Užívat clostylbegyt, i když mám pravidelně ovulaci?

Anonymní
17.6.20 14:41

Užívat clostylbegyt i když mám pravidelně ovulaci?

Ahoj, jdu si pro radu/názor/zkušenost ostatních, abych se rozhodla..
HA vysazena 5/2019 od letošního dubna navštěvujeme CAR. S partnerem jsme oba v pořádku, ale i tak se nedaří. Jednou už jsem měla ovitrille a plánovaný styk, pak utrogestan do další ms, pokud nebude pozitivní test. Nebyl..pak jsem měla brzy ovu a nic se nestihlo. V červnu IUI - sledována ovulace, prý ukázková, sliznice také ok. Ovitrille a dva dny na to IUI a pak utrogestan.. a opět nic. V některých CARech se dělá IUI ještě za další dva dny, zde ne. Jde mi o to, že DR. navrhuje, ačkoliv MÁM ovulaci a byla jsem jen na jednom IUI, brát clostylbegyt+ovitrille a další IUI. Jsem sice nešťastná, že to nevyšlo a že se nedaří, ale nějak se mi příčí hned ten clostylbegyt, když ovulaci mám. Co myslíte? Negativní účinky to má a ač nerada pročítám diskuze, holky co braly a měly ovulaci si stěžovaly na cysty apod. DR. mi k tomu ani nesdělila víc info ohledně rizik, krom toho, že můžu mít dvojčata. Zvažuji že poptám možnost vyšetření na průchodnost vaječníků - co myslíte? Ač doktorům věřím, tak mám občas pocit, že co si člověk nevygooglí, nepoptá, tak se nic nedozví :nevim:. Přijde mi rozumný mít zjištěno, zda jsou průchozí vaječníky, než do sebe začnu ládovat hormony, když dr sama říká, že testy jsou ok a jsme s partnerem oba v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.6.20 15:02
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro radu/názor/zkušenost ostatních, abych se rozhodla..
HA vysazena 5/2019 od letošního dubna navštěvujeme CAR. S partnerem jsme oba v pořádku, ale i tak se nedaří. Jednou už jsem měla ovitrille a plánovaný styk, pak utrogestan do další ms, pokud nebude pozitivní test. Nebyl..pak jsem měla brzy ovu a nic se nestihlo. V červnu IUI - sledována ovulace, prý ukázková, sliznice také ok. Ovitrille a dva dny na to IUI a pak utrogestan.. a opět nic. V některých CARech se dělá IUI ještě za další dva dny, zde ne. Jde mi o to, že DR. navrhuje, ačkoliv MÁM ovulaci a byla jsem jen na jednom IUI, brát clostylbegyt+ovitrille a další IUI. Jsem sice nešťastná, že to nevyšlo a že se nedaří, ale nějak se mi příčí hned ten clostylbegyt, když ovulaci mám. Co myslíte? Negativní účinky to má a ač nerada pročítám diskuze, holky co braly a měly ovulaci si stěžovaly na cysty apod. DR. mi k tomu ani nesdělila víc info ohledně rizik, krom toho, že můžu mít dvojčata. Zvažuji že poptám možnost vyšetření na průchodnost vaječníků - co myslíte? Ač doktorům věřím, tak mám občas pocit, že co si člověk nevygooglí, nepoptá, tak se nic nedozví :nevim:. Přijde mi rozumný mít zjištěno, zda jsou průchozí vaječníky, než do sebe začnu ládovat hormony, když dr sama říká, že testy jsou ok a jsme s partnerem oba v pořádku.

Moje zkušenost, můj gynekolog do mě chtěl cpat hormony bez jakéhokoliv dalšího vyšetření, i když jedna ze zásadních „chyb“ byla evidentní a u partnera (nemá ejakulaci), přesto, že jsem mu to říkala, tak jako by neslyšel a predepisoval mi hormony. To se mi nelíbilo, v tom případě bych mohla jíst kilo hormonů a stejně bych neotěhotněla. No naštvala jsem se a zašla jsem do CAR, tam když jsem jim řekla naše problémy, tak nejprve udělali spermio, mě vyšetřili průchodnost vejcovodů a následně pak doporučili zkusit IUI a třeba po půl roce nebo podle toho, jak my bychom na dítě pospíchali tak pak IVF. V lednu po MS mi udělali test na průchodnost a hned ještě v tom měsíci mi doporučili IUI. Cca 10 den po MS jsem šla na kontrolu folikulů, druhý den mi pichli Ovitrelle a následující den proběhla inseminace.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 15:27

Já nemůžu říct, že bych se svou dr nebyla spokojená. Ona právě pracuje i v CAR a nejsou na ní špatné recenze. Do CAR k ní i chodíme s partnerem. Já ok krev, partner krev i spermiogram. Jenže v CAR je prostě člověk jeden z davu mi někdy přijde..jsou tam lidi, co mají problém a chtějí ho řešit. Každý CAR má jiný postupy. Mě je blbý přijít k dr a říct, co kdyby se zkontrolovala průchodnost, ale holt líná huba..musím to říct, jinak si nemůžu stěžovat. Není čas ztrácet čas. Je mi sice „jen“ 31, ale děti jsem chtěla už daleko dřív, takže mě dost trápí, že se nedaří.
Někde holky píšou, že i když byly chvíli v CAR tak taky dostaly „clostík“ a tím, že dr řekl, že pokud to do 3m nepomůže, tak se zkontroluje průchodnost..
Tak já nevím no..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 15:49
@Anonymní píše:
Já nemůžu říct, že bych se svou dr nebyla spokojená. Ona právě pracuje i v CAR a nejsou na ní špatné recenze. Do CAR k ní i chodíme s partnerem. Já ok krev, partner krev i spermiogram. Jenže v CAR je prostě člověk jeden z davu mi někdy přijde..jsou tam lidi, co mají problém a chtějí ho řešit. Každý CAR má jiný postupy. Mě je blbý přijít k dr a říct, co kdyby se zkontrolovala průchodnost, ale holt líná huba..musím to říct, jinak si nemůžu stěžovat. Není čas ztrácet čas. Je mi sice „jen“ 31, ale děti jsem chtěla už daleko dřív, takže mě dost trápí, že se nedaří.
Někde holky píšou, že i když byly chvíli v CAR tak taky dostaly „clostík“ a tím, že dr řekl, že pokud to do 3m nepomůže, tak se zkontroluje průchodnost..
Tak já nevím no..

Nevím, mě v CAR nikdo hormony necpal. Minimálně ne dokud nám neudělali základní vyšetření. Sami říkali, že oni by nejdříve udělali vyšetření a pak podle výsledků by rozhodovali co dál. Ale pokud bysme na dítě moc spěchali, že nemají problém jít hned do IVF, ale že rizika si musíme zvážit sami. V CAR jsem jim fakt věřila a neměla jsem pocit, že bych byla jedna z milionu jiných, i když je to reálně pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 15:52
@Anonymní píše:
Tak já nevím no..

Ale jestli budeš s hormony víc v klidu, tak je samozřejmě ber, doktoři vědí co dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
11
17.6.20 16:05

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 16:07
@Anonymní píše:
Ale jestli budeš s hormony víc v klidu, tak je samozřejmě ber, doktoři vědí co dělají.

V situaci, kdy jsme s partnerem oba v pořádku a mám ovulaci se mi hormony brát nechtějí.
Překvaplilo mě, že po jednom nezdařeném IUI už je navrhují..Necpou, prostě řekli, že by to zkusili rovnou :think: a mně se to nepozdává.

• Nahlásit
  • Citovat
15291
17.6.20 16:07

Rozhodně bych si nechala nejdřív zkontrolovat průchodnost vejcovodů. Já myslela, že u to máš za sebou, když píšeš, že jsi zdravá. V podstatě do sebe můžeš nacpat metrák hormonů a bude ti to k prdu, když nemáš průchozí vejcovody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 16:11

@Janli průchodnost mi ještě nedělali, jsem v car od jara. Nikdy jsem netrpěla na žádné gyne problémy ani těhotenství či potrat. Prý není velká pravděpodobnost, že by byl s průchodností problém - říká google.
Ale než brát hormony tak raději ještě zkusit tohle..faktem je, že pokud by byl s průchodností problém, tak hormony ani nepomůžou.
Ale třeba se obávám zbytečně. Třeba ten „clostík“ není takový zlo a předepisuje se i pokud probíhá normální ovulace a je to běžný postup..nevím..tak se snažím získat informace od ostatních..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 16:24
@Anonymní píše:
V situaci, kdy jsme s partnerem oba v pořádku a mám ovulaci se mi hormony brát nechtějí.
Překvaplilo mě, že po jednom nezdařeném IUI už je navrhují..Necpou, prostě řekli, že by to zkusili rovnou :think: a mně se to nepozdává.

Vzhledem k tomu, že IUI má úspěšnost cca 15%, tak je dost pravděpodobné, že první prostě nevyjde a nemusí k tomu být hned zdravotní důvody. Nevím, popsala jsem svou zkušenost v CAR, kam jsme chodili my. Nikdo mi tam hormony necpal/nedoporučoval (nemluvili o nich) dokud neměli kompletní základní vyšetření. Vzdy ale říkali, že je rozhodnutí na nás, že oni jsou pro cestu zkoušet treba půl roku IUI bez podpůrné léčby a pak případně „přitvrdit“. Když jsem jim řekla, že mi můj gynekolog chtěl bez vyšetření dát hormony a ještě, tak jen kroutili hlavou. Být tebou, nechala bych si udělat testy na hormon na dozrávání vajíček (nepamatuju si jak se to přesně jmenuje), pak spermio, pak průchodnost. Oba testy pro ženu se stejně platí, tak není důvod proč by to neměli udělat. A on zkusit 2-3× IUI, podle toho jak moc chcete čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 16:27
@Anonymní píše:
@Janli průchodnost mi ještě nedělali, jsem v car od jara. Nikdy jsem netrpěla na žádné gyne problémy ani těhotenství či potrat. Prý není velká pravděpodobnost, že by byl s průchodností problém - říká google.
Ale než brát hormony tak raději ještě zkusit tohle..faktem je, že pokud by byl s průchodností problém, tak hormony ani nepomůžou.
Ale třeba se obávám zbytečně. Třeba ten „clostík“ není takový zlo a předepisuje se i pokud probíhá normální ovulace a je to běžný postup..nevím..tak se snažím získat informace od ostatních..

Jinak ta neprůchodnost… Říkali mi, že i když ji člověk nemá, že je stejně větší šance udělat test na průchodnost a hned v tom měsíci zkusit IUI, že jsou vejcovody jakoby profouknute.. a že spermie budou mít „uklizenou cestičku“ že je to sice jen taková domněnka, ale že to může aspoň trochu pomoct. Nechápu, proč ti nechtějí testy na průchodnost udělat… Stejně si je budeš platit…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 19:18

Děkuji za informace.
Mně průchodnost neodmítli udělat. Ještě ji však nenavrhli.
Asi máte na mysli AMH. veškeré tyto testy mám a prý jsou všechny ok.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.6.20 20:01
@Anonymní píše:

Tak já po 8) clostilbegytu otěhotněla na poprvé, mně pomohl, můj lékař mi ho předepsal po neúspěšném dlouhodobém snažení, ovulaci jsem měla také, ale chtěl si to ohlídat a po užívání jsem chodila na folikulometrii a ten měsíc jsem otěhotněla. Já bych ho hned nezavrhovala a řekla bych podle kamarádek, co navštěvují CAR jsou „horší“ kombinace a hormonální stimulace než clostilbegyt :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama