Úzkost a jak si pomoct sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 09:59
Úzkost a jak si pomoct sama

Dobrý den, již cca 6 let beru AD Asentru + nyní cca 4 dny Lyricu 150 mg po ní jsem tedy strašně unavená. Někdy se mi uzkost během let či měsíců vrátí a spouštěče nevím. Máte někdo nějakou radu i jak si k praskum pomocí sama?

Reakce:
Annnit
Kecalka 254 příspěvků 28.04.19 10:37

Ahoj, pri atace uzkosti si poustim meditacni videa s mluvenym slovem na youtube. Zhluboka dycham a predstavuju si, ze s kazdym vydechem ze me vychazi cerny kour (to je ta uzkost), ktery postupne bledne az je uplne bily. No a co se prevence tyce - mit cas sama pro sebe, kazdy den aspon chvilinku (mam dve malinky deti, tak je to fakt o 10-15min denne :lol: ). A na psychoterapie chodis?

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 28.04.19 10:41

Ano chodím, chodila jsem i když jsem byla stabilizovaná…jde teď o to, že se mi to většinou odráží vždy do práce…jako že musím utéct…od června mám nastoupit do Prahy, kam jsem fakt chtela, ale teď nemám vůbec žádné sebevědomí a bojím se, že to tam nezvládnu…do práce chodím i přes tyto stavy…myslím si, že doma by to bylo horší…ale je to fakt těžké…

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 28.04.19 10:42

Cca dva roky jsem měla hlavní práci + tři brigády a skoro žádné volno…přijde mi, že to zhoršení je od toho

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 28.04.19 10:52
@Annnit píše:
Ahoj, pri atace uzkosti si poustim meditacni videa s mluvenym slovem na youtube. Zhluboka dycham a predstavuju si, ze s kazdym vydechem ze me vychazi cerny kour (to je ta uzkost), ktery postupne bledne az je uplne bily. No a co se prevence tyce - mit cas sama pro sebe, kazdy den aspon chvilinku (mam dve malinky deti, tak je to fakt o 10-15min denne :lol: ). A na psychoterapie chodis?

Nejhorší je že mě úzkost trvá třeba celé dny…

Alisiae
Povídálka 36 příspěvků 28.04.19 10:58

Ahoj,
me s uzkosti nejvic pomohla medikace ale taky jsem se ucila ruzne ritualy jak ji odehnat: rychleji se nadechnout do hrudi a pomalu vydechovat pusou, pustit relaxacni hudbu(me pomaha treba more, zpev kosaku nebo cinska meditacni vse na youtube),pak blizkost nekoho a treba obejmuti, vyplakat se, hodne doporucuju zkombinovat lecbu i s psychologem a prijit na to, z ceho uzkost mas a jak ji vyresit. Nekomu pomaha se treba vybehat proste pohyb nebo taky delat konicek ktery te uklidni, me treba dels dobre si sednou ke kafi a na tu uzkost treba mluvit, jakoby ji zhmotnit a klidne ji nadavam treba: “ty hnusna uzkosti, ja te premuzu a bude mi dobre, me ovladat nebudes..” vim zni to vtipne ale opravdu to pomaha :grin:
Tak drzim palce, jsi silnejsi nez ona! :hug:

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 28.04.19 11:09
@Alisiae píše:
Ahoj,
me s uzkosti nejvic pomohla medikace ale taky jsem se ucila ruzne ritualy jak ji odehnat: rychleji se nadechnout do hrudi a pomalu vydechovat pusou, pustit relaxacni hudbu(me pomaha treba more, zpev kosaku nebo cinska meditacni vse na youtube),pak blizkost nekoho a treba obejmuti, vyplakat se, hodne doporucuju zkombinovat lecbu i s psychologem a prijit na to, z ceho uzkost mas a jak ji vyresit. Nekomu pomaha se treba vybehat proste pohyb nebo taky delat konicek ktery te uklidni, me treba dels dobre si sednou ke kafi a na tu uzkost treba mluvit, jakoby ji zhmotnit a klidne ji nadavam treba: “ty hnusna uzkosti, ja te premuzu a bude mi dobre, me ovladat nebudes..” vim zni to vtipne ale opravdu to pomaha :grin:
Tak drzim palce, jsi silnejsi nez ona! :hug:

Já si myslím že u mě byl teď spouštěč přepracovanost a žádné volno… Akorát pořád nechápu proč se mi to pokaždé promítne do práce…nyní mám nastoupit od června do nové a jak teď nemám sebevědomí opět, tak se bojím

Ou
Echt Kelišová 7763 příspěvků 28.04.19 11:13

Vstup do psychoterapie. Proč by si na to měla být sama, když ti průvodce může celý proces výrazně ulehčit? Navíc tedy myšlenka „nesmíš o tom nikomu říkat, když o tom někomu řekneš, tak se ti vysmějou, stejně ti psychoterapie nepomůže“ je klasická lež, kterou se úzkost snaží držet kontrolu nad tvým životem.

Jinak než se do té psychoterapie odhodláš, tak pořiď a pročti tuhle knížku a ideálně zkus nějaké techniky tam popsané - ale v psychoterapii to jde fakt snáz.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 28.04.19 11:21
@Ou píše:
Vstup do psychoterapie. Proč by si na to měla být sama, když ti průvodce může celý proces výrazně ulehčit? Navíc tedy myšlenka „nesmíš o tom nikomu říkat, když o tom někomu řekneš, tak se ti vysmějou, stejně ti psychoterapie nepomůže“ je klasická lež, kterou se úzkost snaží držet kontrolu nad tvým životem.

Jinak než se do té psychoterapie odhodláš, tak pořiď a pročti tuhle knížku a ideálně zkus nějaké techniky tam popsané - ale v psychoterapii to jde fakt snáz.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Já na psychoterapii chodím, tam mi řekla, že neumím dávat najevo emoce a pak to bouchne…zkouším na tom pracovat…no čekám jestli mi ta Lyrica zabere

Váš příspěvek
Reklama