Úzkost v práci a jak s tím zatočit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 15:47
Úzkost v práci a jak s tím zatočit

Ahoj, chtěla jsem se optat: tři týdny jsem byla na nemocenské ( přepracování). Skončila jsem ve staré práci a nyní jsem v nové přechodně na tři měsíce. Nyní jsem druhý den v práci a pokouší se o mě úzkost( tato práce je pohodička). Chtěla jsem se zeptat: asi je to normální, že se tělo brání a opět si musím zvyknout, že v práci mi nic nehrozí? Cca tři týdny mám navýšenou medikaci Lyrica. Má někdo zkušenosti? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 15:53

Jinak pár let jim Asentru a po fyzickém i psychickem vypětí mi přestala plně účinkovat ani tomu mám tedy přidanou Lyricu. Nevím ani jak poznám jestli je čas na změnu AD.

Lalelale
Závislačka 4739 příspěvků 05.06.19 15:59

Pokud jsi skončila v předchozí práci na nemocenské kvůli přepracování, tak se tělu i psychice úplně nedivím, že není v pohodě po nástupu do nové. Říkáš, že nová práce je pohoda. Dej tomu čas. Podle mě jsi podvědomě vystresovaná, že skončíš stejně blbě, když jsi „zase v práci.“ A hlavně si dej pozor, abys to už nikdy nenechala dojít tak daleko. Za to žádná práce nestojí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 16:13

@Lalelale právě si myslím, že si tohle mysl myslí a právě proto se mi to spouští…já měla rok a půl práci a tři brigády k tomu no a po jedné hadce před třemi měsíci se mi to spustilo. A Asentra mě nějak již nepodržela tak k tomu se v půlce května nasadila Lyrica. Opravdu to asi vše bude jen v hlavě. Nejhorší je, že tady mám čas přemýšlet a že se sleduji.

Ou
Echt Kelišová 7755 příspěvků 05.06.19 16:39

Úzkost se zvládá tak, že se jí čelí, že se dělá to čemu se snaží vyhnout a zjistí se, že to fakt není tak strašné, jak úzkost maluje.

Pokud z práce kvůli úzkosti odejdeš, tak příště ti zabrání i jít na pohovor.

Nebrání se tělo - brání se úzkost - ta chce ovládnout tvůj život, tím že bys byla v práci, myslela na něco jiného, než na úzkost, poznávala nové lidi a ověřovala si, že to je vlastně docela fajn, tím víc by úzkost ztrácela sílu a moc nad tvým životem.

Je potřeba ji ignorovat, zaměstnat si hlavu něčím jiným.

Jestli chceš nějaké hlubší pochopení jak to funguje, tak si pořiď tuhle knihu https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 16:49

@Ou takže tedy vytrvat…já se právě pak i pozoruji… právě se mi to teď spousti i v práci, která dřív byla jako brigáda a jsou tu fajn lidi…nechci skončit na lexaurinech. Ale už bych chtěla mít klid…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9072 příspěvků 05.06.19 17:43
@Ou píše: Úzkost se zvládá tak, že se jí čelí, že se dělá to čemu se snaží vyhnout a zjistí se, že to fakt není tak strašné, jak úzkost maluje.

Pokud z práce kvůli úzkosti odejdeš, tak příště ti zabrání i jít na pohovor.

Ano, presne takhle to funguje, mam to vyzkousene v mnoha oblastech :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 17:55

@Lenka_Hal Takže to prostě přetrpět… prostě po tom co se mi stavy zhoršily a byla mi nasazena Lyrica…tak za tři týdny doma jsem se cítila lépe. Ale nyní mě to opět pokouší. Přijdu si i trochu vybusnejsi…a asi se moc pozoruji, ale prostě se bojim, že se to už nikdy úplně nezlepší.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9072 příspěvků 05.06.19 18:07
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal Takže to prostě přetrpět… prostě po tom co se mi stavy zhoršily a byla mi nasazena Lyrica…tak za tři týdny doma jsem se cítila lépe. Ale nyní mě to opět pokouší. Přijdu si i trochu vybusnejsi…a asi se moc pozoruji, ale prostě se bojim, že se to už nikdy úplně nezlepší.

Zatnout zuby a jit do prace. Kazdym dnem to bude lepsi a lepsi…idealne jit po praci ve volnu nekam do prirody. Proste se ze zacatku vyhybat byt sam se svyma myslenkama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 18:36

@Lenka_Hal no já jsem se dostala opět do tohoto stavu fyzickým a asi i psychickým vyčerpáním. Jak jsem psala tři týdny jsem byla doma a pomalu se to lepšilo. Spíš mě to vždy vystraší, jak moc si přejí být zase v pohodě. Přemýšlela jsem, že i pomalu přestanu kouřit. Kouření mám asi jako berličku, ale kouřím hodně + kafe hodně.

Lana25
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 05.06.19 18:43

My úzkostňáci jsme třasořitky všichni. Taky furt myslím na to jestli někdy budu jako dřív. No asi ne :nevim: ale můžu snad žít i s tímhle. Kouřit a pít kafe bych na tvym míště hned přestala, včera bylo pozdě. Relaxuj, choď do přírody, piš si deník, věnuj se sama sobě, pečuj o sebe, měj se ráda, zkus cvičit, jógu, maluj, dělej cokoliv. Bude to dobrý :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 18:49

@Lana25 no mě to spustila hádka v práci+ asi přepracování a 3 měsíc se dávám dohromady, ale jen tri týdny a podporou dalších prášků.

Lana25
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 05.06.19 19:03
@Anonymní píše:
@Lana25 no mě to spustila hádka v práci+ asi přepracování a 3 měsíc se dávám dohromady, ale jen tri týdny a podporou dalších prášků.

psychika je běh na dlouhou trať, chce to čas. Já taky zhořela z práce :roll: :poblion: a už nikdy, to za to nestojí. Jak psal někdo nade mnou, nenechat to zajít tak daleko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 19:12

@Lana25 za jak dlouho se ti to zlepšilo? A bereš prášky?

Lana25
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 05.06.19 21:44
@Anonymní píše:
@Lana25 za jak dlouho se ti to zlepšilo? A bereš prášky?

Ty brďo noo..za 2 měsíce jsem byla schopná vylízt z postele. Za 3 jakž takž fungovat. Teď je to 5 měsíců a furt to není úplně ono. Chce to fakt čas. Ale je to o milion procent lepší. Beru prášky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama