Užívat kyselinu listovou či jiné vitamíny na začátku těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 08:28
Užívat kyselinu listovou či jiné vitamíny na začátku těhotenství?

Zdravím,

tak jsem nějak na začátku tehotenstvi, mám to potvrzené jen z testů, k doktorovi jdu až 7.1., takže ani netuším v jakým jsem týdnu, ale zajímalo by mě jedna věc. Od začátku těmi neberu žádné vitaminy nebo kyselinu listovou a tak se ptám, jestli mám teda začít brát neco teď? Okolo Vánoc jsme se nedostala nikam do města až dnes, tak jestli mám něco rovnou pořídit? Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tulipán
Závislačka 3470 příspěvků 30.12.18 08:29

Kyselinu listovou urcite, ale na to je trochu pozde.

7.straka
Kecalka 316 příspěvků 30.12.18 08:30

Pro jistotu ano, doktoři to doporučují, navíc teď přes zimu moc vitamínů v ovoci a zelenině není. Jo a gratuluju a držím palce :srdce:

Annabela11
Závislačka 2789 příspěvků 30.12.18 08:48
@Anonymní píše:
Zdravím,tak jsem nějak na začátku tehotenstvi, mám to potvrzené jen z testů, k doktorovi jdu až 7.1., takže ani netuším v jakým jsem týdnu, ale zajímalo by mě jedna věc. Od začátku těmi neberu žádné vitaminy nebo kyselinu listovou a tak se ptám, jestli mám teda začít brát neco teď? Okolo Vánoc jsme se nedostala nikam do města až dnes, tak jestli mám něco rovnou pořídit? Děkuji za rady.

Nett je plný rád na toto téma stačí si zadat co tě zajímá :nevim: já brala jen listovku nic víc.

Barušenko
Stálice 60 příspěvků 30.12.18 08:48

Moc Dekuju :* já to zjistila 19.12. a manželovi jsem to dala k Vánocům :lol: teď jsem v lékárně našla plato elasti-q pro mimi dha, tak začnu brát tohle a dokoupim další. Při prvním tehotenstvi jsem začala něco brát taky až jsem to zjistila, to jsem mohla být tak v 5-6 tt zhruba, což si myslím, ze jsem teď taky. A ikdyz to už mám všechno za sebou, tak se toho bojím jako poprvé :D

Anitramm
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 30.12.18 08:55

Beru Femibion, všeobecně se doporučuje brát listovku už pár měsíců před početím. ;)

Ketris
Echt Kelišová 9749 příspěvků 30.12.18 09:19

Urcite kyselinu listovou :andel:

Uživatel je onlineHelca83
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 30.12.18 09:22
@Anitramm píše:
Beru Femibion, všeobecně se doporučuje brát listovku už pár měsíců před početím. ;)

Presne tak

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 2953 příspěvků 30.12.18 09:29

Hele, já jsem listovku začala i u prvního i teď brát až když jsem měla pozitivní TT. Dřív se ženský taky necpaly žádnými vitamíny a jsme všichni,, zdraví" :think:

rozand
Závislačka 4018 příspěvků 30.12.18 09:50

@Aduš8 Jasne, vsichni zdravi :D .

kve-tinka
Závislačka 4555 příspěvků 6 inzerátů 30.12.18 10:02

Od pozitivniho TT beru jen cistou kyselinu listovou. (do 70,–)Nektere dny i zapomenu :lol:
Nevim co tu nektere plasi :roll: vsechno je jen marketingovy tah. Nezijeme nekde, kde je pul roku polarni noc,ci tu nemame k dostani ovoce a zeleninu.

Sazuka
Povídálka 34 příspěvků 30.12.18 10:06

Brala jsem femibion 1 před těhotenstvím a v prvním trimestru a pak femibion 2 ten se může i po porodu a při kojení. Teď plánujeme druhé a beru fertipronu.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 30.12.18 10:31

Začala jsem taky brát až po pozitivním testu. Beru listovku (pr jistotu štěpenou) a k tomu jsem hledala i něco s niacinem. Mám v plánu brát jen do toho 3. měsíce. Pak si myslím, že už to nemá takový význam a jde to nahnat z jídla.

Kukacka123
Závislačka 2810 příspěvků 30.12.18 10:35

Fajn je zacit s listovkou aspon 3 mesice pred pocetim, na to uz je pozde :mrgreen: ja brala listovku a pak Superfolin (ma nastepenou listovku, ted uz to ma i vice znacek). Vim, ze jsem nebyla schopna dostatecne pokryt vyvazenou stravu a prijem dostatecnych vitaminu, tak jsem brala tabletky (bylo mi i dost blbe, takze porad jist neprichazelo v zacatcich v uvahu) ;) pokud budes jist pestre, stacila by asi i listovka, ale ta nastepena bude asi lepsi ;)

Kukacka123
Závislačka 2810 příspěvků 30.12.18 10:37
@kve-tinka píše:
Od pozitivniho TT beru jen cistou kyselinu listovou. (do 70,–)Nektere dny i zapomenu :lol:
Nevim co tu nektere plasi :roll: vsechno je jen marketingovy tah. Nezijeme nekde, kde je pul roku polarni noc,ci tu nemame k dostani ovoce a zeleninu.

Tak me treba bylo dost blbe, takze jsem do sebe dostatek ovoce a zeleniny v zacatcich nedostala ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec s vysavačem z Výměny manželek: Léčit se nešel, ale vztah zachránil!

To bylo něco. Hlavní postavou včerejšího dílu divácky oblíbené Výměny... číst dále >

Podezřelí z vraždy pumpařky u soudu: Já tam nebyl! křičel jeden z nich

Měla v chladnokrevné popravě pumpařky Jany prsty i těhotná přítelkyně vraha... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >