Užívání escitalopramu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Biasiol
Povídálka 20 příspěvků 24.03.19 18:19
Užívání escitalopramu v těhotenství

Dobrý den, měla bych dotaz na všechny maminky, které se léčí s depresemi. Momentálně jsem ve 25. týdnu těhotenství a již od začátku gravidity užívám přípravek Itakem 5mg na předchozí poporodní deprese (čekám druhé dítko). Má otázka zní, zda je užívání tohoto léku v těhotenství bezpečné. Psychiatrička mi léky před několika týdny sice snížila na 2mg, přesto se plod s lékem v krvi již vyvíjel… Ani ona přesně neví, jestli se mi narodí zdravé dítě. U syna jsem žádné léky nebrala, deprese se mi rozjely až prvním porodem, tudíž s tímto nemám žádné zkušenosti… Hledala jsem informace na internetu, ale nikde toho moc nepíší, proto zde prosím nějakou maminku, která tyto či podobné léky obsahující tuto látku také užívala, zda bylo miminko v pořádku. Jsem z toho špatná. Moc děkuji za vaše zkušenosti a rady…

Reakce:
Ou
Kelišová 7405 příspěvků 24.03.19 18:52

Ano, je to bezpečné. A je to výrazně bezpečnější, než rozjetá deprese.

Jsi někde v psychoterapii? Proč ne? Dost by ti to pomohlo srovnat se s úzkostmi, mít na koho se obrátit, hledat řešení opakujících se konfliktů a podobně,

Váš příspěvek
Reklama