Úzkost a zdravotní potíže - jak z toho ven?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.12.21 09:40

Úzkost a zdravotní potíže - jak z toho ven?

Ahoj,
v poslední době mě trápí vleklé zdravotní problémy. V létě jsem měla zánět močových cest, přeléčený atb, od té doby střídavě pořád bolesti nebo nepříjemné pocity v podbřišku, řezání při močení apod., Řešila jsem dokola brusinkami, urologickým čajem, až jsem nakonec na začátku prosince chvíli trochu více prochladla a skončila jsem ještě ten den na pohotovosti, kde jsem dostala opět atb.
Ty jsem dobrala, výsledky laborky v pořádku, kultivace čistá, ale pořád se necítím v pořádku - po atb se mi klasicky rozjel gynekologický zánět navzdory tomu, že jsem brala i probiotika, takže opět bolesti… doktorka mě poslala ještě na sono, ale už si prostě připadám jak blázen, každé píchnutí kdekoliv mě vyděsí, jestli mi zase něco není, do toho dvouletá covid masírka v médiích, že každý může skončit na JIP mi taky nepřidává… už se mi i stalo, že jsem nemohla usnout strachem, že mi je něco vážného, že doktoři něco přehlédli a skončím na dialýze atd… nebo si naopak říkám, že už si ty bolesti způsobuju snad sama, jak mám pořád strach, že mě to zase bude bolet.
Na druhou stranu je pravda, že jsem s těma atb neležela vyloženě v posteli, spíš jsem se jen trochu šetřila a jinak fungovala tak nějak normálně - práce z domova, úklid, venčení psů cca hodinku až dvě denně, po dobrání atb lehké cvičení 2× týdně. Rodina mi samozřejmě říká, že se přepínám, že se mám prostě nějaký čas fakt šetřit, já mám naopak pocit, že se tak nějak šetřím už od toho léta a nějak to není řešení a to mi samozřejmě na psychice nepřidává… Jsem založením akční člověk, dříve jsem hodně běhala, cvičila, trávila hodně času venku a prostě mi to chybí :(
Má někdo nějakou radu, jak se dát do pořádku a jak z toho všeho ven?
Anonym z důvodu popisu zdravotního stavu. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67432
23.12.21 09:56

Rodina má pravdu..dej si pohov..a zamestnej hlavu,,ať nemyslíš na hlouposti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
516
23.12.21 09:57

Močák mě psychicky zničil. Takže tak. Ale! Jsem z toho téměř venku - po roce a půl.
Po zánětech jsem měla moč čistou, ale i tak strašnou urgenci a pořád nepříjemné pocity v podbříšku.
Začala jsem chodit na urologii. Zjistil mi zúženou močovou trubici. Vevnitř v močáku pozánětlivé změny, prostě to nevypadlo, jak mělo. Rozšířil trubici, ale jinak nic neudělal, po rozšíření se to mělo vrátit do původního stavu. Rok a půl se to pomalinku lepšilo. Na poslední prohlídce mi řekl, že to vypadá vevnitř lépe, než když jsem přišla poprvé. Trubice se už nezúžuje.
Brusinky - k ničemu bylo to jen horší.
Blokurimu jsem brala preventivně proti zánětu.
Beru dýňové tablety na hyperaktivní močový měchýř - https://www.drmax.cz/…-zenu-tbl-30
Hodně štěstí :srdce: :srdce:

