úzkost v 8 měsících - co k ní patří?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 23.02.09 19:44
úzkost v 8 měsících - co k ní patří?

Ahoj všem,
mám dotaz a prosím o radu.
Malýmu je 8 měsíců a nikdy jsem neměla problém s usínáním, už od 3m jsme naučili malého rituál - vykoupat, pak mlíčko -od 7m pak kaši- písnička, pusinka, zhasnout a spát. Usnul jak dub a spal do 6 rána s 1-2 vzbuzením na kojení, které však nebylo s brekem.
Od minulého týdne je ale všechno jinak. Malej nechce spát, v momentě, kdy zhasnu je řev a pak už není cesty zpět a musím ho uhoupat. Světýlko jsme už také zkusili nechat, ale bylo to totéž. Spí do 22.30-23.00 a budí se s brekem, dám mu čaj, uchlácholím, ale usne tak na 20min a pak se vzbudí a vše opakuje až do 1-1.30, pak usne a spí do 5h, opět se budí s brekem, usíná a budí se až do 6hh, pak usne a spí do 7-7.15. Zkoušela jsem jej chlácholit jen v postýlce, ale vůbec to nezabírá. Musím jej pochovat a nosit než mi tvrdě usne v náručí, protože jakmile jej jen v polospánku položím ať do postýlky nebo i k sobě do postele, je vzhůru a pláče. Někdy taky, když se vzbudí, má úplně zpocený vlásky.
Včera a dnes se mi navíc vzbudil i při denním spánku a byla to obdoba té noci. (přes den spí 2,5-3h).
Abych byla objektivní od minulého týdne má kašel a je trochu zahleněný a taky mu asi lezou další zuby. Četla jsem už o úzkosti v 8 měsících, ale nikde nikdo nepíše, jak dlouho a co s tím. Jsem z toho v pěkným stresu, protože mám za 14 dní odjet na 3 dny kvůli práci a hlídat bude manžel, tak se děsím, jak to zvládnou.
Poraďte prosím, co víte a podělte se o svou zkušenost.
Moc všem předem DÍKY!

Reakce:
AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 23.02.09 23:21

Zaneth, myslis separacni uzkost? Mozna jsme v tomto obdobi zazili neco podobneho, ale ja to spis pripisovala na vrub tech zoubku :wink: :D Zkousela jsi pred spanim nejaky gel od boleni zoubku?

Nebo te bobek taky muze zkouset, co si muze dovolit… Ale to bych si spis myslela, ze bude delat pouze pri uspavani… Ale aby se takhle budil i v noci :nevim: I kdyz nektere deti jsou fakt potvurky teroristicke :o :wink:

A taky bych asi vyzkousela, jak bude maly reagovat, kdyz k nemu pujde tatinek… Nejen kvuli tomu, ze musis odcestovat, ale treba to vubec muze situaci pomoct…

U nas to trvalo cca mesic, nez byla mala zase v pohode!

Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 24.02.09 00:23

Ahoj,

taky bych to viděla spíš na ty zoubky..... dej mu něco na bolest před spaním a uvidíš jestli nastane změna. Úzkost bych připisovala jen tomu že nechce sám usínat, ale buzení po půl hodině po usnutí je divné. :wink:

Neboj ono to přejde!

Na mého nejstaršiho ještě nemáte! Od narození každé 2-3 hodiny baštil i v noci, a zuby rostly už v 5 měsících, řev celé noci..... chození, houpání, spaní tak že mi ležel na hrudi a když zabrečel tak hned začít houpat, jinak by byl mega řev.
Byla jsem vyčerpaná matka! :wink:
Ale stojí to za to!

Hodně štěstí apevné nervy! :wink:

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 24.02.09 10:02

Ahoj,

videla bych to na zuby a zahleneni. Pokud mas v planu odcestovat, tak urcite pomalu ale jiste zapojuj tatinka do pece o ditko. Neboj, oni to zvladnou.

Separacni uzkost vypada trosku jinak. Dite ti bude porad viset na noze a jakmile se i pres den vzdalis o 2m od nej, tak uslysis velky usedavy plac. To bys fakt poznala. Na noc to podle me vliv nema.

Terik

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pleťová maska z předkožek kojenců? To už je přes čáru, říká dermatoložka

V honbě za věčným mládím jsou hollywoodské hvězdy schopny vyzkoušet leccos.... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >