Užívání marihuany v těhotenství?

168
26.3.21 12:07

Užívání marihuany v těhotenství?

Zdravím.
Dnes píšu za kamarádku, pouze přeposílám dotaz, takže prosím žádné útoky na mou osobu. Ď. 😇

"V těhotenství jsem měla hrozné křeče, migrény a nemohla jsem vůbec spát. Prášky jsem do sebe ladovat nechtěla, takže jsem sáhla po přírodním a osvedcenem léku-marihuaně. Pár prdu ráno a pár večer. Vždy to zabralo tak jak mělo, neprehanela jsem to, dítko bylo v pořádku a narodil se mi chlapeček. Teď mám ale výčitky. Malému je 1,5roku a je zdravý.. Pokaždé když mi přijde že není ve své kůži, vinim se z toho a bojím se nějakých následků co se ve vývoji projeví.

Tak se chci zeptat, jestli je nějaká mamina co to měla s konopim podobně.
Podepsalo se to nějak na dítěti nebo je úplně v pohodě a vše ok? Díkes "

Dodatek a upřesnění Čista marihuana bez tabáku.
Od 4 měsíce, max 3× do týdne.

:think:

Příspěvek upraven 26.03.21 v 14:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3573
26.3.21 12:28

Á, tady bude veselo :pankac: jdu si uvařit kafe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
26.3.21 12:28

Jako ne že by mě nenapadlo, že by mi konopí pomohlo, ale našla jsem si nějaký studie kde bylo celkem přesvědčivě dokázáno, že děti matek, co v těhotenství hulily maj následky typu snížený intelekt, poruchy soustředění a já nevim co, takže jsem si užila 9 měsíců peklíčka a teď si to pro velkej úspěch dávám znova. Benefity pro mě nepřevážily negativní následky pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5223
26.3.21 12:31

Když bude s dítětem něco špatně, stejně nikdo neřekne, že to bylo kvůli tomu. Teď už se s tím nedá nic dělat, jedině o to víc dbát na to, aby dítě žilo ve zdravém prostředí.

A důvody abúzu v těhotenství jsou z pohledu dítěte irelevantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
26.3.21 12:34

Já teda nejsem uživatel marihuany a k tomu dotazu nemůžu dát úplně relevantní odpověď. Ale: i marihuany je vícero druhů, některé jsou šlechtěné na co největší obsah THC (těch halucinogenů) a pak ty které mají více toho léčebného CBD.
Takže jako laik bych řekla, že pokud kouřila spíš tu léčivou a v rozumné míře, tak pozitivní účinek určitě převažoval nad riziky. Ale to je všechno teorie. Marihuana může způsobit že se spustí nějaké psychické onemocnění (shizofrenie, deprese atd…) Může způsobit poškození mozku a problémy se soustředěním. Nemám zkušenosti s rozeznáváním schizofreniků, ale u 1,5 letého dítěte, je podle mě ještě brzy.
Může to být to samé, jak se nějaké matky ohrazují, že svoje dítě posazují a nemají z toho žádné problémy… zatím ne, ale za 20 let budou chodit na obstřiky, protože mají zničená záda.
Tady je otázka co všechno se u jejího syna projeví v dalších třeba 10 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
26.3.21 12:44

Hele at si dělá kdo chce co chce, když mu marihuana pomáhá, proč ne… ale zrovna v těhotenství? Asi by mi spíe záleželo na zdraví dítěte než na mě…každý má jiné hodnoty. Ale ber to tak, že i feťačce se může narodit zdravý dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
26.3.21 12:54

@LilyJane i léčebná marihuana obsahuje THC. To co myslíš ty není léčebná marihuana, ale jen odrůdy vyšlechtěné tak, aby neobsahovaly THC čili psychoaktivní látku, ale jen to CBD což je dobrá věc a prospěšně působí na psychiku, úzkosti, zlepšuje spánek. V těhotenství bych nicméně ani CBD jointy nekouřila, lepší je přímo CBD olej, lze nakapat do pusy, přidat do pití atd. To se může i v těhotenství. Nicméně s migrénou celkem nic převratného neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
26.3.21 12:56

Jestli sis to míchala s tabákem tak nějak povzbuzující reakci moc očekávat nemůžeš.
Nevím, teď se stejně už nedozvíš jestli je to pak z trávy a nebo by to bylo ikdyby jsi nehulila :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 13:11

Kolegyně z práce kouřila trávu když byla těhotná a její holčička je v pořádku, zdravá, chytrá…Je ji už myslím 6-7 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
26.3.21 13:22
@Veri.sta píše:
Zdravím.
Dnes píšu za kamarádku, pouze přeposílám dotaz, takže prosím žádné útoky na mou osobu. Ď. 😇

"V těhotenství jsem měla hrozné křeče, migrény a nemohla jsem vůbec spát. Prášky jsem do sebe ladovat nechtěla, takže jsem sáhla po přírodním a osvedcenem léku-marihuaně. Pár prdu ráno a pár večer. Vždy to zabralo tak jak mělo, neprehanela jsem to, dítko bylo v pořádku a narodil se mi chlapeček. Teď mám ale výčitky. Malému je 1,5roku a je zdravý.. Pokaždé když mi přijde že není ve své kůži, vinim se z toho a bojím se nějakých následků co se ve vývoji projeví.

Tak se chci zeptat, jestli je nějaká mamina co to měla s konopim podobně.
Podepsalo se to nějak na dítěti nebo je úplně v pohodě a vše ok? Díkes "

:think:

Tvá kamarádka je nána. Vyřiď jí to. Místo aby zjistila příčinu těch problémů, čadí trávu. Nemusí se to projevit hned, vůbec a taky může mít dítě problémy už brzo. Opravdu ji za to všechno stálo? A samozřejmě čadí i teď. Protože taky problém, co vyřeší jedině marjánou :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
26.3.21 13:31

Takže prášky do sebe cpat nechtěla ale zhulit dítě klidně 🤦je to nána. Výčitky má oprávněné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
26.3.21 13:32
@LilyJane píše:
Já teda nejsem uživatel marihuany a k tomu dotazu nemůžu dát úplně relevantní odpověď. Ale: i marihuany je vícero druhů, některé jsou šlechtěné na co největší obsah THC (těch halucinogenů) a pak ty které mají více toho léčebného CBD.
Takže jako laik bych řekla, že pokud kouřila spíš tu léčivou a v rozumné míře, tak pozitivní účinek určitě převažoval nad riziky. Ale to je všechno teorie. Marihuana může způsobit že se spustí nějaké psychické onemocnění (shizofrenie, deprese atd…) Může způsobit poškození mozku a problémy se soustředěním. Nemám zkušenosti s rozeznáváním schizofreniků, ale u 1,5 letého dítěte, je podle mě ještě brzy.
Může to být to samé, jak se nějaké matky ohrazují, že svoje dítě posazují a nemají z toho žádné problémy… zatím ne, ale za 20 let budou chodit na obstřiky, protože mají zničená záda.
Tady je otázka co všechno se u jejího syna projeví v dalších třeba 10 letech.

Byl popsán negativní vliv užívání konopí v těhotenství. Pokud užívala pravidelně ráno a večer, tak to dle mého úplně zanedbatelné nebude. U mužů užívání konopí způsobuje reverzibilní neplodnost. Takže nejspíš to může mít vliv i na vývoj plodu. Nemyslím si, že by tohle řešení zvolila žena bez předchozí zkušenosti s užíváním konopí… Nicméně je asi pozdě brečet nad rozlitým mlékem. Konopí prostě je ilegální droga a výčitky kamarádky jsou holt daň za užívání THC. Opravdu nevěřím, že by užívala pouze CBD odrůdy. Nehledě na to, že už jsou i studie, které tvrdí, že CBD je prekurzorem THC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
26.3.21 14:04

Dodatek a upřesnění

Čista marihuana bez tabáku.
Od 4 měsíce, max 3× do týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
26.3.21 14:13
@Veri.sta píše: Čista marihuana bez tabáku.
Od 4 měsíce, max 3× do týdne.

Tak třeba tady, vyšší riziko autismu…

Už před časem dospěly studie například k tomu, že užívání marihuany během těhotenství souvisí s nižší porodní váhou dítěte. To je však jen zanedbatelný problém ve srovnání s výsledkem aktuálního kanadského výzkumu publikovaného v prestižním časopise Nature. Podle něj totiž marihuana v těhotenství zvyšuje riziko pozdějšího vzniku autismu u dítěte – a to rovnou o děsivých 50 procent!

Anebo…K těmto závěrům můžeme připočíst i výsledky dalších studií, jež zmiňují vliv marihuany v těhotenství na následný vývoj dětského mozku – ať už se jedná o sníženou inteligenci, poruchy pozornosti či vyšší impulzivnost, jde se o nezanedbatelné trable, jež může užívání této rekreační drogy přinést. Zámořské statistiky přitom evidují rostoucí trend v jejím užívání – především za účelem snížení těhotenských nevolností. Zdá se však, že si tato úleva vybírá až příliš velkou daň…
https://zoommagazin.iprima.cz/…tvi-autismus

A takových článků na netu bude mrak, je smutné, že ta kamarádka si to nebyla ani schopna vygůglit anebo se zeptat u doktora, místo toho možná děcku zničila život… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
26.3.21 14:30

@free333
No co k tomu mám za sebe říct..
Nekdo si prostě nedá říct. Já jen doufám, že bude prcek celý život bez následků a zdravý.
Myslím že po této diskusi si to v příštím tehu rozmysli a nebude tak blbá. 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat