Úzkosti po porodu v šestinedělí

Anonymní
10.2.21 12:18

Úzkosti po porodu v sestinedeli

Ahoj holky, jsem po porodu 3 tydny a mám hrozne rozházené hormony. Jsem ve stresu, nemám moc chuť k jídlu a vše mě dokáže rozhodit. Nejdříve to začalo porodem, který furt nepřicházel, pak delší pobyt v porodnici, kde jsem byla hrozne vystresovana, nemohla jsem spat a bez návštěv. A pak dobrý, jen obcas chvilku něco a teď se malý dusil protože se mu dostalo mléko do nosu a to mě zase hrozne rozhodilo. Na gynde mi predepsali nějaký homeopatika a jsem domluvená s psycholozkou. Měla jsem i těhotenské deprese, takže jsem se obávala, abych neměla i tyto. Bojím, se aby se ze mě nestal úplný blázen a doufam, ze mě to co nejdříve přejde :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10103
10.2.21 12:29

Neboj, je to normální, i ženská, která je za normálních okolností naprostý pohodář, může vlivem hormonů po porodu šílet. Jasně, že ta hormonální nerovnováha může u některých jedinců probudit i nějakou psychickou nemoc, ale není to tak častý případ a hlavně je to u těch případů, které to neřeší. Já byla v porodnici tři dny, manžel se synem za mnou mohli denně jen na chvilku před odpolední, všechny ostatní mám daleko. Řvala jsem jak pitomá každý den. A to, že tě rozhodí, když se miminko dusí, je úplně normální. Já z takových situací nemůžu spát dodnes. Je to prostě strach o to nejcennější co máme a rozhodně to z nás nedělá blázny :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
10.2.21 12:33

@Aduš8 jenze já mám strach, ze začnu prave blaznit a něco si tím přivodim.. 8o vidim vše v nejhorších barvách, ze budu někde zavřena nakonec :D a takový kraviny, na ktery bych normalne nemyslela 8o a snazim se na to nemyslet ‘c ale čím více se snazim tím méně to jde :lol: rozhodí mě každá kravina 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
10.2.21 12:44

Doktora, který předepisuje předražený cukr bych okamžitě vyměnila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20098
10.2.21 12:46
@Lenka2666 píše:
@Aduš8 jenze já mám strach, ze začnu prave blaznit a něco si tím přivodim.. 8o vidim vše v nejhorších barvách, ze budu někde zavřena nakonec :D a takový kraviny, na ktery bych normalne nemyslela 8o a snazim se na to nemyslet ‘c ale čím více se snazim tím méně to jde :lol: rozhodí mě každá kravina 8)

Jsi teď citlivá, šestinedělí není jednoduché období. Hlavně klid, všechno bude o. k. :hug: mysli hlavně na sebe, spi co to půjde, jez a snaž se jít aspoň na chvilku na procházku. Kojis? Co tatínek, pomáhá, snaží se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
10.2.21 12:55

@terien ano přítel je pro mě strašnou oporou a uklidňuje mě, je takový klidas :) narozdíl ode mě :D ano kojím, někde jsem četla, ze to muže způsobit i kojení, ale nevím co je na tom pravdy… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20098
10.2.21 13:00
@Lenka2666 píše:
@terien ano přítel je pro mě strašnou oporou a uklidňuje mě, je takový klidas :) narozdíl ode mě :D ano kojím, někde jsem četla, ze to muže způsobit i kojení, ale nevím co je na tom pravdy… :)

Pravda to je, záleží, jestli vám to jde a jste s kojením spokojení. Kup si hořčík, železo a meduňkový čaj, lepší než homeopatika. Partner ať vozí kočárek a ty opravdu hlavně odpočívej a nech se trochu rozmazlovat, bude to dobrý, uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3930
10.2.21 13:35

@Lenka2666
Mě kojení ze začátku šíleně rozhodilo psychiku a to jsem v životě nezažila co po tom porodu. Za nějaký ten týden to přešlo, myslím tak za tři. Ale to co popisuješ jsem přesně měla taky. Jsou to hormonu bohužel. Ten prolaktin asi. :?
Nezbývá než vydržet nic se na to brát nedá, když kojíš bohužel :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10045
10.2.21 13:35

V sestinedeli je to uplne normalni. Jde o to, ze se to ma postupne pomalu lepsit. Pokud by se to horsilo, urcite vyhledej vcas tu psychopomoc.

Kojeni to nekomu zhorsi, nekomu zlepsi, smahem se to rict neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4170
10.2.21 13:38

@Lenka2666 ano kojení s tím také souvisí protože vyplavuje hormon který te ještě víc rozhodí než normálně.

já s tím mám taky zkušenost po porodu a byla jsem na tom opravdu hodně hodně špatně a nakonec jsem psychiatrické léčebně neskončila. Přečti si moje deníčky kde o tom píšu :hug: kdyby se ti zdálo že se to zhoršuje tak lepší vyhledat pomoc dřív než pozdě. Mě nakonec pomohla paní psychiatrička ambulantně.
Měla jsem úplně stejné strachy jako ty, že to nezvládnu že se zblázním úplně a že mě budou muset zavřít, že budu oddělená od miminka atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9591
10.2.21 13:54

Je to úplně normální, když je miminko uplakaný, bývá to ještě horší… u mě to bylo i kojením, nějak mi neseděla ta role, že je na mě někdo úplně závislej :oops: no hormony jsou svině, u mě to přešlo až když přestalo mimčo víc plakat a dalo se s ním víc komunikovat, zpětně vím, že jsem na sebe byla hrozně náročná, člověk to zná z reklam, jak miminko spokojenně oddychuje v postýlce, celej byt je uklizenej, maminka celá v bílém sedí na bílé sedačce v obýváku, popíjí kojící čaj a čte si časopis o mateřství…já lítala se řvoucím miminem ještě v poledne v pyžamu o mlíka :roll: :mrgreen: takže za mě: nedělat si na sebe nároky, zalézt s miminem co nejvíc do postele, nestresovat se kravinama, nechat si pomoct od druhých a pokud se to zhorší, tak si v klidu nechat pomoct od doktora, není to žádná ostuda :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
10.2.21 14:04

Mně se v posledním trimestru rozjely úzkosti a panicke ataky. Poprvé v životě jsem vyhledala psychologickou pomoc. I když jsem měla za to, že patřím mezi silné jedince, hormony si nevybiraji. Porod vše ok. Jsem měsíc po porodu a spíš než ataky mě rozhodi někdo blbou poznámkou. Mám termín k psychiatrovi, který jsem si objednavala pri těch nejvetsich atakach. Zatím jsem.ho nezrusila a říkám si, že je fajn si někdy nechat poradit. Chce to zůstat v klidu, ale chápu, jak se cítíš. Bude lip :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
10.2.21 14:12

Holky moc vám dekuju, trosku jsem se uklidnila a vidim, ze nejsem jediná. A to jsem se opravdu bala. Každopádně k psycholozce si raději zajdu tak či tak, chodila jsem k ni už během těhotenství, kdy jsem asi 3 tydny měla takové depresivnejsi, ze mě nic nebavilo, nechodila jsem ven, byla hrozne protivna na přítele. A taky měla takové blbé myšlenky. Ale rikam, hodně věci mě teď rozhodilo, bylo to pro mě náročný. Mám panickou hrůzu z nemocničního prostředí :D Těch 8 dnů, co jsem byla v porodnici jsem totiž naspala asi 5 hodin a nezabral mi ani prášek na spaní, jak jsem byla vynervovana. Byt tam déle tak bych se zblaznila :roll: Pak se mi to nějak uklidnilo, jen obcas něco, ale kdy se začal malý dusit a já byla úplně hotová se mi to zase nějak rozjelo. A teď po každé blbé poznámce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3930
10.2.21 14:12

@Leviatan
Ty jo to je přesný jak to popisuješ 8o
Bohudík, že mě to docela rychle přešlo. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9