Uzkosti a strach z druhého porodu - je možný císař?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Euriska
Nováček 6 příspěvků 06.02.17 13:43
uzkosti a strach z druhého porodu je možný císař?

Ahoj před 5 lety jsem porodila synka mělo to být přirozeně ale kvuli astmatu jsem mela špatné dýchání a malému se nedostával kyslík ani mě ale nikdo si toho z doktoru nevšímal sestry na mě křičeli ať mlčím a neděsím rodičky na sále pak na mě křičeli abych se koukala snažit že je to moje dítě ne jejich atd atd atd..no hrůzný zážitek už od příjezdu do porodnice nakonec jsem šla císařským řezem kvůli hrozící hypoxii dítěte. Bohužel od prvního porodu mám uzkosti první roka půl jsem byla pod dohledem lekařů a léků po pár letech jsem zvládla se vyhýbat situacím jenž to spoustí a léky vysadila přez 2-3 roky jsem bez léků na kterých jsem nabrala šileně moc kilo a nedělali mi dobře tak jsem je vysadila..jenže teď nečekaně čekáme druhé mimi a já začínám mít hrůzu z porodu dost často i při pomyšlení na porod se mi azstavuje dech někdy mám až panické záchvaty strachu atd..rodit mám již na konci března gynekoložka me furt říká pošlu vas do porodnice v 36 tt a domluvte se tam ale mam strach co kdyz mi cisarsky rez nedovoli nebo zakazi potrebuji aby porod probehl co nejvice v klidu beze zbytečných strachu beze stresu a ubec toho chaosu okolo jelikož bych po porodu moc ráda si alespon to druhe uzivala misto toho abych se rok a pul hroutila v psichyckých záchvatech je to hrozně složité to nijak přesněji popsat aby člověk pochopil ale je tu někdo kdo procházel tím samým nebo taky chtěl císařský řez atd jak vám vyšli vstříc atd rodit mám ve fakultní nemocnici Hradec Králové..prosím prosím za každou radu pomoc budu ráda…děkuji

Reakce:

sediza
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 06.02.17 13:47

Zajít za psychiatrem a konzultovat moznost cisare z psychiatrickych duvodu anebo si najit lekare, zaplatit si ho, aby vedl porod dle Vašich predstav. Druha cesta neni legalni, ale dle meho nazoru by mel kazdy mit moznost vybrat si sveho porodnika, stejne jako ma moznost vybrat si treba zubaře.

mischelinka
Kelišová 6510 příspěvků 06.02.17 13:51

A císař z důvodu prvního císaře, astmatu a papíru od psychiatra nestačí? Já bych v nemocnici trvala na císaři. Měli by ti vyhovět. Držím palce

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34144 příspěvků 06.02.17 13:55

Papir od psychiatra to prakticky jisti, ale nejspis vyhovi i bez nej. Oni si jednak radi zaoperuji, jednak nemaji vetsinou potrebu te v tom nechat vykoupat (leda ze bys je vyprovokovala nejakym arogantnim vystupovanim, coz nepredpokladam). Tedy lepsi je postoj „mam desnej strach“ nez „mam na to narok, vyhovte mi“.

Mína47
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 06.02.17 13:56

Podle mě pokud je to ze zdravotního důvodu tak by císaře měli povolit, když budeš mít ještě potvrzení.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16475 příspěvků 06.02.17 14:03

Doporučení od psychiatra v kombinaci s tím, že už jsi jednu sekci měla, by mělo stačit…Plud pokud máš prokázané astma…
Tak at porod dopadne podle tvých představ :kytka:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 06.02.17 14:14

Podle mě pokud už jsi jednoho císaře měla a navíc máš velké úzkosti tak by to mělo stačit, podle mě i bez papíru od psychiatra, zkus se prostě domluvit. Vaginální porod po císaři se už bere jako rizikovější, musí být splněny určité parametry (např. velikost plodu) a myslím, že se bere v potaz i přání rodičky. Případně řekni že Tě pobolívá jizva po císaři, to pak nikdo nebude riskovat normální porod.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 06.02.17 14:21

Já mám tu zkušenost z Apolináře, že pan doktor se mne defakto ptal, jak chci rodit. Samozřejmě pokud jsi zcela zdravá bez jakýchkoliv komplikací tak se císař „na přání“ nedělá, ale pokud tam jisté riziko je (což první císař je) tak se myslím nebudou hádat.

A nebo rovnou můžeš říct, jak moc tě bolí jizva a naplánují ti ho rovnou…

Bábrdl
Generální žvanilka 21464 příspěvků 06.02.17 14:24

@Euriska Co plašíš ženská. Už jeden císař, astma…

To je císař jistej. Sežeň si papír od plicaře a jdeš na plánovanej CS. Co by měli doktoři z toho, kdyby tě nutili rodit přirozeně?

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 06.02.17 14:33

@Euriska myslím, že je sekce v tvem případě téměř jistá uz jsi jednu měla. V porodnici bych trvala na plánované sekci. Pokud by ti nechtěli vyjít vstříc, tak bych trvala na tom, že chci podepsat papír, že mi sekci odmítají udělat i přes to, že uz jednu sekci za sebou máš, k tomu máš astma a první porod byl velmi těžký. Neboj tohle ti nikdo nepodepíše. A tvoje dr ti doporučení po sekci nedala? Já jdu do porodnice uz s papírem, že žádá o ukončení těhotenství sekcí.

Euriska
Nováček 6 příspěvků 06.02.17 14:42

Právě že jsem o papír žádala ale ona jen řekla že me v 36 tt pošle domluvit se přímo tam že me prý budou chvíli přemlouvat ale že by mi to asi udělali ale podle toho co slýchám okolo to není tak lehké..tak já doufám že to nijak dopadne s tou bolestí jizvy to bych ani nelhala kolikrát je to bolest jako by se mi trhala za živa..ale děkuji za alespoň kapku uklidnění třeba budu moct i v klidu spát..čím víc se to blíží tím horší to je

Karolína1234
Povídálka 12 příspěvků 14.02.17 19:53

Kamarádka se domluvila s gynekologem, že měla náročný první porod a císaře jí udělaly

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >