Úzkost a deprese po Covidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.5.22 07:43

Úzkost a deprese po Covidu

Zdravím, moc prosím o zachování anonymity, je to pro mě velmi citlivé téma. Už léta se léčím s panickou a úzkostnou poruchou, v podstatě do prosince než přišel Covid, tak vše bylo ok a propady téměř nebyly. Od prodělání covidu obrovský obrat k horšímu. Snažím se o všemožné techniky a někdy je to lepší někdy horší. Nicméně měla bych letět se známou na dovolenou, ale mám prostě strach co bude ohledně mé psychiky…nikdy jsem neletěla, tak těžko říct, jak budu reagovat. Ale vzdávat se toho nechci, jinak se moc těším. Letěly byste? Pořád se uklidňuju, že v horším případě budu na Neurolu, ale nevim 😕 😔

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
859
16.5.22 07:53

Ahoj, nevím, co všechno za terapie jsi zkoušela, ale já dám ruku do ohně za terapii přijetí a odhodlání (ang. zkratka ACT, kterou jsem se naučila skrz videa a diskuze dostupné na fb skupine Cesta ven z paniky a úzkosti. Na tvou situaci (stejně jako na všechny další) je jak dělaná. Držím palce, hodně síly. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
16.5.22 07:59
@wiwiOL píše:
Ahoj, nevím, co všechno za terapie jsi zkoušela, ale já dám ruku do ohně za terapii přijetí a odhodlání (ang. zkratka ACT, kterou jsem se naučila skrz videa a diskuze dostupné na fb skupine Cesta ven z paniky a úzkosti. Na tvou situaci (stejně jako na všechny další) je jak dělaná. Držím palce, hodně síly. :kytka:

Taky jsem chtela odkazat zakladatelku na tuto skupinu :mrgreen:
Určitě kukni a hlavne na dovolenou jeď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
16.5.22 07:59

@Awea Sláva Kamily a Mirky stoupá :D A je to moc dobře, top terapie za mě. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 08:02

@Awea @wiwiOL v této skupině jsem, tohle mi právě pomáhalo dlouhé roky, ale teď totální sešup dolů a prostě pořád se v tom placám

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
20834
16.5.22 08:09

No především je potřeba to řešit s ošetřujícím psychiatrem a proměnit na nějakou dobu medikaci - ten covid rozbil neurochemii, co člověk dlouhá léta opravoval. Je to nefér a na houby, no.

Jinak neurol je právě proto, aby ho člověk užíval když vyloženě jde z tenkej do tustejch. Podstatné je nebrat ho dlouhodobě a jen „preventivně“.

Přijetí je sice super, ale to co se děje v tvém mozku je primárně biochemická věc, no. Ale je fajn, že v ACT má někdo v ČR výcvik.

Příspěvek upraven 16.05.22 v 08:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
16.5.22 08:11
@wiwiOL píše:
@Awea Sláva Kamily a Mirky stoupá :D A je to moc dobře, top terapie za mě. :-)

Presne tak. Ono to prijeti plati ve vsech smerech. Co se tyka vztahu, prace, dalsich onemocnění…jedine prijetim se muze stav zmenit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
16.5.22 08:12
@Anonymní píše:
@Awea @wiwiOL v této skupině jsem, tohle mi právě pomáhalo dlouhé roky, ale teď totální sešup dolů a prostě pořád se v tom placám

Aha, a má ten sešup nějaký důvod (změnu v životě atd.)? Pokud jsi zažila třeba nějaké trauma, dlouhodobý stres atd., tak by stálo za to vyrazit i za psychologem. Jinak propady bývají a mohou se objevit i po dlouhé době, když je třeba nějaký spouštěč… nebo z ničeho nic, ten náš mozek prostě už budu asi navždy moc citlivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
16.5.22 08:13

Jo, beru zpět svůj předchozí příspěvek, psala jsi, že to přišlo po covidu. Bohužel nemám zkušenost, je možné, že opravdu ta nemoc nabourala biochemii tak, že je na nic prostá terapie krátká. Ale určitě v ní pokračuj, jak vidíš, pomohla ti. Psycholog, terapeut, AD pomůžou, neurol je fakt jen nouzovka a vzniká na ně závislost, na rozdíl od AD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
16.5.22 08:14

@wiwiOL covid.

Ta mrcha žere to, co má člověk zrovna v organismu nejzranitelnější. Závažné poničeni neurochemie je bohužel běžné a časté. Terapeutické techniky samozřejmě uleví, ale tím že je fyziologická příčina (podobně jako třeba při poporodní depresi), tak je daleko bezpečnější to řeši zejména medikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
16.5.22 08:18

@Ou Souhlasím, viz výše, já na ten covid zapomněla. AD jsou super, ještě, že je máme. A je fajn, že zakladatelka už má zkušenosti s terapií a nenechává vše čistě jen na lécích. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 08:21

@Ou léky právě beru, ale děkuji. Jinak s lékařkou jsem v kontaktu, ale chce jen přidávat léky a to se mi úplně nelíbí

• Citovat
  • Nahlásit
859
16.5.22 08:23

@Ou A ano, jsem teď těhotná a smířená s tím, že ačkoliv ACT naprosto chápu a důsledně praktikuji, hormony jsou mrcha a hází mi do toho vidle. Ale zase bez těhotenství by se mi nezhoršil stav a metodu bych neobjevila (protože jsem byla skvěle zaléčena AD a chodila k psychologovi ve víře, že mi to pomůže, nepomohlo vůbec, naopak), takže všechno zlé je pro něco dobré. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43296
16.5.22 08:25
@Anonymní píše:
@Ou léky právě beru, ale děkuji. Jinak s lékařkou jsem v kontaktu, ale chce jen přidávat léky a to se mi úplně nelíbí

Někdy to bez léků nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
16.5.22 08:27
@Anonymní píše:
@Ou léky právě beru, ale děkuji. Jinak s lékařkou jsem v kontaktu, ale chce jen přidávat léky a to se mi úplně nelíbí

no jasně že chce přidat léky, když ti covid sežral to co jste už opravili. Hele když ti vichřice strhne střechu, tak potřebuješ řemeslníky, trámy, cihly, maltu a krytinu. Ne to jen přetáhnout plachtou a nebo se modlit aby nepršelo.

Pokud ti na chřipku kterou se snažíš poctivě vyležet přisedne bakteriální zápal plic, tak taky chceš antibiotika.

To že teď posílíš a nebo proměníš medikaci znamená, že se to srovná a pak bude možné začít snižovat.

Léky nejsou zlo, léky zachraňují životy, u antidepresiv to platí doslova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat