Úzkost a odvykání kouření

Anonymní
6.4.20 12:30

Úzkost a odvykání kouření

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Léčím se s úzkosti a panickyma atakama, beru 10 mg cipralexu. Už to po 3/4 roce bylo jakž takž dobrý. Zůstal mi jeden neduh a to kouření. Minulou neděli tzn před týdnem jsem tipla poslední a řekla si že dost!!! Od ty doby jsem nekourila, nemohu ani říct, že bych měla nějakou extrémní chuť si zapálit ( kouřila jsem 3-5 denně lehké cigarety) první 3 dny úplně ok, ale po 3 dnech jako by se mi zase zhoršila úzkost a paniky, cítím třes, občas návaly horka, divné myšlenky, nevolnost od žaludku. V sobotu jsem po hohodne dlouhé době měla stav nemoci se nadechnout, motani hlavy / neupinala jsem se na to, přešlo to, nemusela jsem si nic brát, rozdychala jsem si to, a teď má otázka, myslíte, že to spustil abstak po cigaretach??? Kouřit už nezačnu, jsem hodně motivovana, ale stoura mi to v hlavě. Díky za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

251
6.4.20 12:33

Zkus si koupit b komplex a během 3 dnů poznas jestli se ti ulevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
6.4.20 12:35

Jinak je dobrá akupunktura. Myslím že to mohl být abstak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
6.4.20 13:35

Myslím, že jsi neměla přestávat ze dne na den, myslím takto radikálně. Bude to absťák. Podle mě ta absolutní abstinence vede opět k těm stavům. Zkusila bych asi přestávat postupně :) snižovat počet cigaret na den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13038
6.4.20 18:04

Hele může to být absťákem, ještě vydrž, ono to přejde. Když to bude trvat déle jak týden, dva, volej svému ošetřujícímu lékaři.

A tohle je moc šikovná aplikace s dost názornými dechovámi cvičeními, co na panické záchvaty pomáhají.

http://nepanikar.eu/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 19:15

@Ou moc děkuji, doufala jsem, že ty napíšeš… 15.4 jdu na kontrolu, vzhledem k tomu, že ten stav už byl ok. Říkala dr, že budeme vysazovat, teď asi bohužel :( ale kouření byl takový nešvar, styděla jsem se za to, skrývala před kamarády, věděl to jen manžel… Oba hodně sportujeme, sám nad tím kroutil hlavou… První paniku jsem dostala, když mi málem zabili dítě v nemocnici, podáním nesprávného léku i. v. ( sama jsem zdravotník, na vyšší úrovni) podotýkám, že jsem nikdy nekouřila v přítomnosti mého dítěte… No ale od ty doby jsem se vezla v úzkosti a panikach. Pořád jsem to chtěla zkusit sama. Teď jsem z Cipralexu chtěla přejít na Bachovky, asi blbý nápad co? :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama