Užívání železa a vliv na menstruaci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.5.22 09:30

Užívání železa a vliv na menstruaci

Ahoj holky, nedávno jsem se odhodlala, že půjdu darovat krev. Bohužel to neklaplo, málo červených krvinek. Dostala jsem železo, jednu tabletku denně. Pak jsem začala zkoumat, jaké jsou důsledky nedostatku železa a nestačila jsem se divit..únava, dušnost při větší námaze a hlavně silnější menstruace. Tu mám silnou celý život a sedm dní. Teď užívám železo více než dva týdny a mám první menstruaci a nevěřím vlastním očím 8o Je minimálně o třetinu až polovinu slabší než obvykle a pravděpodobně bude i kratší. Tož za tenhle bonus budu chtít užívat železo furt. Jaké jsou vaše zkušenosti??? Opravdu to železo tak pomáhá??? Díky za názory :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
742
14.5.22 09:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nedávno jsem se odhodlala, že půjdu darovat krev. Bohužel to neklaplo, málo červených krvinek. Dostala jsem železo, jednu tabletku denně. Pak jsem začala zkoumat, jaké jsou důsledky nedostatku železa a nestačila jsem se divit..únava, dušnost při větší námaze a hlavně silnější menstruace. Tu mám silnou celý život a sedm dní. Teď užívám železo více než dva týdny a mám první menstruaci a nevěřím vlastním očím 8o Je minimálně o třetinu až polovinu slabší než obvykle a pravděpodobně bude i kratší. Tož za tenhle bonus budu chtít užívat železo furt. Jaké jsou vaše zkušenosti??? Opravdu to železo tak pomáhá??? Díky za názory :kytka:

Já teda žila v tom, že je to spíš opačně..že silnější menzes způsobí nedostak železa…ale to bych chtělo aby se k tomu vyjádřil asi i někdo erudovanejsi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14745
14.5.22 09:58

Já můžu potvrdit jen tu únavu, u mě to udělalo fakt hodně. Menstruaci nevím, měla jsem ji vždy takovou normalni a v posledních letech jsem byla těhotná, kojila, těhotná a teď beru HA a MS nemám. Akorát způsobuje zácpu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
14.5.22 10:18

Já beru železo cca měsíc a je pravda, že únava není tak velká jako dříve ;) a to jsem přestala pít kávu :lol: dříve bych se bez šálku ranní kávy nevypravila do práce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
14.5.22 10:28

Já na nedostatek železa přišla úplně stejně - nevzali mě na darování krve. Ale žádné problémy, ani s ms, jsem neměla. A když jsem začala doplňoval, tak rovněž žádná změna. :D Ony ty hladiny ale nebyly zase taková trága, měla jsem dost železa pro sebe, ale už ne na darování. Za pár let jsem zkusila jít znova a hle, měla jsem železo výš, než řada chlapů. :lol: Tak bacha i na to, kolik je v tabletce doporučené denní dávky, já jí tam měla až moc, tak jsem si pak koupila slabší a nebrala ho furt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41746
14.5.22 10:52
@Wilík píše:
Já teda žila v tom, že je to spíš opačně..že silnější menzes způsobí nedostak železa…ale to bych chtělo aby se k tomu vyjádřil asi i někdo erudovanejsi..

Silnější MS znamená vyšší krevní ztráty a je dobré doplňovat železo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742
14.5.22 12:58
@Russet píše:
Silnější MS znamená vyšší krevní ztráty a je dobré doplňovat železo.

Však to píšu :D ale zakladatelka píše o opaku…že po doplnění železa se jí zmírnila ms…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41746
14.5.22 13:13

@Willík
Způsobuje poruch mestruačního krvácení. Když ho bere dostatek, krvácení se upraví. Bacha ale na předávkování. U žen to je asi 28mg na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
14.5.22 14:16

Železo píšou každému kdo má hemoglobin pod 110 a nemusí mít ani žádné potíže.
Ty závažnější příznaky ( dušnost, únava, bolesti hlavy) při nedostatku železa se objevují až když hemoglobin klesne pod 90.
Děláte akorát z komára velblouda. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742
14.5.22 14:31
@Russet píše: @Willík
Způsobuje poruch mestruačního krvácení. Když ho bere dostatek, krvácení se upraví. Bacha ale na předávkování. U žen to je asi 28mg na den.

Aha, ale nějak ten nedostatek u ní musel vzniknout, čili, co souvisí s čím…že by nedostatek vznikl z toho silného krvácení, a nakonec dostatek železa i to krvácení upravil? chápu to dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41746
14.5.22 16:28
@Wilík píše:
Aha, ale nějak ten nedostatek u ní musel vzniknout, čili, co souvisí s čím…že by nedostatek vznikl z toho silného krvácení, a nakonec dostatek železa i to krvácení upravil? chápu to dobře?

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat