Úzkosti, emoční labilita v těhu

103
21.10.14 11:51

Úzkosti, emoční labilita v těhu

Maminky, jsem na začátku těhotenství, testy mám pozitivní už 14dní, minulý týden na ultrazvuku ještě nebylo nic vidět, mám se dostavit tento pátek…doma mám již dvouletou dceru…posledních 14dní, možná už třetí týden jsem velmi psychocky rozhozená, ale extrémně, že se bojím, že se brzy nezvládnu starat ani o dceru a nevím, jestli to mám přikládat těhotenství, ale byla by to velká náhoda…je možné, že tohle dokážou hormony? Nikdy jsem nebyla zvlášť vyrovnaná osoba, ale vždy jsem s tím nějak dokázala pracovat…poslední týdny jsem buď šíleně unavená nebo nemohu spát, buď mám zimnici, nebo se extrémně potím, mám velké úzkosti, skoro mi nejde normálně uvažovat…jsem plná strachu, pořád v napětí…jsem z toho už celkem zoufalá a nevím, jestli je to úplně normální…prožila jste toto taky některá a co Vám případně pomohlo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3035
21.10.14 12:05

Taky se u me strida horko..zima..jsem ted trosku „agresivnejsi“..ale jinak to jde..stalo se neco v minulem tehotenstvi? nejake komplikace..tezky porod..spatna zlusenost? miminko je chtene? zvladnete to financne? pokzd je vsechno v poradku..tak se tenhle stsv bud srovna..nebo bude lepsi navstivit psychologa.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.10.14 12:06

První miminko se nám narodilo nemocné, před porodem se to nevědělo, byly jsme nakonec po porodu 3týdny na jipce, byla na přístrojích…toto miminko je chtěné, akorát teď mám takové ty nejspíš normální pochyby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
21.10.14 12:08

@theu Hormony dělají hodně. Mám doma 16měsíčního syna a těhotenství probíhalo celkem v pohodě až na nějaké výkyvy nálad a plačtivost. Horší to bylo po porodu v šestinedělí… :,( Měla jsem neustálí strach o syna, nemohla jsem se koukat ani na televizi všechno mě rozhodilo pořád jsem brečela, namluvím o neustálích návalech potu strasu, za všeho jsem byla hned vyklepaná všechno mě hned rozhodilo. Dokonce jsem chvílema měla strach, že mám nějaké poporodní deprese, ale vše se časem srovnalo… :palec: Vím, že se to těžko říká, ale snaž se být v klidu všechno se časem srovná, jak se vám narodí miminko, nebude ani čas na takové myšlenky… :kytka: :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3035
21.10.14 12:12

@theu to muze vsechno tim..ze mas strach..uplne to chapu..kazde tehotenstvi je jine..a tentokrat to bude vsechno poradku urcite!!!neboj :hug: musel to byt strasny strach a ty pocity se ti ted znovu vraceji..ale bude to ted dobre..urcite.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.10.14 12:16

:hug: děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ostrizi
21.10.14 12:25

To jste mě úplně popsala :D teď se tomu usmívám, jsem v 35.tt , ale na začátku to bylo fakt peklo. Všechno se uklidní, nebojte se. Nic se nestalo, když jsem 3 měsíce nevyžehlila prádlo, doma pořádně neuklidila a ani pořádně neuvařila, na dceru jsem dost štěkala, na manžela také, noční můry, nespavost, zimnice, horečka, migrény…dneska už je vše úplně normální a krásné a v pohodě a na miminko se strašně těšíme…pomáhaly mi bylinkové čaje a můj skvělý manžel…kdyby se o dceru nepostaral, tak nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.14 12:36

Tento příspěvek mluví o me. Jsem v 7tt. A jsem zoufalá. Případam si jako blázen :( už cca týden mám následující pocity začne se mi svírat žaludek pocit jako třeba když se něčeho bojite strach před zkouškou, nebo strach v čekárně u zubaře ale vždy když mám takový pocit u zubaře, tak nakonci návštěvy u něj me čeká klid, a pocit ze je to za mnou a ze na další kontrolu jdu az zase za pul roku. Ale tady žádná uleva nepřichází. Začne me to třeba z ničeho nic v 2 odpoledne sevře se mi žaludek padne na me únava chce se mi brecet, jsem vyřízena ze svého stavu a bojím se ze tím ublizuju miminku, vecne sevřený žaludek :? :( prejde me to az když to vecer zaspim. Rano se vzbudim chvíli je mi fajn a pak znova :,( holky ze je to normální ze jsou to hormony a já tím miminku neublizim :,(
Před tehu jsem byla citlivější, ale ne žádná histerka. Mám už takovou povahu ale ted já se nepoznavam :oops:
Děkuji ze Vám to mohu říct. Anonym snad chápete :oops: navíc trhu budem oznamovat az příští týden

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.14 12:43

@ostrizi jaké čaje jste pila? Některé bylinky se v tehu nedoporučují. Tak nevím co mohu? :think: občas si dam bylinný čaj spánek a nervy a ale moc mi nepomáhá… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
103
21.10.14 12:50

@ostrizi To je ono, kdybych neměla druhé dítě, tak mě to ža tak netrápí, ale vnímám na dceři, jak se jí to dotýká…přenáším to na ní a to nechci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ostrizi
21.10.14 13:01

Kupovala jsem si od Geršíka sypané bylinkové, jsou přímo těhotenské…má pro Klidné bříško, Proti nevolnostem, Flegmatik, Laktační…a na uklidnění meduňka a ještě mi hrozně voní mateřídouška, tady ty dva koupíte v Tescu do 20 Korun. A ještě magnezium v tabletách, to Vám paní doktorka nebo doktor napíše

@Anonymní píše:
@ostrizi jaké čaje jste pila? Některé bylinky se v tehu nedoporučují. Tak nevím co mohu? :think: občas si dam bylinný čaj spánek a nervy a ale moc mi nepomáhá… :roll:
  • Citovat
  • Nahlásit
ostrizi
21.10.14 13:03
@theu píše:
@ostrizi To je ono, kdybych neměla druhé dítě, tak mě to ža tak netrápí, ale vnímám na dceři, jak se jí to dotýká…přenáším to na ní a to nechci

Vůči dceři mě to strašně trápilo, ale vynahradila jsem jí to a na těch pár měsíců už si nevzpomene :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
ostrizi
21.10.14 13:09
@Anonymní píše:
Tento příspěvek mluví o me. Jsem v 7tt. A jsem zoufalá. Případam si jako blázen :( už cca týden mám následující pocity začne se mi svírat žaludek pocit jako třeba když se něčeho bojite strach před zkouškou, nebo strach v čekárně u zubaře ale vždy když mám takový pocit u zubaře, tak nakonci návštěvy u něj me čeká klid, a pocit ze je to za mnou a ze na další kontrolu jdu az zase za pul roku. Ale tady žádná uleva nepřichází. Začne me to třeba z ničeho nic v 2 odpoledne sevře se mi žaludek padne na me únava chce se mi brecet, jsem vyřízena ze svého stavu a bojím se ze tím ublizuju miminku, vecne sevřený žaludek :? :( prejde me to az když to vecer zaspim. Rano se vzbudim chvíli je mi fajn a pak znova :,( holky ze je to normální ze jsou to hormony a já tím miminku neublizim :,(
Před tehu jsem byla citlivější, ale ne žádná histerka. Mám už takovou povahu ale ted já se nepoznavam :oops:
Děkuji ze Vám to mohu říct. Anonym snad chápete :oops: navíc trhu budem oznamovat az příští týden

Manžel si jednou dal pivo a přišel domů a táhlo to z něj, ale nebyl opilý…já mu udělala takovou scénu, tak strašně jsem měla sevřený žaludek, nevěděla jsem, co s tou bolestí, normálně jsem bouchala hlavou do dveří…dneska z toho máme srandu, ale tenkrát…prostě to jsou vážně hormony a pokud jste citlivější jako já, tak to s člověkem tak práská, že puberta je slabý odvar… :kytka: :kytka: :kytka: nebojte to bude dobré, vše se spraví, bolest povolí a vše bude krásné :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
594
21.10.14 13:26

Já jsem citlivější a ten začátek těhotenství si taky pamatuji, byla jsem psychicky velmi rozhozená, fyzicky taky všelijaké stavy, už jsem si i říkala, že jsem asi zralá na psychiatrii, aby mi předepsali antidepresiva, ale začátkem 3. měsíce jako když utne, najednou úplně jiný člověk. Takže zkušenost mám, že to dělají hormony, nicméně pokud by to dlouhodobě neodeznívalo nebo se psychický stav zhoršoval, vyhledala bych odbornou pomoc, abych se ujistila, že se mi nerozjela nějaká psychická porucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.14 13:51

@ostrizi ani nevíte jak mi tyhle slova pomáhají :hug: já jsem tak rozhozena ze se mi chce brecet z toho jak jste to hezky napsala :hug: :kytka: děkuji za podporu vvazne mi to moc pomáhá. A miminku myslíte ze ttěmito stavy neublizim? :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat