Reklama

Uzdička pod jazykem - přestřihnutí ( žádná změna)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luluu2
Povídálka 46 příspěvků 06.01.17 13:45
uzdička pod jazykem - přestřihnutí ( žádná změna)

Dobeý den, před 6 týdny byl náš syn na přestříhnutí uzdičky pod jazykem. Jsou mu tři roky, zákrok prováděl zubař, bohužel zatím moc velké změny nepozoruji, rozcvičujeme.. Nějaké zlepšení tam je, ale moc ne. Syn měl jazyk přirostlý hodně, nevyplázl jazyk, jazyk mu nejde dát na vrchní patro. Snažím se i špachtličkou zvedat a moc nejde. Můj dotaz zní, zda máte zkušenosti za jak dlouho se po zákroku více rozhýbe, nebo byl zákrok proveden málo a je třeba nastříhnout více? Vadí mu to v mluvení :(

Reklama

Reakce:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 06.01.17 13:49

No nechápu, když to bylo tak moc, že jste to neřešili dřív. My byli upozornění, že čím dřív, tím nejsou následky. Nechala bych si napsat žádanku na kontrolu na ORL. Pokud jazyk nedá až na horní patro, je potřeba to nastřihnout asi víc. :nevim:

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 06.01.17 14:09

To taky teda nechápu, byl důvod pro stříhání tak pozdě? Nám stříhali v porodnici…

Annci
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 06.01.17 14:31

@Ráchelia No vidíš, mé dceři taky v porodnici a pak ve čtyřech letech znova. Prima, že?

@Luluu2 Já myslím, že možná asi teda střihnul málo. U mé dcery byla změna obrovská, hned druhý den jazyk bez problémů vyplázla ven a nahoru, takže cvičení pak byla pohoda. Asi by sis měla zajít na ORL, ať se podívají, jestli byl zákrok úspěšný.

Luluu2
Povídálka 46 příspěvků 06.01.17 14:52
@Annci píše:
@Ráchelia No vidíš, mé dceři taky v porodnici a pak ve čtyřech letech znova. Prima, že?

@Luluu2 Já myslím, že možná asi teda střihnul málo. U mé dcery byla změna obrovská, hned druhý den jazyk bez problémů vyplázla ven a nahoru, takže cvičení pak byla pohoda. Asi by sis měla zajít na ORL, ať se podívají, jestli byl zákrok úspěšný. [/citace
A zákrok prováděli na orl pod narkozou? Nebo jen lokální umrtvení? Četla jsem, že někdy i šijí..

Luluu2
Povídálka 46 příspěvků 06.01.17 14:53

A zákrok prováděli na orl pod narkozou? Nebo jen lokální umrtvení? Četla jsem, že někdy i šijí..

ivunak
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 06.01.17 15:00

@Luluu2 Já jsem byla s dcerkou na ORL, ještě neměla ani rok, takže uzdička byla možná měkčí než u tříleťáka. Jen jí uzdičku něčím potřela a šmikla. Bylo to bez kapky krve a během mžiku hotový.

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 06.01.17 15:24

Naší Barče šmikala zubařka uzdičku ve 4 letech, taky jí měla hodně přirostlou, jazyk nevyplázla, ani jí nešlo olíznout horní ret. Po stříhnutí změna veliká, jazyk jde vypláznout, ale než se naučila, dát jazyk nahoru, tak to trvalo, vůbec ten pohyb neměla zažitý. Takže jazyk volný, ale stejně šišlala dál, protože ho neuměla zvednout. Nakonec po radě z logo jsme mazali při cvičení horní ret nutelou a pakonec se to naučila a už ho i zvedá :-)

Annci
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 06.01.17 15:29

@Luluu2 Lékařka ji tam stříkla tuším Lidokain (ale to už si moc nejsem jistá), chytila jazyk a střihla. Tekla krev, kterou sestra pomohla osušit, malá si vypláchla a bylo. Trochu po střihnutí plakala, ale zvládla to skvěle. Jinak přístup jak lékařky, tak sestry byl výborný, obě byly hrozně hodné a řekla bych až něžné (pomineme-li to střihnutí). Dcera první den doma pobrekávala, že ji to pobolívá, druhý den to bylo lepší, třetí den už v podstatě normální stav.

Luluu2
Povídálka 46 příspěvků 06.01.17 15:30

No mě u něj jde i špatně zvednout špachtličkou, drží no :(, myslím si že by to mělo jít lépe.

Annci
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 06.01.17 15:41

To mě mrzí. Mojí dceři tehdy lékařka říkala, že nejlepší na tom zákroku je, že se už nikdy nebude opakovat. Podle toho, co píšeš, mám obavu, že to budete muset podstoupit znova :( Ledaže by měl tvůj syn takový blok z provedeného zákroku, že prostě spolupracovat nechce :think:

Luluu2
Povídálka 46 příspěvků 06.01.17 15:50

On právě krásně otevírá pusinku, nechá si tam šahat.

loppy
Kecalka 238 příspěvků 06.01.17 16:07

@Luluu2 buď v klidu, ještě je krátká doba, aby se dělaly závěry. Synovi stříhal pan doktor, když jsme byli v roce na orl s ouškem a všiml si toho, tak to hned šmikl. Dceři měli ve 4letech stříhat na dop. logopedky, hrozně šišlala. Pak jsme změnili logopedku a po půl roce krásně artikulovala a nebylo potřeba stříhání žádné.

Monisek27
Nováček 1 příspěvek 13.06.18 11:11

Nám nastřihávali už v porodnici..Ma­týska si odvezli-asi za 5 minut přivezli a spinkal a všechno bylo v pořádku :) snad to v budoucnu nebude potřeba znovu :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama