Užívání antibiotik v I. trimestru - poraďte

5
29.11.04 19:46

Užívání antibiotik v I. trimestru - poraďte

Mám na Vás velkou prosbu:
Má některá z Vás zkušenosti s užíváním antibiotik v prvních měsících těhotenství?

Ptám se z následujícího důvodu: Již jednou jsem díky léku na vaginální infekci (Mycossyst, při užití jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná) v 6 tt. potratila. Nyní jsem ve 12 tt. a již tři dny užívám antibiotika Cefaclen 500 pro změnu na infekci močového měchýře. Moje gynekoložka mě ujišťovala, že tyto antibiotika miminku neublíží a taky mi doporučila pít urologický čaj. Prosím, jestli máte některá podobné zkušenosti - napište mi je…

Četla jsem totiž knihu „Aby se narodilo zdravé“, kde bylo uvedeno že teratogeny (léky) užívané do 12. týdne těhotenství mohou plod poškodit. Byl tam uveden příklad, kdy žena užívala léky na infekci močového měchýře ve druhém měsíci těhotenství a mimnko se narodilo s rozštěpem patra.

Jsem hrozně vystrašená, moc se bojím jestli jsem maličkému neublížila a navíc jsem myslela, že bylinky (ten urologický čaj) v těhotenství také nesmím, což mi moje gynekoložka vyvracela. Naštěstí jsem dnes byla na druhém ultrazvuku a vše se zdálo být v pořádku…

Za všechny odpovědi velmi moc děkuji.

Šifka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.11.04 21:13

Ahoj,
ja myslim, ze se bojis celkem zbytecne, vetsina leku brana v tehu miminu neublizi a i kdyby se k nemu ve velmi zredenem mnozstvi pres placentu dostala, je pro nej casto mene skodliva nez tvuj spatny fyzicky stav vyvolany nemoci. Infekce mocovych cest jsou v tehotenstvi caste, takze ta antibiotika, ktera jsi dostala budou urcite vyzkousena. Tvoje gynekolozka vi v kazdem pripade vic nez ja, ten urologicky caj nevim, taky jsem myslela, ze s bylinkami radeji opatrne, ale snad si to ta doktorka nevycucala z prstu. Jinak, nevim, jak jsi na tom s nemcinou, ale www.embryotox.de - mas tam tel.cislo a adresu, urcite by Ti poradili.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
1436
29.11.04 22:13

Odporucam ti precitat si pribalovy letak k lieku-ak je tam, ze sa moze, tak by som sa nebala. Urologicky caj moze skor drazdit pri akutnom zapale, skor pit kvanta aspon 4 litre denne nebublinkovej vody a brat Candilac-brusnice+lactobacilus. Ja som ho brala(je volne predajny a moze sa v tehu) a cele tehotenstvo som zapal nemala a to som pred tym na ne trpela. Vseobecne brusnice v akejkolvek podobe sa odporucaju pri zapale moc.ciest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
30.11.04 08:04

Ahojky, já měla ATB v 9tt - paní doktorku jsem několikrát upozornila, že jsem těhu. Pak jsem si pro jistotu zavolala ještě na gyndu, jestli je mohu brát a přeptala se ještě v lékarně…radši 3× než něco zanedbat. nakonec i na příbalovém letáku jsem měla psáno, že jsou určeny pro těhulky:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
30.11.04 08:28

Ahojky,

ten urologický čaj se v těhu může - ptala jsem se svého gynekologa i praktického lékaře i lékárníka.o))

Často jsem měla problémy s moč. infekcemi - naštěstí teď co jsem těhu tak ne.

Jinak ATB od nás v deníčku bralo spousta holek - a to i zezačátku. Takže věř své dr. Když jsem zjišťovala proč v jakési knížce bylo napsáno, že se moč. infekce nesmí zanedbat tak jsem od dr. dostala takovou odpověď: z močových cest se tato infekce snadno přenese a vzniká vaginální infekce, které jsou pro mimi nebezpečné. Takže určitě ty ATB ber.

Markéta 28 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
30.11.04 09:40

Ahoj,
nejsem lekarka, ale podle meho nazoru se neni ceho bat. Opravdu je lepsi problem ucinne vylecit, nez mit v tehotenstvi zbytecny zanet. Ja jsem ve druhem trimestru a antibiotika jsem pred mesicem take brala. Zadnou velkou radost jsem z toho pochopitelne nemela, ale vsichni lekari mne ujistili, ze nemohou mit zadny negativni vliv na miminko. Maminek, ktere uzivaly v tehotenstvi antibiotika je spousta, tak kdyby to bylo skodlive, tak uz se na to davno prijde a nebudou se nasazovat. Tvemu miminku ted nejvic prospeje vesela maminka bez starosti :)
Luci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama