Úzkosti - hospitalizace v psychiatrické léčebně

10
29.9.20 16:25

Uzkosti - hospitalizace v psychiatrické léčebně

Ahoj, vím že je tu těchto témat spousta, ale nedělá mi v mém stavu dobře všechno to pročítat, ne vždy přečtu to, co bych chtěla 8o Od července mám problémy s úzkostí, kterou jsem získala z traumatu po nemoci a po několika měsíční léčbě a putování po nemocnicích. Nejdříve jsem se snažila zvládat sama, později jsem vyhledala psychologa. Psycholog pomohl, ale jen na několik dní, max týden. Obvodak mě dnes poslal k psychiatrovi pro opakovanou uzkost, která se pořád vrací. Objednana jsem hned zítra. Ale hlavní problém je ten, že jsem přestala jíst, mám absolutní odpor k jídlu. Váha rapidně klesá, aktuálně mám 45 kilo a měřím 157cm ve 23letech. Z toho důvodu bych se přikláněla k hospitalizaci v nějaké léčebně, kde by mě dali dohromady. Počítám, že zítra dostanu nějaké léky, než zaberou jak zaberou netuším, ale vím, že sama jíst nezačnu ani si sama jídlo nepripravim teď natož po lécích. Máte někdo zkušenosti? Je nějaká reálná šance, že bych mohla být hospitalozovana? Opravdu mám o sebe strach a vím že to sama doma nezvládnu. Děkuji všem za zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3566
29.9.20 16:40

Myslíš, že bys zvladla jít do lékárny a koupila si tam aspon nutridrinky a zvladla to popíjet? Bylo by to dobrý na preklenutí te doby, než zaberou léky a začneš zase jíst. Jinak ja bohuzel zkusenost s hospitalizací nemám, ale věřím, že je to akutní a prijmou tě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.9.20 16:43

@sediza nutridrinky mám, ale nepomáhá to. Občas se stane, že je i vyvratim, tělu chybí ta pevná strava :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
29.9.20 16:49

A z té nemoci ses už uzdravila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
29.9.20 16:54
@AnnaAbu píše:
Ahoj, vím že je tu těchto témat spousta, ale nedělá mi v mém stavu dobře všechno to pročítat, ne vždy přečtu to, co bych chtěla 8o Od července mám problémy s úzkostí, kterou jsem získala z traumatu po nemoci a po několika měsíční léčbě a putování po nemocnicích. Nejdříve jsem se snažila zvládat sama, později jsem vyhledala psychologa. Psycholog pomohl, ale jen na několik dní, max týden. Obvodak mě dnes poslal k psychiatrovi pro opakovanou uzkost, která se pořád vrací. Objednana jsem hned zítra. Ale hlavní problém je ten, že jsem přestala jíst, mám absolutní odpor k jídlu. Váha rapidně klesá, aktuálně mám 45 kilo a měřím 157cm ve 23letech. Z toho důvodu bych se přikláněla k hospitalizaci v nějaké léčebně, kde by mě dali dohromady. Počítám, že zítra dostanu nějaké léky, než zaberou jak zaberou netuším, ale vím, že sama jíst nezačnu ani si sama jídlo nepripravim teď natož po lécích. Máte někdo zkušenosti? Je nějaká reálná šance, že bych mohla být hospitalozovana? Opravdu mám o sebe strach a vím že to sama doma nezvládnu. Děkuji všem za zkušenosti

Tak asi záleží, kde bys byla hospitalizovaná, já třeba měla přímo anorexii, 44 kg na 171 cm ve 24 letech. Skončila jsem v Bohnicích, kde zaprvé hnusně vaří, zadruhé to do mě dost drasticky tlačily a pak jsem skončila na sondě. Tím tě nechci strašit, spíš jen být obezřetný s výběrem nemocnice. Jinak jsou psychiatrické léky, které zvyšují chuť k jídlu, z AD např. Mirtazapin. Nebo se dává AP Zyprexa. Třeba by ti něco z toho pomohlo. Jinak hospitalizaci prober s psychiatrem, ať ti doporučí nějaké oddělení, kde by se ti věnovali komplexně. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
29.9.20 17:04

Napadá mě, ségra měla asi podobný problém, jako ty, jen úzkosti a odpor k jídlu nebyly po nemoci, byla v Praze v ÚVN a tam se jí věnovali, nikdo do ní jídlo necpal násilím, dávali jí kašovitou stravu ze začátku, kojenecké výživy, nutridrinky, mixovanou stravu… mohla u jídla sedět, jak dlouho potřebovala… personál se s ní hodně bavil. Dostala AD a na zklidnění na přechodnou dobu kapkový Rivotril. Přibrala tam asi 5 kg za necelé 2 měsíce. Tam i výborně vaří, já tam taky byla, takže pokud jsi odněkud poblíž, tak tam by to mohlo být ok, nebo nějaké podobné zařízení. Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.9.20 17:16

@sediza ano uzdravila už zacatkem srpna. Měla jsem zánět močového měchýře a ledvin jenže pro nesnášenlivost atb jsem zkolabovala a od té doby se v tom vezu, neustálý strach o sebe, strach se strachu a tak :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.9.20 17:18

@Lollitka já jsem až z Teplic a mám pocit, že nějaké podobné zařízení a léčebny tu snad poblíž ani nemáme. Já bych se právě přikláněla k hospitalizaci vím na co stacim a na co ne, ale bojím se přesně toho jak tu píše Lollitka. Navíc výběr psychiatru u nás taky není, takže jsem ráda, že jsem vůbec nějakého sehnala ke všemu takhle na rychlo a bojím se jeho pristupu abych nedostala nějaký silný léky a starej se :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
29.9.20 17:23
@AnnaAbu píše:
@Lollitka já jsem až z Teplic a mám pocit, že nějaké podobné zařízení a léčebny tu snad poblíž ani nemáme. Já bych se právě přikláněla k hospitalizaci vím na co stacim a na co ne, ale bojím se přesně toho jak tu píše Lollitka. Navíc výběr psychiatru u nás taky není, takže jsem ráda, že jsem vůbec nějakého sehnala ke všemu takhle na rychlo a bojím se jeho pristupu abych nedostala nějaký silný léky a starej se :,(

Aha, tak to jsi z dálky, to ve tvém okolí nějakou lepší léčebnu vůbec neznám, jen leda možná Ústí nad Labem v nemocnici, kde je i psychiatrické oddělení? Nebo co máš poblíž? Možná ještě Ostrov nad Ohří, tam si lidi psychiatrii chválí, možná by bylo fajn je zkontaktovat a vylíčit jim svůj příběh a jaký by k tomu měli přístup. Protože to, co bylo v Bohnicích, bych ti fakt nepřála, mám trauma dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.9.20 18:38

@Lollitka já právě sama vůbec nevím kde tady co máme nejblíže. Snad bude doktor soudný a pomůže mi popř. i s výběrem, jestli vůbec na to dojde. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
29.9.20 19:20

Zakladatelko, nutri drinky nepij. Psychiatr ti napíše vhodný lék, často se na úzkosti spojené s příjmem potravy píše třeba Prosulpin, ten zabere do týdne. Zatím jez hodně banánů, sušeného ovoce, ovesnou kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
29.9.20 19:34

Jestli chceš, napiš mi SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.9.20 19:34

@Quertizop banan a jogurt je to jediné co zvladam občas pozřít. Ale bolí mě žaludek jak z hladu tak ze stresu. Nevím jak zvládnout tu dobu než zacnou působit léky. Četla jsem i, že AD zabiraji až za několik týdnů do té doby se zblázním. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
29.9.20 19:45

Jestli jsi z Teplic, tak ti můžu vřele doporučit psychoterapeuta a psychologa Dr. Davida Karla. Je skvělej a pracuje s hypnózou a věřím, že by ti mohl pomoct. @AnnaAbu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.9.20 19:48

@sediza k panu doktorovi jsem právě chodila ale efekt byl jen krátkodobý.. vždy mě nabudil na několik dní dopředu, ale nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama