Už zase ta Sofie! :D A další jména - Laura, Linda, Zoja

Anonymní
11.4.16 12:49

Už zase ta Sofie! :D A další jména - Laura, Linda, Zoja

Ahoj, už dlouho mám sen mít holčičku Sofinku. Teď čekáme holčičku a moc se nám to líbí, jenže čím dál tím více lidí se na toto jméno „ksichtí“ :cert: :mrgreen:. Slyšela jsem/četla jsem dokonce názory, že je někdo na toto jméno alergický. Proč? Je časté, já vím, ale ještě častější je třeba Eliška. Ta však nikomu nevadí, proč Sofie ano? Jsem z toho smutná, když se to nelíbí ani baičkám, ani kamarádkám a pořád někdo to jméno haní. Přemýšlíme, že najdeme něco jiného. Líbí se nám ještě Laura, Linda a nedávno jsem narazila na velmi zajímavé jméno Zoja. Dalo by se jí říkat Zojí, Zojinko - podobně, jako u té Sofie. Co říkáte? Dali byste tu Sofii bez ohledu na reakce okolí, nebo nějaké jiné ze jmen? Díky :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1244
11.4.16 12:53

Já bych dala jméno, které se líbí Vám s mužem…Mně osobně se Sofinka moc líbí. :potlesk: Reakce okolí bych neřešila…

Příspěvek upraven 11.04.16 v 13:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ferret
11.4.16 12:54

Na okolí bych se vykašlala.
Nicméně jméno Sofie vnímám už jako protivné, stejně tak i Elišku, která se mi dříve líbila, ale čeho je moc… :nevim: Z Tvého výběru bych vybrala Lindu (Laura mi evokuje…a její tygři a Zoja se mi nelíbí, asi bez důvodu).

• Citovat
  • Nahlásit
Nafrněná
11.4.16 12:55

Neptej se ostatních lidí, teda já proti Sofii nic nemám vadí mi spíše ta Eliška, vždy mi to jméno přišlo příšerné a poslední dobou se hojně dává… ale nikomu nic neříkám… Laura a Linda mi taky přijde v pohodě, Zoja se mi nelíbí vůbec. Dala bych cokoliv co se mi líbí bez ohledu na okolí

• Citovat
  • Nahlásit
2841
11.4.16 12:55

No ja ne, je to opravdu dost obehrane jmeno, slysim ho ze vsech stran, ve skolce v kazde tride minimalne dve. Linda je pinda, Laura nadherne jmeno pro me, ale tez zacina byt celkem v oblibe. Zoja pro me nejlepsi varianta, originalni, zajimave, dala bych tohle.

Příspěvek upraven 11.04.16 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
11.4.16 12:57

Upřímně… je to vaše dítě a babičky, tetička a zvláště kamarádky do toho nemají co kecat, jen proto, že jim se jméno nelíbí. Opakuji, že je to vaše dítě a jaké jméno mu dáte, takové bude mít. To je můj názor :-) Takže u za mě určitě Sofie :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
11.4.16 12:57

Sofie je krasne jmeno stejne jako Stela a Zoe :). okoli bych neresila, nebo az ony budou vybirat jmeno pro sve dite, tak ty budes mit take hlavni slovo? Dulezite je, ze se jmeno libi tobe a manzelovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
11.4.16 12:59

Na okolí kašli :pocitac:
ano, Sofií je teď hodně, na druhou stranu v dospělosti se dcera nebude stýkat jen se svými vrstevnicemi a mezi dalšími generacemi zase Sofií ubyde, každá módní vlna přejde, a bude třeba v práci jediná s tak krásným jménem
z jiných variant se mi moc líbí Zoja nebo její obdoba Zoe
v genereci mé dcery znám Laur několik, tam si s četnostní momentálně asi nepomůžete :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
11.4.16 13:00

Jméno bych dala, jaké se líbí tobě a muži. Sofie je moc hezké jméno, ale za mě Laura :palec: (jednu mám doma a dá se vymyslet mnoho ekvivalentů a zdrobnělin).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Taao
11.4.16 13:01

Zoja je nádherné jméno, je odvozeno z řeckého jména Zoe, to se mi taky moc líbí. :-) Až budu mít maminko, tak dám jméno, které nebude mít široko daleko nikdo ostatní. Moje sestra je Kristýna, a byla nešťastná, že má ve třídě čtyři. Její nejlepší kamarádka taky Kristýna.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Nafrněná
11.4.16 13:01

Jinak se mi moc líbí Eliana

• Citovat
  • Nahlásit
a12
47632
11.4.16 13:02
@Anonymní píše:
Ahoj, už dlouho mám sen mít holčičku Sofinku. Teď čekáme holčičku a moc se nám to líbí, jenže čím dál tím více lidí se na toto jméno „ksichtí“ :cert: :mrgreen:. Slyšela jsem/četla jsem dokonce názory, že je někdo na toto jméno alergický. Proč? Je časté, já vím, ale ještě častější je třeba Eliška. Ta však nikomu nevadí, proč Sofie ano? Jsem z toho smutná, když se to nelíbí ani baičkám, ani kamarádkám a pořád někdo to jméno haní. Přemýšlíme, že najdeme něco jiného. Líbí se nám ještě Laura, Linda a nedávno jsem narazila na velmi zajímavé jméno Zoja. Dalo by se jí říkat Zojí, Zojinko - podobně, jako u té Sofie. Co říkáte? Dali byste tu Sofii bez ohledu na reakce okolí, nebo nějaké jiné ze jmen? Díky :mavam:

hele me se zas dlouhodobe libi jmeno emma a jestli bude druhy holcicka, tak to ta emma proste bude a nikoho se na to ptat nebudeme :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
11.4.16 13:11

Ahoj, mám to jako Ty, už asi od 20 jsem měla vysněné jméno pro holčičku Sofie. Když se mi o deset let později holčička narodila, nakonec jsem tu Sofinku dala, i když mi trochu vadilo, jak je to teď časté jméno. Nicméně žádné jiné se mi tak nelíbilo a k našemu příjmení se krásně hodí. V našem okolí máme jenom jednu další Sofinku, takže to zatím není tak hrozné. Jinak Linda a Laura se mi taky moc líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20645
11.4.16 13:12

Dala bych jméno, které se líbí vám ;). Líbí se mi Sofie i Linda i Laura ;). S tou četností to stejně neovlivníš, já osobně znám jedinou Sofii (odsud z emimina) a v okolí nemáme ani jednu. Sofinka nebyla ani v jedné školce od obou synů, není ani ve škole. Naopak se nám sešli dva Mikulášové, což zase ten časté jméno není (určitě ne v první 10).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2916
11.4.16 13:18

Vzdy jsem chtela mit emu. Vsichni rikali, si delas srandu. Priserne jmeno. Ema mele maso a pak po par letech se nam narodila holcicka. Bylo to v dobe, kdy byla ema hodne in. A vis co, stejne jsme ji to jmeno dali. Mame emu a pocitam s tim, ze nebude ve skole jedina. A co.
Na okoli bych se vykvakla a dala jmeno, ktere bude te holcicce sluset- kamoska mela dlouho vybrane jmeno. A pak v porodnici koukla na malou a dali s manzelem uplne j8ne jmeno. Misto adelky maji evelinku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat