Úzkokolejka, parní vlak Jindřichův Hradec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 19.07.18 14:16
Úzkokolejka, parní vlak Jindřichův Hradec

Rádi bychom vzali děti se projet. Kdo už jste byl, jak to prosím funguje? To se jede od bodu A do bodu B nebo se cestou vystupuje nebo jak prosím. A v cíli se vystoupí, je pauza a jede se zpátky nebo jak? Případně nějaké doporučení?

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20833 příspěvků 1 inzerát 19.07.18 14:20

Trasu si můžeš zvolit, dle délky platíš jízdenku. Staví normálně na zastávkách.

Gortyna
Kecalka 406 příspěvků 19.07.18 14:22

My jsme to měli jako teambuilding. Nabrali nás v lese po splnění úkolů. Pak se jelo na zastávku tam nás vyklopili, pršelo, takže blbý, vlak se „otočil“ a jelo se zpět. Každopádně mě překvapilo že wc bylo jen v jednom vagónu a tu odvahu jsem.neměla. Ale zážitek to byl, každý vagón je jiný. Kolegu dokonce vzali do mašiny a ten byl z tohohotovej, byl starší a dojatý

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 19.07.18 14:26

A kde se třeba vyplatí vystoupit a něco vidět nebo projít. Máte tip jak si to tam co nejvíc s dětmi užít?

ugluk
Hvězda diskuse 43130 příspěvků 19.07.18 14:31

Byli jsme tam loni a do parního vlaku je potřeba si lístky rezervovat, jinak nebyla šance. Vláček je krásnej na koukání, my teda rezervaci propásli, ale co jsme se bavili s lidma, tak prý to bylo kvůli tomu kouři o astmatickej záchvat, takže dost nedoporučovali. My nakonec jeli běžnou linkou - po té úzkokolejce jezdí obyč motoráček, který je oproti parnímu doslova za pár korun (platili jsme 2 dospělí a dítě 32 Kč za 3/4 hodiny jízdy nebo tak něco), trať je nádherná i tak. Svezli jsme se kus a pak jsme šli po naučné stezce krásným údolím do JH zpátky. Jinak teda oba jezdí po stejné trati, takže i ten parní staví na běžných zastávkách a jedeš, odkud kam potřebuješ. Jen to tomu parnímu trvá výrazně déle.

ugluk
Hvězda diskuse 43130 příspěvků 19.07.18 14:34

Jinak jsme jeli na trase JH - Malý Ratmírov a odtamtud vede ta naučná stezka zpět. Bylo to teda asi 12 km, tak záleží, jak zdatné máš chodce, ale dá se ujít jen kus a pak zas nastoupit v Blažejově nebo Jindřiši a vrátit se do JH.

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 19.07.18 14:34

@ugluk Děkuju.

Aries6
Generální žvanilka 21964 příspěvků 5 inzerátů 19.07.18 15:08

@mína77 my jely klasickým a jen kousek. Parní byl na nas drahý, ale je zážitek ho aspoň videt. Jede pomalu a delší trasa s našima detma by byla pro vlak destruktivni :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >