Úzkost z nákupů, front a hodně lidí

314
24.10.19 14:02

úzkost z nákupů,front a hodně lidí

Dobrý den, prosím o radu jak na ůzkost v obchodě a hlavně fronty jsou pro mě velký problém, už když jdu na nákup, tak se bojím a když jsou fronty, tak se začnu potit, třesou se mi ruce a je mi na omdlení. Snažím se těm situacím nevyhýbat ale je to fakt napalici. Máte s tím někdo zkušenost, co pomáhá, třeba i nějaké léky. Předem děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1819
24.10.19 14:11

Tak dneska s možnosti e-shopu bych to řešila takhle. ;) Obchody mně nevadí, já jsem v některých věcech takový „nákupčí“ :) a bohužel obzvlášť v supermarketech se těm frontám nevyhneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 14:11

Před Vánoci mám to samé, jinak mi nakupování nevadí, ale během těch šílených svátků je všude 5× víc lidí a 20× delší fronty. Radši objednávám vánoční dárky přes internet (s předstihnem) a vyhnu se téhle hysterii, která mi nedělá dobře. Jezdíme jednou týdně na velký nákup do obchodů, kde jede hodně pokladen (Globus a spol) takže ve frontě nečekáme, většinou je před námi 1 člověk. Taky i dělá svoje, že tam jezdíme hned v 7-8 ráno, kdy tam skoro nikdo není. Pokud vás to moc trápí, tak by bylo fajn si o tom promluvit s terapeutem/psychologem, který vám předepíše antidepresiva. Bez předpisu na tyhle stavy nic není (a odpočívat, cvičit a dobře jíst fakt nepomáhá :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
13585
24.10.19 14:18

Taky to nesnáším, na mě je v těch krámech hrozné vedro a těžký vzduch a když dlouho stojím ve frontě tak mám pak takove ty omdlivaci stavy :roll: takže co jde si objednávám domu (nebo aspoň na zásilkovnu, když nejde zrovna o jídlo), chodím do menších obchodů, kde není tolik lidí, vybírám si takovou dobu nákupu, abych nešla v té největší špičce, chodím k samoobluznym pokladnam, tam se to většinou hýbe rychleji a taky sem radši, když jdu nakupovat s nekym, pak můžeme ve frontě kecat a můžu se o někoho opřít, kdyby se mi při dlouhém stání motala hlava :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
24.10.19 14:18

No, my právě jezdíme taky na velké nákupy jednou týdně, ale do kauflandu a tam ty fronty jsou, stejně tak tesco, jezdíme kvůli tomu večer ale i tak ty fronty prostě jsou, mám velkou rodinu, tak musím fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.10.19 14:24

Taky mi to dělá zle…hlavně před svatkama a když lidi blázni, že bude třeba den zavřeno a snaží se vykoupit obchody…vadí mi davy na koncertech, na trzích apod…jako preziju to, ale vždycky je mi blbe…štve mě, že u nás žádné obchody nákupy nerozvazi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
2125
24.10.19 14:27

Nakupuju online. 3 roky jsem nepachla do velkyho obchodaku s jidlem. Pak jen vlitnu pro pecivo a sunku k reznikovi. Jit do Kauflandu, tak strilim. S detmi bych se netahla s nakupem uz vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 14:33

(Pokud trpíte sociální fobií)
Tak zkuste chodit do malých krámků a až budete zvládat malý obchůdek, tak teprve potom zkuste chodit do větších obchodů. Zkuste se takto trénovat. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1284
24.10.19 14:33

Taky mam obcas pocit na omdleni ve fronte, zvlast kdyz se na me nekdo lepi nebo strka vozikem, posledni dobou vetsinu veci naboucham v globusu online a manzel to priveze, kdyz chci neco spesl, treba v akci v lidlu tak jezdime v sobotu kolem obeda, to je skoro prazdnej obchod,, darky resim ve vetsine pripadu pres net a necham si vozit kuryrem, ikdyz je to drazsi nez na postu ale tam bych to nedala…zajimave je ze treba tisnit se na konciku mi nevadi, ale na plese jakmile je fronta na damske wc tak je mi zle, mam strach ze to nestihnu tak regulerne zapluju na chlapsky, nikdy mi nikdo nevynadal :D
Manzel si ze zacatku myslel, ze to delam naschval, ze nechci stat tu frontu, ale kdyz jsem se mu rozplakala a totalne roztrasla a nemohla se hnout ve fronte na staromaku na parek tak to zacal brat vazne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 14:40

Tohle mají lidé, když chvátaji nebo si myslí, že je deset minut vytrhne, to samé kolony, u lékaře. Vyjet, jít na nákup s půlhodinovou rezervou, ve frontě vytáhnout emimino…Značka ideál. Jo taky jednou za čas chvátam a zoufale hypnotizuju frontu, ale na co… Prostě klid :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.10.19 14:58
@Anonymní píše:
Před Vánoci mám to samé, jinak mi nakupování nevadí, ale během těch šílených svátků je všude 5× víc lidí a 20× delší fronty. Radši objednávám vánoční dárky přes internet (s předstihnem) a vyhnu se téhle hysterii, která mi nedělá dobře. Jezdíme jednou týdně na velký nákup do obchodů, kde jede hodně pokladen (Globus a spol) takže ve frontě nečekáme, většinou je před námi 1 člověk. Taky i dělá svoje, že tam jezdíme hned v 7-8 ráno, kdy tam skoro nikdo není. Pokud vás to moc trápí, tak by bylo fajn si o tom promluvit s terapeutem/psychologem, který vám předepíše antidepresiva. Bez předpisu na tyhle stavy nic není (a odpočívat, cvičit a dobře jíst fakt nepomáhá :lol: )

Že změna životního stylu nepomáhá? Ono to taky chce trochu času a ten životní styl doopravdy pochopit, mít dost vitamínů, minerálů a vydržet. Antidepresiva na to, že má člověk problém a frontami? Jako promiň, ale to si jako má nechat předepsat prášky kvůli každému prdu? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
24.10.19 15:12
@Bubla Bůčková píše:
Tohle mají lidé, když chvátaji nebo si myslí, že je deset minut vytrhne, to samé kolony, u lékaře. Vyjet, jít na nákup s půlhodinovou rezervou, ve frontě vytáhnout emimino…Značka ideál. Jo taky jednou za čas chvátam a zoufale hypnotizuju frontu, ale na co… Prostě klid :*

To není chvatanim, aspoň u mě ne. Sem na mateřské, nikam nechvatam, když buď z nákupu jdu na procházku nebo domu, to mi nic neuteče a je mi jedno jestli v tom krámu strávím 5 minut nebo půl hodiny. Ale prostě ten pocit, že musím stát na místě, točí se mi hlava, všude kolem milion nepříjemných lidi, no hned mi není dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8736
24.10.19 16:13

Ač radu nemám, dovolím si to odlehčit. Jo, děvčata, za totáče, to byly fronty. Desítky metrů..A to ani člověk nevěděl, zda mají to, co potřebuje (spíše ne). Takže ve finále odcházel s tím, co původně koupit vůbec neplánoval. Každý úlovek se počítal. A cestou domů šup do další fronty. Jo, kam se hrabe Kaufland ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
24.10.19 20:12

@Kriss Tina Mám to úplně stejně o chvátání to fakt není, jsem taky na mateřské. Ale děkuji všem za názory, musím se s tím popasovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10337
24.10.19 21:38

Sluchátka do uší a buď dobrá muzika a nebo mluvené slovo. Když ti v hlavě zní nějaký příběh, co tě zajímá, tak často mozek nestihne vymejšlet úzkostné nesmysly.

A za každou překonanou úzkost se něčím odměnit. Malá úzkost vede k malé odměně, velká k velké.

Zábavná věc je paradoxní intence - začni si představovat jak tam omdlíš a v těch představách omldévej co nejdramatičtěji. Podrobný příklad třeba tady

https://www.pvsps.cz/…nce_m.t..pdf id=885

Další možné svépomocné techniky tady https://www.knihydobrovsky.cz/…rucha-599291

A pokud ještě teda svoje úzkosti neřešíš v psychoterapii, tak ti tato může docela dost ulevit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama