Úzkost - pomohla AD?

Anonymní
23.1.21 07:16

Uzkost pomohla AD? Prosím spis kladne odpovedi :)

Ahoj, po velkem stresu se zmocnila uzkost meho zivota. Lekar mi napsal AD, beru uz 16 dní. Uzkost a tu hnusnou nervozitu mam stale. Terapie mam online. Dostal se z toho nekdo? Je to fakt hnus… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3928
23.1.21 07:20

Pomohla kombinace AD + změna životního stylu (žádný kofein, alkohol, nikotin, pravidelný spánek a cvičení) + terapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 07:23

Delam pro to vse. Nejdriv terapie asi 6 x a pak uz leky. Za jak dlouho to zabralo. Myslim to zobani leku aspon trochu?

• Citovat
  • Nahlásit
1746
23.1.21 07:29
@Anonymní píše:
Ahoj, po velkem stresu se zmocnila uzkost meho zivota. Lekar mi napsal AD, beru uz 16 dní. Uzkost a tu hnusnou nervozitu mam stale. Terapie mam online. Dostal se z toho nekdo? Je to fakt hnus… :zed:

AD si můžou sedat i několik týdnů. Já jsem na první měsíc dostala ještě něco na přilepšení :mrgreen: myslím prosulpin, ale už je to nějaká doba :think:. No a terapie je taky na dlouho, já jsem několik let docházela na skupinovou terapií 2 - 3× do měsíce. Byla to dřina, ale stálo to za to. Nedávej si velké cíle a odměňuj se za maličkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 11:06

Ahoj, první účinek u mě u AD byl až po třech týdnech a jen zlehka. Pak už to šlo, ale takový ten echt účinek po třech měsících. To jsem zas chtěla hned vysazovat, že už mi nic není :roll: :roll: :lol:, tak na to taky pozor. Na peklenutí tý nejhorší doby jsem dostala nenávykový Atarax, ten zabírá hned, je to anxyolitikum. Asi bych si nechala k AD něco krátkodobě připsat.

• Citovat
  • Nahlásit
422
23.1.21 11:15
@Anonymní píše:
Delam pro to vse. Nejdriv terapie asi 6 x a pak uz leky. Za jak dlouho to zabralo. Myslim to zobani leku aspon trochu?

Zhruba od 14 dnů, začnou léky zabírat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 12:32

M

Vydrz. Nezaberou hned.Beru Olwexyi, znatelne zlepšení cca po měsíci.
Hlavně je užívej dle predpisu!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 12:38

Cca po třech týdnech jsem se zbavila úzkostí, ale byla jsem smutná a děsně vyřízená fyzicky, šílená únava a v noci jsem nespala. Po dalším měsíci jsem dostala ještě jiné AD na spaní a začala konečně v noci spát, to mi hodně pomohlo. Zlepšení jde hrozně moc pomalu. Po cca 3 měsících jsem začala fungovat celkem normálně. Nečekej, že po 14 dnech bude vše ok, počítej spíš pár měsíců. Jana

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 12:43

Když to seřadím podle nejúčinnějšího po nejméně účinné, tak na prvním místě byly postupné změny životního stylu.
Pak sebevzdělávání ohledně úzkosti.
Pak terapie.
AD byla úplně na chvostu - nepomohla.

• Citovat
  • Nahlásit
98
1.2.21 22:28
@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 22:43

AD mi zabraly, ale než nastal plný účinek, tak to několik týdnů trvalo, ale cca po 2 týdnech už jsem cítila aspoň mírné zlepšení. Potom jsem byla naprosto bez úzkostí. A hodně mi pomohla i psychoterapie, ale tam je to dlouhodobější práce…

• Citovat
  • Nahlásit
98
1.2.21 22:44

Beru setralin už dva roky. Myslela jsem, že mě už musí manžel někam odvézt na léčení než mi zabral. Trvalo to nejhorší tři týdny a potom ještě pár měsíců než jsem se zbavila těch hnusný návalů úzkosti a bolesti v celém těle. Je dobré vždy, když to přijde, tak přes všechnu tu vycerpanost a nechuť k životu, se jít projít. Nemluvit o ničem negativním a když někdo začne tak přetočit list. Všechny divné myšlenky přebít tak padesáti věcmi za které je člověk vděčný, např : jsem ráda, že můžu chodit do práce, jsem ráda, že mám děti, jsem ráda za to, že si můžu koupit jídlo atd atd. Tuhle pomůcku jsem používala i několikrát za den, říkala jsem si to v duchu dokud jsem ten zaseklý magnetofón nepřežila. Bude dobře, uvidíte. :srdce: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 13:08

Já beru AD rok - uzkosti+panicka porucha. Nejdřív jsem brala Triticco, takže jsem začala spát, to hodně pomohlo. Samozřejmě hlavní jsou změny životního stylu - pravidelný spánek, pravidelně jídlo, žádný kofein, nikotin, alkohol, začala jsem chodit běhat, taky pomáhají bylinkové čaje (meduňka). Po půl roce mi k tomu doktorka přidala Brintellix a postupně jsem vysadila Triticco. Po 2 měsících s AD jsem se zvládla vrátit do práce (byla jsem 4 měsíce na neschopence), ale řekla bych, že je to pomalé zlepšování, které vlastně pokračuje dodnes. Cítím, že bych už mohla vysadit, beru jen pidi dávku, ale radši ještě počkám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat