v tahu 39-40CTT a to i když jsem podala léky. Takže co tři hodiny Paralen nebo Ibalgin.

Držte se a vydržte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
30.5.13 13:54

Můžeš zkusit i vařené brambory - po uvaření nescedíš úplně všechnu vodu, trochu tam necháš a v tom to pomačkáš (nebo pomixuješ, nevím, co už dcera zvládne sníst). Kdysi jsem někde četla, že takto připravené brambory nejenže trochu staví stolici, ale taky je v nich i dost minerálů, které už po pár dnech průjmu tělu chybí.
Jestli už jsi zavedla lepek, tak i ten suchý rohlík můžeš dát požmoulat.
Taky když se naškrábe jablíčko a nechá ze zhnědnout, tak pomáhá na průjem. Ale musí být fakt hnědé.
Nezkoušla jsi Smectu? Tu můžou i malé děti, stojí něco přes stovku 10 sáčků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2911
30.5.13 13:57

@kotaska91
Už jsem přemýšlela, jestli to není mnou, ale nejím nic jiného než normálně. A teď teda se fakt snažím jíst úplně obyčejně, aby ji nic nedráždilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
30.5.13 13:58

…a nerostou vám zoubky?
My teda zrovna od rána máme podobné problémy. Už byly bobky, a najednou kašovito, dokonce s hlenem (uplně řídko ne), ale taky už 3×, řekla bych že i bolí bříško. No jestli to do rána nepřejde budeme muset k dr.
Jinak teplotu taky nemáme :nevim:
A prý tady u nás řádí střevní virozy, tak snad to nemáme a budou to zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2911
30.5.13 13:59

@Kelsey
Naše dr. taky doporučila bezmléčnou dietu, ale kojení říkala, že je ok. Ani nevím čím bych ho nahradila. Je kojená ještě dost - ráno, dopoledne, odpol, před spaním a v noci.
Biopron dávám 5 den - kdy se asi tak projeví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16631
30.5.13 14:00

Lepší než Smecta je Tasectan - obsahuje totiž navíc látku, která ulpí na střevu a pomáhá vstřebávání minerálů, tak aby tělo co nejmíň ztrácelo a je líp podatelný a cena je kolem 130Kč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2911
30.5.13 14:02

@Navli
Ahoj…díky :hug: espumisan dávám teda taky, piškot občas taky…akorát rohlík ještě neměla. Čerstvý nebo den starý?
Je to šílený, ona má úplně rozbolavěnou prdelku :( až je mi jí líto, takže strašný křík, když se vyčurá nebo vykaká, protože ji to nejspíš pálí. Naštěstí (klepu na zuby) nemá teplotu. Na zavodnění jsem jí dávala ORS z lékárny.
A vy se taky držte, ať to dětičky přestane trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
30.5.13 14:03

Nám pomohla také smecta, černý čaj a do jablíčka nastrouhané piškoty. Do dvou dnu se zlepšila. Ono také záleží z čeho by to malá mohla mít, plus zda má horečky atd.. Moje to měla z vody, na dovolený byla v bazénku- voda se brala ze studny a podle mě nebyla moc pitná :nevim: tak držím palečky at je malé brzy líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2911
30.5.13 14:03

@opinka
Ahoj, moc díky za tipy. Brambory hned zkusím :palec: aspoň nebude celá oranžová :lol: Smectu jsem zkoušela, ale nedostanu jí do ní. Místo toho nám právě dr. doporučila ten tasectan, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10627
30.5.13 14:04

@Lorelai1806 nám pomohl Hylac

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16631
30.5.13 14:07

Držím palec, my taky se zadečkem bojujem. Nejde již ani utřít ubrouskem - jen lehce spáchnu vodou a pak šetrně potlápkám froťákem.. má ho hrozný a myslím, že pláče na nočníku i z toho jak to pálí.

Brambory jistě zkus, ale moje děti mi nyní odmítají vše - takže jsou vlastně hlavně na banánu a tekutinách. Syn ještě mým mléku - došla jsem k tomu, že v roce a měsíci skoro výlučně a jen kojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16631
30.5.13 14:08

Rohlík starší aby nenadýmal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu