Úzkost mi krade pocit lásky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 15:43
Úzkost mi krade pocit lásky

Ahojky :mavam: zakládám téma pro někoho divné, ale já nevím jak bych jinak tyto stavy nazvala, ale z toho nadpisu to tak je. Já už jsem založila par témat, ale nikdy jsem to nepopsala tak nějak celé na jednou… zkusím to tady a teď naposled. Dekuju kdo to dočtete trosku delší, moc prosím o názor. Pořad se mi vracejí psychické problémy spojené s přítelem. Toto jsem zažila a vůbec první psychické problémy až nyní ve vztahu to začalo. Jsme spolu s přítelem 5 let a já tyto stavy zažila už několikrát (cca 6×) pokaždé stejného charakteru. Vždy nastane úzkost na hrudi z ničeho nic, poprvé jsem toto zažila po 10 měsících vztahu trvalo to půl roku a neustále se to vracelo a vrací.. no začne to úzkostí na hrudi, takový ten vnitřní strach… pár dní na to se přidají pro mě negativní myšlenky - že přítele nemiluji a že se sním rozejdu. Tyto myšlenky ve mě vyvolávají deprese - nekontrolovaný pláč strach obavy + neustálá úzkost uvnitř v práci, doma, kdeloliv s kýmkoliv. Pocit úzkosti přetrvává v kuse ve dne v noci (nonstop)… ale po ránu je vždy nejsilnější. Po každé to začne úzkosti a pár dni na to stejné myšlenky proste opět to stejné. Proto jsem už několikrát mavla rukou, že to znám tyto moje stavy, že to odezní, někdy to trvalo jen týden, někdy měsíc ale vždy to odeznelo, nyní už to trvá 3 měsíce. Vše stejného charakteru. Kdybych to měla popsat dopodrobna. Když opominu tyto stavy tak vztah s přítelem velká práva láska ale když nastanou tyto moje pocity úzkosti.. pocit velké lásky najednou nahradí ta vnitřní úzkost /strach na hrudi, přez kterou já jakoby necítím najednou lásku tím pádem mě napadají myšlenky a obavy, že přítele nemiluji ale protože někde v hloubi duše vím, že to tak není tak se bráním tím pláčem a tou depresí. Při těchto stavech jsem i jak emočně otupělá, nevím jestli mi něco vadí nebo ne… tak mi je všechno jedno. Jinak to nedokážu vysvětlit.. ve vztahu k pritelovi se chovám normálně pořád… ale jakoby ta úzkost mi změnila najednou pohled na přítele, že ho najednou vidím reálněji a všímám si malinkých nedokonalostí… jako když ta úzkost překryje tu lásku a já najednou vidím reálně. Vždy když to odezní, tak je vše zase jak má být, uvedomim si jak přítele miluju spadne mi kámen ze srdce, moc se mi uleví a já se zase modlím abych to už nezažila. Jenže mě se toto neustále vrací, pokaždé to stejné. Vždycky ta úzkost začne z ničeho nic bez zjevné příčiny… nevím co je spousteč. Když jsem toto zažila po těch 10 měsících vztahu poprvé a nevedela jsem si rady v tu dobu jsem zasla za školní psycholozkou, bylo mi řečeno že to je hormonama (ha jsem začala brát v průběhu zacatku vztahu). Nyní ji beru celkem 5 let a teď mám novou 10 měsíců. Tyto stavy co jsem Vám popsala přišly opět i teď po novém roce s nástupem menstruace v tu dobu jsem tu novou HA užívala přesně půl roku a i ta menstruace byla velmi silná najednou. I celkově zle mi bylo. Ale teď to je všechno tak silné, přidávají se další a další negativní myšlenky vztahující se na přítele, že se zamiluji do někoho cizího, že dokonce miluju už někoho jiného… když to trvá déle vždy se mi začne do hlavy vtirat kluk se kterým jsem “chodila” ve 14ti letech!!! Nyní mi je 22. Je mi absolutně jedno nezajimam se o nej vždyť jsme byli ještě děti paneboze… 8o mám strach, že se k němu určitě vrátím a ze veškerou lásku k nynějšímu pritelovi jen predstiram, bojím se že ho někde potkám a že za nim hned pobezim… přitom to není pravda vůbec to tak nechci. Ale přidávají se i další “úlety” z minulosti se stejnými myslenkama ze se k nim určitě vrátím ze je miluju neustále ze mi chybí… potom si uvedomim, že se mi v ty hlavě střídají jak na kolotoci, že to je nesmysl, že to je v mé hlavě. Na chvíli se uklidnim ale pak je všechno znova. Vyhýbám se i společnostem kde jsou nějací kluci, pracuji jako hosteska a když do prodejny přijde nějaký kluk/chlap úzkost šílené zesíli a navbehnou myšlenky opet ze přítele nemiluji a ze se sním rozejdu kvůli tomu dotyčnému co stojí predemnou..ze se do nej zamiluji… samozrejmne o dvě minuty později o něm nevím… nedokážete si představit jak mi je, jak moc mě tyto pocity pokaždé strasne trápí, užírají…Je to jak kolotoč, furt dokola to samé. Teď jak to mám opět tak jsem ze začátku byla doslova hotova rusila sem si kvůli těm stavům práci nemohla jsem fungovat furt i teď brecim trapim se. Stranim se všemu. Dodám v minulosti i v dětství jsem nějaké velké trauma nezažila… možná jen že se rodiče strašně hadaly hlavně táta, který delal opravdu velké scény rozbijel nábytek… pamatuji si jak jsem vždy strašně brecela a bála se o maminku… dokonce jednou i uhodil mamku.. nevím jestli je toto příčina..kdyby jo… ale proč se to projevilo až takhle pozdě. No sepsala jsem to snad celé.. já si vždycky uvedomim opozdnene co jsem nedopsala… :D už jsem objednána k psychologovi, ale zajímá mě i Váš názor jestli mě opravdu muže ovlivnit takhle HA nebo je to nějaká porucha… popřípadě zkušenosti abych se kdyžtak připravila co mě čeká… :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Niki Ku
Kecalka 416 příspěvků 28.03.19 16:02

Ahoj, možná bych se s tímhle svěřila příteli. Třeba najdete společné řešení. Jít za jiným psychologem nebo tak. Taky jsem to zažívala, ale nejvíc co mi pomohlo bylo, když jsem šla za partnerem, obejmula ho a pomazlila se. Když mi řekl, že mě miluje, tak mě to vždy tak zahralo u srdíčka :srdce:. Že jsem si pak jen vycitala, že mě napadlo, že bych se s ním rozešla. Jsem s ním od svých 15 let. Také 5 let a už jsme půl roku manželé :) dokonce čekáme i miminko. Ale tohle není o mě. Zkus si s ním o tom promluvit :) třeba najdete společné řešení

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 16:05

@Niki Ku no já nevím jak to popsat , já proste zkrz tu úzkost necítím nic … ani jestli mě hřeje u srdíčka nebo ne … proto mám asi ty myšlenky a ta úzkost je třeba jiného původu úplně …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 16:06

@Niki Ku ale i tak dekuju za odpověď za tvůj názor :hug: toto jsem zkoušela pokaždé , mě s přítelem je dobře , jen se zbavit té úzkosti . Když zmizí úzkost nemám ani myšlenky .

KristynaTita
Kecalka 471 příspěvků 28.03.19 16:09

Periodicka deprese? Psycholog/psychiatr

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 28.03.19 16:14

Není to hormonama, a školní psycholožka tě neměla odbýt, ale učit tě úzkost pochopit a vědět jak ji krotit a nenechat ovládat tvůj život.

To co popisuješ nebude vyloženě porucha, ve smyslu nemoci -spíš holt nemáš vybudované ony mechanismy, jak úzkost držet v užitečných mezích.

Pro základní porozumění zkus sáhnout po téhle knížce

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#…

Plus si najdi nějaké cvičení jógy, kde se aktivně budeš učit pracovat s dechem a relaxací - na zahnání úzkosti hned v počátku je to skvělý nástroj, stejně jako na postupné rozpouštění nahromaděné úzkosti v těle. Chceš tedy spíš jógové styly, které míří do duchovnějšího spektra, než ty vyloženě ve fitnesscentrech,.

Základní dechové techniky tady.

https://www.youtube.com/watch?…

Případně je na to hodně dobrá všímavost - mindfulness http://praveted.info/

Neboj- to zvládneš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 16:17

@Ou děkuji za radu . Já už premyslela , že vysadim HA ze to pomůže …

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 28.03.19 16:23
@Anonymní píše:
@Ou děkuji za radu . Já už premyslela , že vysadim HA ze to pomůže …

Vysadit HA po pěti letech nonstop užívání navíc užívání v době, kdy tvůj hormonální systém nebyl dozrálý a jeho vývoj byl přerušený HA je dobrý nápad.

Ale - naučí tě to rozumět tomu, jak úzkost funguje? Jak jí čelit? Jak přeladit mozek, když ho úzkost začíná zaplavovat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 16:30

@Ou no nejspíš nenaučí. Ráda bych tomu porozuměla a ráda bych zjistila příčinu úzkosti a mých myšlenek a pocitů a vůbec proč se to vztahuje na přítele :(

rubeola
Stálice 77 příspěvků 28.03.19 16:50

Nečetla jsem do konce. Ale já jsem měla stavy úzkosti v oblasti bránice a myslela jsem, že je to psych.původu. Ale nakonec se zjistilo, že mám hyperfunkci štítné žlázy. Dostala jsem léky a za týden, když mi léky zabraly, tak mám od úzkosti úplný ale úplný pokoj :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 16:57

@rubeola i to mě napadlo , že za to muže štítná žláza :) ale když to přišlo s menstruaci a dříve jsem to kolikrát měla taky s tou menstruaci , tak jsem měla za to , že to je z ty HA ..

baimoli
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 28.03.19 17:26

Mě to přijde jako deprese a úzkosti. Trvá to už moc dlouho na to, aby to bylo jen HA. Nemusí to mít s láskou k tvému příteli nic společného. Je to tvůj nebližší člověk? Psychika je vždy citlivější kolem menstruace. Skoro bych zašla spíš za psychiatrem a popsala bych to stejně jako tady. Je vidět, že tě to hodně trápí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 17:34

@baimoli ano během 5ti let se to několikrát vrací . Strašně mě to tíží , trápí mě to strašně . Ano přítel je můj nejbližší . 4 roky spolu bydlíme takže jsme spolu každý den .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 17:37

@baimoli a když opominu tyto stavy tak přítele miluju strašně moc , taková ta práva láska . Ale když začne ta úzkost tak jako tu lásku překryje a já se pak asi bojím , že ho už nemiluji a strašně mě to uhání do depresí.

baimoli
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 28.03.19 17:48
@Anonymní píše:
@baimoli a když opominu tyto stavy tak přítele miluju strašně moc , taková ta práva láska . Ale když začne ta úzkost tak jako tu lásku překryje a já se pak asi bojím , že ho už nemiluji a strašně mě to uhání do depresí.

Ta úzkost mi přijde příliš dlouhá a silná na to, aby to byl jen obyčejný strach/úzkost ze vztahu. Máš pravdu, že je třeba si popovídat s psychologem, případně psychiatrem a přijít tomu na kloub. Nenech se odbýt, že je to HA. Tady na emiminu s tím asi nemá nikdo zkušenosti…nebo nebyl ve stejné situaci, jinak by se ti už někdo určitě ozval.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama