Úzkosti, strach z nemoci a smrti

Anonymní
2.11.19 11:45

Úzkosti, strach z nemoci a smrti

Ahoj všichni, nějak mě poslední dobou trápí úzkosti. Mám fyzické projevy v podobě bolesti zad, občasného pocitu horšího dýchání, bolest hlavy někdy, občas horší vidění. Mám to teď často při pomyšlení na nemoc. Jak s něčím takovým bojovat a jak poznat, že je to pořád jen úzkost a ne nemoc? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

900
2.11.19 11:56

Zajit si k lekari? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 11:58
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, nějak mě poslední dobou trápí úzkosti. Mám fyzické projevy v podobě bolesti zad, občasného pocitu horšího dýchání, bolest hlavy někdy, občas horší vidění. Mám to teď často při pomyšlení na nemoc. Jak s něčím takovým bojovat a jak poznat, že je to pořád jen úzkost a ne nemoc? :zed:

Take to znam.. Mivam obcas uzkosti.

Pomaha mi venovat se konicku..

A take chodim na pravidelne kontroky - zubar, ocni, gynekolog, dermatolog a 1× rocne k obvodacce.. Vim, ze mam tak trochu prehnany strach o me zdravi, ale diky tomuto se mi dari vse zvladat. Vim, ze delam maximum..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.11.19 12:04

Bohužel, mám to samé. Od té doby co mam děti je to daleko horší. Nejvíc se ty stavy projevují v noci, kdy má člověk čas přemýšlet :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.11.19 12:40

Holky a jak to resite? Já to měla už kdysi pred detma, pak to bylo dobrý. Ale po dětech se mi to zase teď nějak vrátilo… Beru AD Sertralin, chodím i k psycholozce… Mam týdny, kdy je mi dobře, ale pak přijde propad… :nevim: z kazdyho pichnuti jsem pak vybzikla… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9834
2.11.19 13:27

To co hledáš - to co tě naučí porozumět a krotit tvou úzkost se jmenuje psychoterapie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9834
2.11.19 13:29
@Peggy54 píše:
Zajit si k lekari? :nevim:

Nikoliv, úzkostný neurotik je schopný obíhat lékaře a furt se rozčilovat, že umírá a oni mu lžou a ještě z něj dělají úzkostného neurotika.

Je potřeba přiznat si že problém je psychického rázu a řešit ho adekvátními postupy - tedy psychoterapeuticky.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
2.11.19 14:14
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, nějak mě poslední dobou trápí úzkosti. Mám fyzické projevy v podobě bolesti zad, občasného pocitu horšího dýchání, bolest hlavy někdy, občas horší vidění. Mám to teď často při pomyšlení na nemoc. Jak s něčím takovým bojovat a jak poznat, že je to pořád jen úzkost a ne nemoc? :zed:

Pokud je to psychosomatické, tak se bolesti rychle střídají přesouvají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 14:56
@mamule42 píše:
Pokud je to psychosomatické, tak se bolesti rychle střídají přesouvají.

Tak přesně tak to mám… Bolesti se rychle střídají… Zejména na co pomyslím, to mi je:see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
997
2.11.19 15:11

O tom mi povídej, jediná možnost jak to zmírnit je že si toho nebudeš všímat, přepneš pozornost na něco jiného. Je to těžké ale jde to. Já jsem to ze začátku taky nedávala ale pak jsem se zažrala do práce, přestala na to myslet, a když mě chytne zase panika tak si řeknu že pokud mě to bude bolet týden, tak půjdu k doktorce, no jenže se to přesune jinam tak nejdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.11.19 16:02

No už kdysi jsem se toho dokázala zbavit… Ale teď mě to zase po čase nějak dostalo… Asi je to ovlivněny i detma, že je mám, o to je to silnější…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama