Užíváte koloidní železo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mirila
Kecalka 158 příspěvků 20.03.19 19:30
Užíváte koloidní železo?

Pěkný večer, užíváte někdo na nedostatek železa doplňky/vitamíny? V jaké podobě, co Vám vyhovuje? Hledám něco, co funguje, nejsou v tom zbytečné srajdy :) (cukry, barviva, atd.)

Co koloidní železo/koloidní minerály se železem?

Díky :mavam:

Reakce:
Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15191 příspěvků 20.03.19 19:48
@Mirila píše:
Pěkný večer, užíváte někdo na nedostatek železa doplňky/vitamíny? V jaké podobě, co Vám vyhovuje? Hledám něco, co funguje, nejsou v tom zbytečné srajdy :) (cukry, barviva, atd.)

Ne, stravuju se normálním jídlem a železo mi nechybí :zed:

Mirila
Kecalka 158 příspěvků 20.03.19 19:54

@Russet To Vám přeji, nicméně Vaše odpověď mi moc nepomohla :)

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15191 příspěvků 20.03.19 19:56
@Mirila píše:
@Russet To Vám přeji, nicméně Vaše odpověď mi moc nepomohla :)

Proč? Železo lze přijímat přirozeně. Potravinové doplňky jsou jen byznys s lidskou hloupostí.

Sona73
Kecalka 176 příspěvků 20.03.19 19:57

Já mám odjakživa málo železa.Teď delší dobu kupuji tabletky od Maxi Vity železo+kyselina listová(to je dohromady namíchané) a cítím se super a stojí mě to jen 59,– na měsíc. :palec:

Mirila
Kecalka 158 příspěvků 20.03.19 20:09

@Sona73 Děkuju :)

kacakaca
Závislačka 2700 příspěvků 20.03.19 20:11

Po velke krevni ztrate jsem dostala Tardyferon. Jak presly nejhorsi stavy, vysadila jsem a pridala hoveziho a teleciho masa. :palec: Ja se radsi dobre najim, nez zobat tablety.

Mirila
Kecalka 158 příspěvků 20.03.19 20:13
@Russet píše:
Proč? Železo lze přijímat přirozeně. Potravinové doplňky jsou jen byznys s lidskou hloupostí.

Chápu, i já mám takový pohled. Je to trochu složitější. Rok a půl trpím nespavostí, prý insomnie. Poslední 3 měsíce to řeším s odborníky (bez léků, terapie, procházím různá vyšetření). Po 2 porodech jsem měla anémii, s vyrůstajícími dětmi jsem na ni „úspěšně“ zapomněla. Teď mě ale napadlo, jestli nespavost nemůže s nedostatkem železa souviset (dnes jsem si dělala test, který nedostatek železa potvrdil). Chci vyzkoušet, jestli dostatečný (a třeba krátkodobý ve formě doplňků) přísun změní stav. Snažím se stravovat s ohledem na chudokrevnost, bohužel asi neumím zajistit „dostatečnost“.

Pokud Vás napadne ještě další rada, sem s ní ;)

zázvorka
Kecalka 106 příspěvků 22.03.19 10:34

Tak se hlásím k hloupejm, kterým příjem železa z běžné stravy nestačí :P
A vyhovujou mi víc sirupy, po tabletkách mám zácpu :oops: Značky střídám. Dobrej mi přišel třeba sirup Vital z DM drogerie (přímo ta jejich značka), v tom snad ani žádný srajdy nebyly, bylo to dochucený koncentrátem z ovoce, ale přesný složení už si nepamatuju. Teď mám z lékárny Ferrofruit, ten funguje taky dobře, s trávením nic nedělá, ale chuť je fakt hnusná, tak se asi vrátím k tomu dmku.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 22.03.19 10:51
@Mirila píše:

Zkuste na FB skupinu NON TOXIC, tam jsou lidi co tomu opravdu rozumi. Byvala na vikend zavrena, kdyby jste ji nemohla najit :-)

Váš příspěvek
Reklama