Úzká děloha - průběh těhotenství

Anonymní
7.8.20 10:55

Úzká děloha - průběh těhotenství

Ahoj holky, moji známé bylo gynekologem v době, kdy chodila na střední školu řečeno, že má úzkou dělohu a že to bude mít vliv na první těhotenství. V te době bylo známé cca 16 a asi se moc nevyptavala. Její nynější doktorka ji při jejím dotazu odsekla s tím, že se měla zeptat bývalého gyndaře a ne teď o 6 let později. Jinak dělohu stále úzkou ma. Je jí 22 a s přítelem by chtěli založit rodinu jen ji trápí ta úzká deloha, protože ji k tomu nikdo nic nedovede říci. Na internetu je spíš sama teorie ale žádné reálné případy? Máte některá s tímto zkušenosti? Probíhalo těhotenství v pořádku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4110
7.8.20 11:10

Změnila bych gynekologa za prve. A jinak zkušenosti nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7669
7.8.20 11:32

Poprvé slyším o tom, že existuje úzká děloha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4154
7.8.20 11:40

To jsem teda ještě neslyšela :) děloha se těhotenstvím roztáhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
7.8.20 11:42

Nemyslel spíš úzkou pánev? Deloha se roztahuje jak dítě roste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.8.20 11:54

Mě říkala gynekoložka, že mám malou pánev a malou dělohu a první dítě se narodilo taky menší a žádný problém nebyl… Děloha i pánev se roztáhly dle potřeby a velikosti dítěte… A aji nynější gynekolog u druhého mi řekl, že jsem sama drobná a že nemám počítat s tím, že se mi narodí nějaký obřík… A taky je mimčo velikostně v průměru… ;) Jediné co mě zaráží je, že je moc pěkné, že máte takový strach o kamarádku/známou… A že to řešíte za ní… Podle mě by měla sama začít zjišťovat informace… A to u doktorů :think:

• Citovat
  • Nahlásit
435
7.8.20 12:14

Pokud má skutečně menší dělohu, tak by mohla mít velký problém dítě donosit.. Je potřeba aby šla na vyšetření..pokud se to prokáže, tak záleží na tom, jak moc malá děloha je.. A i tak se špatně odhaduje jak dalece bude děloha schopná se roztáhnout a jestli bude schopná, dítě donosit, alespoň do trochu přijatelného týdne a nebo jestli těhotenství bude úplně vyloučené.. Nezbývá nic jiného, než to prostě zkusit a doufat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2553
7.8.20 12:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky, moji známé bylo gynekologem v době, kdy chodila na střední školu řečeno, že má úzkou dělohu a že to bude mít vliv na první těhotenství. V te době bylo známé cca 16 a asi se moc nevyptavala. Její nynější doktorka ji při jejím dotazu odsekla s tím, že se měla zeptat bývalého gyndaře a ne teď o 6 let později. Jinak dělohu stále úzkou ma. Je jí 22 a s přítelem by chtěli založit rodinu jen ji trápí ta úzká deloha, protože ji k tomu nikdo nic nedovede říci. Na internetu je spíš sama teorie ale žádné reálné případy? Máte některá s tímto zkušenosti? Probíhalo těhotenství v pořádku?

Pátrám v paměti ze studií, ale o úzké děloze jsme se tedy neučili. To neexistue.
Na ultrazvuku se většinou variace dělohy nepoznají, dělal jí někdo hysteroskopii???
Jak ví, že jí „úzkou stále má“??? Jak píšeš…?

Variace tvaru dělohy
*Odchylky ve tvaru dělohy jsou relativně četné (vyskytují se přibližně ve dvou procentech). Nezpůsobují neplodnost, ale obvykle komplikují porod. Mezi ty nejčastější patří:
uterus arcuatus – uprostřed děložního dna je vkleslina, děloha má obloukovitý nebo srdcovitý tvar;
uterus bicornis – děloha má rozdělený krček nebo čípek, zcela běžně k nalezení u hlodavců;
uterus subseptus – dochází k částečnému přepažení dělohy, přepážka prochází ze dna do dutiny uteru;
uterus septus – děloha je úplně přepažená v longitudinálním směru;
uterus bipartitus – vznikají dvě děložní těla se společným hrdlem;
uterus duplex – děloha je kompletně zdvojená, eventuálně včetně vaginy.

Poruchy vývoje dělohy
Vady dělohy vycházející z uterus bicornis
U ženy se může vyskytnout více vývojových vad najednou. U uterus bicornis cum cornu rudimentario dochází navíc ke zmenšení až zániku jednoho děložního rohu. Uterus duplex asymmetricus označuje zdvojenou a nesouměrnou dělohu. V případě uterus unicornis je přítomný jeden děložní roh, z něhož přímo ústí vejcovod.*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2553
7.8.20 12:27

Nemyslel gynekolog spíš toto:???
Hypoplasia uteri
Děloha má normální tvar, ale je menšího vzrůstu a nedostatečně vyvinutá. Zpravidla nastávají komplikace v těhotenství, je zvýšeno riziko potratu plodu. Po proběhlém těhotenství se stav může upravit vlivem hormonálního působení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama