Užívání antidepresiv v menší dávce než je předepsáno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 11:53
Užívání antidepresiv v menší dávce než je předepsáno

Ahoj holky :kytka: chci se zeptat, mam od doktorky predepsana AD sertralin, každý den ráno 50mg. Bojím se však vedlejších účinků a uz 4 dny se nemohu dokopat k tomu abych si vzala první prášek, vždy ho vrátím zpět. Myslíte ze bych si mohla pro začátek vzit jen půlku a po par dnech kdyz by to bylo ok uz zkusit celou? :think:

Reakce:
drsňačka
Kecalka 272 příspěvků 31.08.19 12:01

50mg, je počáteční-ta nejmenší dávka. Postupně se má zvyšovat. Po užití budeš nějakou dobu unavená… Jestliže se bojíš, vem si léky na noc, nebo počkej na dny, kdy budeš mít volno a pak je užij. Menší dávky nemají smysl 50mg je fakt minimum. Pokud i tak nechceš, zkus jej rozpůlit, pár dní si zvykej a pak nasaď celý. Ale jak říkám, pokud máš takový strach, je fajn počkat na dny volna a pomalu ti zkusit…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 13:47

@drsňačka mam ted volno poslední dva dny než začne škola, tak si asi ted vezmu půlku a uvidím co to udělá. Snad to bude dobry

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 31.08.19 13:58

1. zajdi si na psychiatrii, antidepresiva od praktika je něco jako kdybys praktika nechala řídit onkologickou léčbu.

2. ano můžeš začít tím, že první týden budeš brát půl tablety a další týden přidáš. Jen prostě musíš nějaké tři, čtyři týdny vydržet, než se ti v mozku ustálí hladiny léků. Pokud se ti objeví vedlejší příznaky, tak je to známka toho, že lék funguje a dělá to co má.

Ostatně kdyby si byla u psychiatra a řekla že se bojíš vedlejších příznaků, řešil by to - včetně třeba přípravků na podporu lepšího zvládání nástupu léků.

3. vstup do psychoterapie. Léky ti sice můžou ztlumit hlavní ostny emocí, ale nenaučí tě jak si se do současného stavu dostala, kterými svými vzorci chování a prožívání si ubližuješ a především jak je přebudovat tak, aby si fungovala udržitelně, spokojeně a bez úzkostně-depresivních potíží.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 31.08.19 14:00
@drsňačka píše:
50mg, je počáteční-ta nejmenší dávka. Postupně se má zvyšovat. Po užití budeš nějakou dobu unavená… Jestliže se bojíš, vem si léky na noc, nebo počkej na dny, kdy budeš mít volno a pak je užij. Menší dávky nemají smysl 50mg je fakt minimum. Pokud i tak nechceš, zkus jej rozpůlit, pár dní si zvykej a pak nasaď celý. Ale jak říkám, pokud máš takový strach, je fajn počkat na dny volna a pomalu ti zkusit…

Nope - 25 mg se taky podává, buď na slabší obtíže a zejména při postupném zvyšování dávek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 14:17

@Ou antidepresiva mam od psychiatra mam. A psychoterapie je přesně co? V mem městě je pouze jedna psycholožka ke ktere jsem chodila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 15:30
@drsňačka píše:

Ja teda zacinala na 25 mg, zejmena u lecby panickych poruch se zacina na 25 a teprve po tydnu se navysuje na 50 a postupne dale dle potreby…

krupilovaanna
Povídálka 27 příspěvků 31.08.19 18:12

Já mám antidepresiva Elicea, jsou to startovací antidepresiva stejně jako Sertralin. První týden jsem brala půlku tablety, sedmý den už celou. První dny byly krušnější, ale teď? Jsem konečně zase šťastnej člověk. Ničeho se neboj. Obrň se a uvidíš, dva týdny a bude dobře :hug:. A určitě je ber ráno, ne večer.

Váš příspěvek
Reklama