Užívání Utrogestanu při zjištění těhotenství

Anonymní
27.2.20 12:36

Užívání Utrogestanu při zjištění těhotenství

Ahoj holky,

mám takový dotaz ohledně užívání Utrogestanu. Snažíme se s manželem o mimi a dnes, tj. 4 dny před očekávanou MS se mi zobrazila velmi slabá druhá čárka na TT. Utrogestan jsem začala užívat již tento měsíc poprvé, dvě tabletky ráno a večer a dnes je to 10. den, tudíž poslední, kdy bych měla tabletky užít.
Zajímalo by mě, jak se tabletky užívají dále v těhotenství, zda se berou souvisle bez vynechání, nebo každý měsíc stejně, jako když mám dostat MS, resp. těch 10 dní.
Vím, že je to ještě velmi brzičko a stále se modlím, aby se mimčo drželo. Nedělám žádné závěry, beru to jako naději, ale přece jen by mě to zajímalo, jak to s tím užíváním vlastně je.
Děkuji za Vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23170
27.2.20 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky,mám takový dotaz ohledně užívání Utrogestanu. Snažíme se s manželem o mimi a dnes, tj. 4 dny před očekávanou MS se mi zobrazila velmi slabá druhá čárka na TT. Utrogestan jsem začala užívat již tento měsíc poprvé, dvě tabletky ráno a večer a dnes je to 10. den, tudíž poslední, kdy bych měla tabletky užít.
Zajímalo by mě, jak se tabletky užívají dále v těhotenství, zda se berou souvisle bez vynechání, nebo každý měsíc stejně, jako když mám dostat MS, resp. těch 10 dní.
Vím, že je to ještě velmi brzičko a stále se modlím, aby se mimčo drželo. Nedělám žádné závěry, beru to jako naději, ale přece jen by mě to zajímalo, jak to s tím užíváním vlastně je.

Mně ho předepsala doktorka, když mi těhotenství potvrdila. Bez předepsání lékařem bych ho dál nebrala, test zopakovala a pak se teprve v případě těhotenství objednala na prohlídku. Při té příležitosti bych se zeptala, jestli utrogestan mám brát dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 12:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky,mám takový dotaz ohledně užívání Utrogestanu. Snažíme se s manželem o mimi a dnes, tj. 4 dny před očekávanou MS se mi zobrazila velmi slabá druhá čárka na TT. Utrogestan jsem začala užívat již tento měsíc poprvé, dvě tabletky ráno a večer a dnes je to 10. den, tudíž poslední, kdy bych měla tabletky užít.

Začala jsem ho brát při pozitivním testu 3× denně 2 globule..takhle jsem to brala asi dva měsíce…teď jsem v šestém měsíci a beru 2globule na noc.. utrogestanem nic nezkazis..držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 13:18

Sama bych hi nebrala, pouze na pokyn lékaře. Brala jsem první tři měsíce 2 večer, nicméně doktor stejne říkal, ze to je spis placebo, ze pokud má plod odejít, žádný leky tomu nezabrání :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.20 13:31
@Anonymní píše:

Já jsem ho dostala teda až při potvrzení těhotenství (preventivně kvůli předchozímu potratu) a beru denně 2×2, jsem teď 12tt a mám ho brát dál. Asi bych radši zavolala doktorovi - myslím že ničemu neuškodí kdy ho budeš brát dál, ale stejně tak zdravému těhotenství se nic nestane když ho vysadíš :nevim: Přeji hodně štěstí ať to vyjde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
323
27.2.20 13:43

Já jsem ho měla brát od ovulace až po potvrzení těhotenství z krve. Jakmile se to potvrdilo, užívala jsem do 16tt. Od 12tt jsem měla nařízené dávky snižovat. Teď jsem v 35 týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13492
27.2.20 13:59

Pokud máš pozitivní test, měla by jsi ho brát kontinuálně dál, tzn bez přerušení. Zavolej lékařce a domluv se s ní, nevíme tvoji diagnózu a pokud máš nedostatek gestagenů, tak je důležité ho užívat dál. Ve většině případů se ale předepisuje jako placebo. Pokud ho budeš brát dál, nic tím nezkazíš, spousta žen ho bere až do konce prvního trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama