Užívání ATB Amoksiklav + průjem a kojím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 16:47
Užívání ATB Amoksiklav +prujem a kojim

Čauky, chtěla bych se svama poradit již 3 den užívám ATB amoksiklav dneska se mi objevil prujem určitě po nich a mám měsíčního chlapečka a kojim. chci se zeptat mám ty léky vysadit když mám furt po nich prujem nebo byste je stále braly? Dneska mám teda slušnou behavku :lol: jinak beru je na zánět prsa.

Reakce:
Uživatel je onlineMartinaCV
Echt Kelišová 8088 příspěvků 09.07.19 16:55

Asi bych vysadila, my jsme skončily s dcerou po prvních dvou tabletách hospitalizované. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 16:56
@MartinaCV píše:
Asi bych vysadila, my jsme skončily s dcerou po prvních dvou tabletách hospitalizované. :zed:
jakto :scream: :scream: :scream:
Echt Kelišová 8088 příspěvků 09.07.19 16:57

Ještě dodám, že antibiotika průjem dělají tím, jak vymlátí střevní flóru, proto se u nich doporučuje užívat probiotikum (prakticky okamžitě zabírá Hylak forte), ale rozhodně by nemělo jít o takový průjem, který odvodňuje, navíc kojíš… nevím, jak to je s prostupností do mateřského mléka, ale asi doktor ví, co dělá, když ho nasadil kojící mamince. Poraď se s lékařem, který ho nasadil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 16:57
@MartinaCV píše:
Asi bych vysadila, my jsme skončily s dcerou po prvních dvou tabletách hospitalizované. :zed:

Z jedné stránky se i bojím vysadit kvůli tomu zánětu v prsu :( premyslela sem prave jestli nakoupit probiotika…

krysoleta
Povídálka 48 příspěvků 09.07.19 16:58

A bereš i probiotika? ATB často způsobují průjem, protože ničí přirozenou střevní mikroflóru.

Aduš8
Kelišová 5326 příspěvků 09.07.19 16:59

Amoksiklav při kojení můžeš, jen máš sobě i dítěti okamžitě nasadit probiotika. Penicilin se může uvolňovat do mateřského mléka a miminku způsobit průjem také. A průjem u toho, kdo je bere, je bohužel velmi častý vedlejší účinek. Vysadila bych ve chvíli, kdy se objeví zimnice a nebo zvracení a celková slabost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 17:01
@Aduš8 píše:
Amoksiklav při kojení můžeš, jen máš sobě i dítěti okamžitě nasadit probiotika. Penicilin se může uvolňovat do mateřského mléka a miminku způsobit průjem také. A průjem u toho, kdo je bere, je bohužel velmi častý vedlejší účinek. Vysadila bych ve chvíli, kdy se objeví zimnice a nebo zvracení a celková slabost.

Malej probiotika má jen sobě budu muset běžet něco koupit, malej má Biogaiu

Echt Kelišová 8088 příspěvků 09.07.19 17:02
@Anonymní píše:
jakto :scream: :scream: :scream:

Dcera dostala druhý den užívání bohužel reakci typickou právě pro Amoksiklav - je i zde k tomu mnoho diskuzí s fotkami. Osypala se všude po těle, včetně ve vlasech, dlaní i chodidel, hodně jí to bolelo, začala otékat. No vezla nás rychlá s houkačkou, aby se neudusila - dostala dost kortikoidů :,( a ležely jsme v nemocnici docela dlouho. Hodně zkusila. Je to časté, že se to objeví právě druhý den užívání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 17:03
@MartinaCV píše:
Dcera dostala druhý den užívání bohužel reakci typickou právě pro Amoksiklav - je i zde k tomu mnoho diskuzí s fotkami. Osypala se všude po těle, včetně ve vlasech, dlaní i chodidel, hodně jí to bolelo, začala otékat. No vezla nás rychlá s houkačkou, aby se neudusila - dostala dost kortikoidů :,( a ležely jsme v nemocnici docela dlouho. Hodně zkusila. Je to časté, že se to objeví právě druhý den užívání.

Ty blaho to mě mrzí;(, tak to asi za ten prujem muzu bejt ještě rada…

Echt Kelišová 8088 příspěvků 09.07.19 17:05
@Anonymní píše:
Ty blaho to mě mrzí;(, tak to asi za ten prujem muzu bejt ještě rada…

Taky to může být první reakce. Ale nemusí, může to být jen prostě vymlácenou střevní mikroflórou a spraví to probiotika. Jakmile budeš pozorovat kopřivku u sebe nebo dítěte, okamžitě vysadit a volat doktora. Nejdřív to začne pár pupínky, ale má to pak rychlý spád.

leryl
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 09.07.19 17:07

Rozhodně nevysazujte ATB na základě rady na emiminu. Zkuste ty probiotika, příště je nasaďte hned, teď nebude účinek okamžitý. Neberte to současně s ATB, asi 2 hod rozestup. Pokud bude průjem trvat nebo se zhoršovat, informujte lékaře, hodně pijte.
Ať je Vám brzy lépe.

Aduš8
Kelišová 5326 příspěvků 09.07.19 17:13
@Anonymní píše:
Malej probiotika má jen sobě budu muset běžet něco koupit, malej má Biogaiu

Určitě zkus ten Hylak, zabírá rychle. Já mám průjem po každých ATB, které mi nasadí a na dva druhy úplnou nesnášenlivost. A to věř, že bys to už 3.den poznala. :palec:

Echt Kelišová 8088 příspěvků 09.07.19 17:16
@Aduš8 píše:
Určitě zkus ten Hylak, zabírá rychle. Já mám průjem po každých ATB, které mi nasadí a na dva druhy úplnou nesnášenlivost. A to věř, že bys to už 3.den poznala. :palec:

On jak je naštěpenej, tak zabírá bleskovou rychlostí, mám ho celkově v oblibě :palec:

Váš příspěvek
Reklama