PS: Fyzické zdraví jde ruku v ruce s psychikou! Pokud chodíš 40× denně na záchod, tak ti odpočinek k ničemu není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.21 10:29
@Karolína13210 píše:
Močák mě psychicky zničil. Takže tak. Ale! Jsem z toho téměř venku - po roce a půl.
Po zánětech jsem měla moč čistou, ale i tak strašnou urgenci a pořád nepříjemné pocity v podbříšku.
Začala jsem chodit na urologii. Zjistil mi zúženou močovou trubici. Vevnitř v močáku pozánětlivé změny, prostě to nevypadlo, jak mělo. Rozšířil trubici, ale jinak nic neudělal, po rozšíření se to mělo vrátit do původního stavu. Rok a půl se to pomalinku lepšilo. Na poslední prohlídce mi řekl, že to vypadá vevnitř lépe, než když jsem přišla poprvé. Trubice se už nezúžuje.
Brusinky - k ničemu bylo to jen horší.
Blokurimu jsem brala preventivně proti zánětu.
Beru dýňové tablety na hyperaktivní močový měchýř - https://www.drmax.cz/…-zenu-tbl-30
Hodně štěstí :srdce: :srdce:PS: Fyzické zdraví jde ruku v ruce s psychikou! Pokud chodíš 40× denně na záchod, tak ti odpočinek k ničemu není

Uf, rok a půl… děkuji.
Ty doplňky jsem vůbec neznala, je vidět, že jsem teprve začátečník :D
Já naštěstí nutkání tolik nemám, spíš prostě jen nepříjemný tlak, při zhoršení bolesti.
Urologii doporučila dr. na pohotovosti, zatím mě čeká po Novém roce to sono, ale tam se nějaké pozánětlivé změny asi neukážou předpokládám…?
Sestřička u praktické mi říkala, že mají žen s takovými problémy v poslední době hodně, ale žádnou extra pomoc evidentně nemají :(

• Citovat
  • Nahlásit
516
23.12.21 10:37
@Anonymní píše:
Uf, rok a půl… děkuji.
Já naštěstí nutkání tolik nemám, spíš prostě jen nepříjemný tlak, při zhoršení bolesti.
Urologii doporučila dr. na pohotovosti, zatím mě čeká po Novém roce to sono, ale tam se nějaké pozánětlivé změny asi neukážou předpokládám…?
Sestřička u praktické mi říkala, že mají žen s takovými problémy v poslední době hodně, ale žádnou extra pomoc evidentně nemají :(

Nevím, odkud jsi ale jsem hrozně spokojená se svým urologem. Jsem z Prahy. Jmenuje se Vladislav Klemenc. Dobrý doktor je začátek.
Ty různé přírodní přípravky jsem si našla sama. Ženy s chronickými problémy s močákem používají ty dýňové tablety, čaj z proskurníku (uzdravuje sliznici)
Ještě existuje bylinka Buchu. Dřív se prodával přípravek Vital Buchu. Řada žen psala, že je to jediné co jim pomohlo (lze dohledat na netu pod dotazem „chronický zánět“ „neustálá urgence“ atd..) Ten přípravek už se neprodává, ale našla jsem na netu a objednala ty tablety:
https://naturawit.cz/…li-uniw.html?…
:kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
23.12.21 11:54

Blokurima je skvělá a fakt pomáhá. Pak ještě můžeš vyzkoušet rowatinex-je to volně prodejný lék jak na akutní i chronické záněty - výborný a opravdu pomáhá. Jenom si kup radši tobolky, kapky jsou strašně hnusné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.21 11:55
@Anonymní píše:
Uf, rok a půl… děkuji.
Sestřička u praktické mi říkala, že mají žen s takovými problémy v poslední době hodně, ale žádnou extra pomoc evidentně nemají :(

Tak v prvé řadě je opravdu nutné řešit opakované záněty na urologii. Mě tam praktická taky aktivně neposlala, brala to že se záněty opakovaně prostě vrací a prostě mi vždy nasadila ATB a tím to pro ni končilo. Pak už jsem se naštvala a šla jsem do nemocnice na urologii, kde jsem konečně měla pocit, že jsem v dobrých rukou.
Co mě osobně teda pomohlo, tak už zmiňovaná blokurima - brala jsem dlouhodobě 1 pytlíček před spaním a pak jsem se snažila jeden hodinu před sexem ( ale to ne pokaždé naplánuješ) a pak vždy po sexu. A nejpozději do půl hodiny po sexu jsem šla vždy na malou. Taky mi dost pomohla lichořeřišnice - nejlepší mi přijde od doktora Popova v kapkách. Doporučila mi ji tenkrát paní v lékarně s tím, že mám když je akutní problém trochu překračovat denní dávkování, což se mi osvědčilo (přidala jsem si denně jednu dávku). Teď už jsem víc než 3 roky zánět neměla a dodržuju už jenom to odskočení po sexu, předtím jsem měla třeba 3 během půl roku…
Problémy s močákem dost zamávají psychikou, vím, že jsem z toho tenkrát byla dost na dně. Ale věr mi, že bude zase vše v pořádku :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
186
23.12.21 12:59

Já mívala záněty močových cest pravidelně 1× měsíčně. Ležela jsem třeba na pláži, najednou mi zabyla strašná zima a bylo. Urolog to být vyřešil antibiotickými kapky připravených z mé moči. Divné, ale bylo to jediné co pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6951
23.12.21 14:11
@Tamara83 píše:
Já mívala záněty močových cest pravidelně 1× měsíčně. Ležela jsem třeba na pláži, najednou mi zabyla strašná zima a bylo. Urolog to být vyřešil antibiotickými kapky připravených z mé moči. Divné, ale bylo to jediné co pomohlo.

To byl nejaky Rus, ne? Ti delaji divne veci.
Me z letiteho bludneho kruhu zanetu dostala Blokurima, sacek denne vecer piju uz 2 roky- poradil dobry a znamy urolog. A predtim na začátku lecby v male davce na mesic Triprim, pak stridat dalsi mesic s Blokurimou a pak uz jen Blokurima.
Kdyz citim nástup neceho- 4 sacky denne cca 3 dny a je to dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
23.12.21 15:01
@Konnny píše:
To byl nejaky Rus, ne? Ti delaji divne veci.
Me z letiteho bludneho kruhu zanetu dostala Blokurima, sacek denne vecer piju uz 2 roky- poradil dobry a znamy urolog. A predtim na začátku lecby v male davce na mesic Triprim, pak stridat dalsi mesic s Blokurimou a pak uz jen Blokurima.
Kdyz citim nástup neceho- 4 sacky denne cca 3 dny a je to dobry.

Ne, je to Čech. Byla to léčba na měsíc. A od té doby, už je to tak šest let jsem zánět neměla ani jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8725
24.12.21 00:10
@Anonymní píše:
Ahoj,
v poslední době mě trápí vleklé zdravotní problémy. V létě jsem měla zánět močových cest, přeléčený atb, od té doby střídavě pořád bolesti nebo nepříjemné pocity v podbřišku, řezání při močení apod., Řešila jsem dokola brusinkami, urologickým čajem, až jsem nakonec na začátku prosince chvíli trochu více prochladla a skončila jsem ještě ten den na pohotovosti, kde jsem dostala opět atb.
Ty jsem dobrala, výsledky laborky v pořádku, kultivace čistá, ale pořád se necítím v pořádku - po atb se mi klasicky rozjel gynekologický zánět navzdory tomu, že jsem brala i probiotika, takže opět bolesti… doktorka mě poslala ještě na sono, ale už si prostě připadám jak blázen, každé píchnutí kdekoliv mě vyděsí, jestli mi zase něco není, do toho dvouletá covid masírka v médiích, že každý může skončit na JIP mi taky nepřidává… už se mi i stalo, že jsem nemohla usnout strachem, že mi je něco vážného, že doktoři něco přehlédli a skončím na dialýze atd… nebo si naopak říkám, že už si ty bolesti způsobuju snad sama, jak mám pořád strach, že mě to zase bude bolet.
Na druhou stranu je pravda, že jsem s těma atb neležela vyloženě v posteli, spíš jsem se jen trochu šetřila a jinak fungovala tak nějak normálně - práce z domova, úklid, venčení psů cca hodinku až dvě denně, po dobrání atb lehké cvičení 2× týdně. Rodina mi samozřejmě říká, že se přepínám, že se mám prostě nějaký čas fakt šetřit, já mám naopak pocit, že se tak nějak šetřím už od toho léta a nějak to není řešení a to mi samozřejmě na psychice nepřidává… Jsem založením akční člověk, dříve jsem hodně běhala, cvičila, trávila hodně času venku a prostě mi to chybí :(
Má někdo nějakou radu, jak se dát do pořádku a jak z toho všeho ven?
Anonym z důvodu popisu zdravotního stavu. Děkuji

Tyjo, jakmile se rozjede tahle soustava, tak je peklo. Kolem maturity jsem se toho nemohla zbavit x mesicu, na mejdany jsem chodila s vlastni vlnenou dekou, abych si treba nesedla ani na studenou židli…atd :roll:

Hele, chapu, jak dlouhodoba nemoc umi cloveka vyprudit. Obrn se trpelivostiono to povoli. Fakt bych se vsadila, ze to nic vaznejsiho nen…

Jinak vyznavam zasadu, ze kdyztelo mi dovoli presne tolik, abych si sama neublizila, kdyz je mi blbe, tak proste cvicit ani do vany atd. nejdu, je mi hur, tak co…

Jeste jsem si vzpomnela na babskou radu nahrivat zadek proti křečim, nez zaberou prasky: vezmes kybl, das tam lžici jedle sody a nalijes do nej varici vodu (staci jedna konvice). Ta soda šumi, takze ti na zadek proudi horky vzduch. (Horka koupel je u zanetu nevhodna)

At se Ti ulevi :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.21 08:30

Ahoj, tak jsem po přečtení diskuze běžela nakoupit všechny doporučené doplňky a moc vám holky děkuji :hug: :hug: :hug: celý týden postupně cítím konstantní zlepšování a vypadá to, že to je konečně na dobré cestě. Pořídila jsem ty dýňové tablety a blokurimu, k tomu beru ještě kapky z lichořeřišnice a ženská probiotika a ledvinový čaj od Serafínu. Pochopila jsem, že to bude asi běh na delší trať a některé věci budu muset hlídat dlouhodobě nebo i trvale, ale mám teď díky vám aspoň zase naději :hug: Opravdu moc děkuji a hodně zdraví všem :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6951
29.12.21 08:57
@Anonymní píše:
Ahoj, tak jsem po přečtení diskuze běžela nakoupit všechny doporučené doplňky a moc vám holky děkuji :hug: :hug: :hug: celý týden postupně cítím konstantní zlepšování a vypadá to, že to je konečně na dobré cestě. Pořídila jsem ty dýňové tablety a blokurimu, k tomu beru ještě kapky z lichořeřišnice a ženská probiotika a ledvinový čaj od Serafínu. Pochopila jsem, že to bude asi běh na delší trať a některé věci budu muset hlídat dlouhodobě nebo i trvale, ale mám teď díky vám aspoň zase naději :hug: Opravdu moc děkuji a hodně zdraví všem :kytka:

Nepit urologicke caje, urolog rekl, ze jsou primo nevhodne. Brusinky jsou uplne naprd, v tech jsem utopila zbytecne tisice. A ta Blokurima je fakt dobra, chce to oranžovou, silnejsi ( prodavaji zlutou a oranzovou krabicku) a pit kazdy vecer dlouhodobe. Nebat se to pri potížich zvysit - nic se nestane, je to přírodní, rostlina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
31.12.21 23:52

Zdravím, sice jsem se už rozhodl ale i tak se chci zeptat na závažné fyzické projevi úzkosti…Např bolesti hlavy a mravenčení v oblasti dlaní a nepříjemného pocitu vysokého tlaku…cca o měsíc později to samé a v větší intenzity…Poslední záchvat jsem dostal před dvěma dny v práci…křeče byli už bolestivé na prstech u dlaně, celkový pocit, těžko to popsat trvalo to jen pár minut a na pár okamžiků to odeznělo…chvíli na to když už jsme myslel že to přešlo (nebyla to první zkušenost )…projevilo se to znovu…jen v takové síle že jsem měl problémy s dýcháním…trvalo to pár minut, i přesto mě to vylekalo…nějakou dobu mě tyhle potíže provází ale ten poslední záchvat mě opravdu děsí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat