Uzel na štítné žláze

238
17.11.15 16:14

Uzel na štítné žláze..

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat..už s přítelem se snažíme téměř rok o miminko. A nedaří se nám..Před týdnem mi doktorka zjistila uzell na štítné žláze. Hned mi dělala punkci, a teď čekám na výsledky. Mám strach jjak výsledky dopadnou. Prý uzel je hodně velký a vidí to na operaci.:(Teď jsem na neschopence. Přecházela jsem nemoci, a teď mi to sedlo n průdušky, bolí mě celý hrudník. Začli mi padat vlasy..docela dost. Jsem strašně unavená. Vůbec se nepoznávám. Myslíte, že to může být vše díky tomu uzlu? Děkuji..za info:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7473
17.11.15 16:17

Neptej se nás, ale lékaře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
17.11.15 16:21

Ptám se, jestli někdo nemá zkušenosti s uzlem na štítné žláze..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
17.11.15 16:41

@Miselka89 uzel mám celkem velký (2,5 ml), ale žádné popisované příznaky nepozoruju :nevim: po objevení uzlu mi udělali punkci, chodím každého půl roku na náběry, beru minimální dávku Euthyroxu, cca jednou za rok na ultrazvuk a to je vše… pokud by se uzel zvětšoval, zřejmě by mi vzali jeden lalok ŠŽ, ale zatím to nevypadá (přičemž původní doktorka mi okamžitě poté, co ho uviděla na UTZ vyhrožovala operací - už před punkcí, kterou naplánovala ale až za 2 měsíce :roll: proto jsem změnila lékaře)
a náběry máš v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
17.11.15 16:51

Příští týden ve středu mám zavolat na výsledky. Právě doktorka mě vyděsila, měla plnou čekárnu lidí a hned říkala, že mi musí udělat okamžitě punkci, že se jí to nelíbí a že mě operace nemine. Právě mám strach, že to ovlivňuje nějak mé hormony a proto třeba nemůžu otěhotnět…a operace se bojím..

@chaarleene píše:
@Miselka89 uzel mám celkem velký (2,5 ml), ale žádné popisované příznaky nepozoruju :nevim: po objevení uzlu mi udělali punkci, chodím každého půl roku na náběry, beru minimální dávku Euthyroxu, cca jednou za rok na ultrazvuk a to je vše… pokud by se uzel zvětšoval, zřejmě by mi vzali jeden lalok ŠŽ, ale zatím to nevypadá (přičemž původní doktorka mi okamžitě poté, co ho uviděla na UTZ vyhrožovala operací - už před punkcí, kterou naplánovala ale až za 2 měsíce :roll: proto jsem změnila lékaře)
a náběry máš v pořádku?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
17.11.15 16:59

@Miselka89 nedivím se, že se bojíš, nicméně když to musí být, tak se nedá nic dělat :nevim: moje teta se po prvním porodu se ŠŽ dlouho léčila, doktor jí pořád měnil prášky a kdesi cosi, byla úplně hotová, chtěla otěhotnět a nešlo to, nakonec změnila lékaře, během pár týdnů měla ŠŽ venku a druhé dítě se nakonec taky podařilo ;) :) pokud lékařce věříš, tak poslechni její radu, to je asi to nejlepší, co ti můžu doporučit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
17.11.15 17:13

Děkuji za povzbuzení:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23888
17.11.15 17:29

@Miselka89 mela jsem uzlik x let nemenny, pak se najednou zvetsil a po vysledcich punkce jsem podstoupila operaci a uz mam jen jeden lalok. 3 mesice po operaci jsem otehotnela. Predtim pul roku nic ;)
Jinak operace se neboj, neni to nic strasneho a nekdy ta nezdrava stitnice otehotneni opravdu brani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
17.11.15 17:35

Díky za informaci. Jak dlouho po operaci se dostanu opět do normálu a vrátím se do práce? Pořád jsem jakási unavená..

@kamiŠ píše:
@Miselka89 mela jsem uzlik x let nemenny, pak se najednou zvetsil a po vysledcich punkce jsem podstoupila operaci a uz mam jen jeden lalok. 3 mesice po operaci jsem otehotnela. Predtim pul roku nic ;)
Jinak operace se neboj, neni to nic strasneho a nekdy ta nezdrava stitnice otehotneni opravdu brani
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6608
17.11.15 17:40

Spíš než problém s uzlem bych to viděla na problém se špatnou funkcí ŠŽ (řekla bych, že bude snížená). To odhalí rozbor krve.
Já jsem měla několik let zvětšující se uzel na ŠŽ, můj obvodní to vůbec neřešil. Normálně jsem s tím otěhotněla, porodila zdravé dítě, ale po porodu se mi objevila snížená funkce. Sama jsem si našla endokrinoložku (obvoďák totálně na nic), ta mi nasadila správnou dávku Letroxu, uzel se i trochu zmenšil a po dvou letech jsme spolu zvládly i moje třetí těhotenství a porod. Po něm se mi opět rozjel zánět v ŠŽ, ale už je to všechno opět OK.
Pokud tedy bude Tvůj uzel v pořádku, požádala bych o rozbor hormonů štítné žlázy z krve. Pokud se najde problém, léky by to měly upravit a mimčo by se mělo podařit. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23888
17.11.15 18:03

@Miselka89 tyden v nemocnici a pak asi tyden nez jsem si prisla v pohode ;) Po vyndani stehu to slo raz na raz a zlepsovalo rychle ;)

@IvaB tak to asi ma, kdyz chodi na endokrinologii, obvodak asi nema uzv a nedela punkci uzlu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6608
17.11.15 18:48
@kamiŠ píše:
@IvaB tak to asi ma, kdyz chodi na endokrinologii, obvodak asi nema uzv a nedela punkci uzlu :nevim:

Píšu snad někde něco o tom, že se zakladatelka nemá nechat léčit obvodním a má si hledat endokrinologa? Psala jsem o sobě. Možná by to chtělo lépe číst. :think:
Nebo snad myslíš, že má hotový rozbor krve od endokrinologa? O tom totiž zakladatelka nikde nic nepíše, proto jsem jí to doporučila. Ostatně, ptala se na zkušenost s uzlem na štítné žláze, tak jsem jí napsala tu svou. Netušila jsem, že i to bude důvod k tomu, aby si opět někdo rýpnul :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
17.11.15 19:49

Díky, za info. Ještě týden si musím počkat na výsledky. No právě prvně mě poslali na krev jestli mám dobrou štítnou žlázu, obvoďačka si mě vždy dobře proklepla. Měla jsem tam zvýšené hodnoty a tak mi dělali ultrazvuk..nebo jak se tomu říká..ihned následovala punkce. A říkála, že mě operace nemine, že to mám velké. tak jsem celkem v šoku. To jsem nečekala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23888
17.11.15 20:08

@IvaB nerypu, proc? A dole pises ze ma pozadat o rozbor :mrgreen:
Ale to je fuk, rypave jsem to fakt nemyslela, jen diskutuju :nevim: Jsem nevedela ze nesmim reagovat na nikoho jineho nez zakladatelku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
17.11.15 20:39

Ta únava a padání vlasů bude určitě od rozhozených hormonů ŠŽ. A to může bránit i tomu otěhotnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama