Úzkosti, strach z nemoci a smrti

Anonymní
2.11.19 11:45

Úzkosti, strach z nemoci a smrti

Ahoj všichni, nějak mě poslední dobou trápí úzkosti. Mám fyzické projevy v podobě bolesti zad, občasného pocitu horšího dýchání, bolest hlavy někdy, občas horší vidění. Mám to teď často při pomyšlení na nemoc. Jak s něčím takovým bojovat a jak poznat, že je to pořád jen úzkost a ne nemoc? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2124
2.11.19 11:56

Zajit si k lekari? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 11:58
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, nějak mě poslední dobou trápí úzkosti. Mám fyzické projevy v podobě bolesti zad, občasného pocitu horšího dýchání, bolest hlavy někdy, občas horší vidění. Mám to teď často při pomyšlení na nemoc. Jak s něčím takovým bojovat a jak poznat, že je to pořád jen úzkost a ne nemoc? :zed:

Take to znam.. Mivam obcas uzkosti.

Pomaha mi venovat se konicku..

A take chodim na pravidelne kontroky - zubar, ocni, gynekolog, dermatolog a 1× rocne k obvodacce.. Vim, ze mam tak trochu prehnany strach o me zdravi, ale diky tomuto se mi dari vse zvladat. Vim, ze delam maximum..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 12:04

Bohužel, mám to samé. Od té doby co mam děti je to daleko horší. Nejvíc se ty stavy projevují v noci, kdy má člověk čas přemýšlet :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 12:40

Holky a jak to resite? Já to měla už kdysi pred detma, pak to bylo dobrý. Ale po dětech se mi to zase teď nějak vrátilo… Beru AD Sertralin, chodím i k psycholozce… Mam týdny, kdy je mi dobře, ale pak přijde propad… :nevim: z kazdyho pichnuti jsem pak vybzikla… 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14573
2.11.19 13:27

To co hledáš - to co tě naučí porozumět a krotit tvou úzkost se jmenuje psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14573
2.11.19 13:29
@Peggy54 píše:
Zajit si k lekari? :nevim:

Nikoliv, úzkostný neurotik je schopný obíhat lékaře a furt se rozčilovat, že umírá a oni mu lžou a ještě z něj dělají úzkostného neurotika.

Je potřeba přiznat si že problém je psychického rázu a řešit ho adekvátními postupy - tedy psychoterapeuticky.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
2.11.19 14:14
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, nějak mě poslední dobou trápí úzkosti. Mám fyzické projevy v podobě bolesti zad, občasného pocitu horšího dýchání, bolest hlavy někdy, občas horší vidění. Mám to teď často při pomyšlení na nemoc. Jak s něčím takovým bojovat a jak poznat, že je to pořád jen úzkost a ne nemoc? :zed:

Pokud je to psychosomatické, tak se bolesti rychle střídají přesouvají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 14:56
@mamule42 píše:
Pokud je to psychosomatické, tak se bolesti rychle střídají přesouvají.

Tak přesně tak to mám… Bolesti se rychle střídají… Zejména na co pomyslím, to mi je🙈

• Citovat
  • Nahlásit
1400
2.11.19 15:11

O tom mi povídej, jediná možnost jak to zmírnit je že si toho nebudeš všímat, přepneš pozornost na něco jiného. Je to těžké ale jde to. Já jsem to ze začátku taky nedávala ale pak jsem se zažrala do práce, přestala na to myslet, a když mě chytne zase panika tak si řeknu že pokud mě to bude bolet týden, tak půjdu k doktorce, no jenže se to přesune jinam tak nejdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 16:02

No už kdysi jsem se toho dokázala zbavit… Ale teď mě to zase po čase nějak dostalo… Asi je to ovlivněny i detma, že je mám, o to je to silnější…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 20:57

Zdravím, mám takový problém. Mám dvě dcery a mám neuvěřitelný strach že budou nemocné apod. Kolikrát večer když spí tak kontroluji jestli nemají teplotu. Mladší dcera ( rok) měla boreliózu a já myslela že se sesypu. Přijdu si kolikrát jako idiot. V ničem je neomezuju to ne. Nevím jestli je tohle normální a nebo to už je přehánění a nějak to řešit. Jsem z toho dost ve stresu, kolikrát jsem až protivná protože furt přemýšlím nad hororovymi scénáři. Jinak jsem usměvavá plna energie a po chvilce se to změní a já zase přemýšlím co by kdyby. :(

• Citovat
  • Nahlásit
4309
21.12.19 21:04
@Anonymní píše:
Zdravím, mám takový problém. Mám dvě dcery a mám neuvěřitelný strach že budou nemocné apod. Kolikrát večer když spí tak kontroluji jestli nemají teplotu. Mladší dcera ( rok) měla boreliózu a já myslela že se sesypu. Přijdu si kolikrát jako idiot. V ničem je neomezuju to ne. Nevím jestli je tohle normální a nebo to už je přehánění a nějak to řešit. Jsem z toho dost ve stresu, kolikrát jsem až protivná protože furt přemýšlím nad hororovymi scénáři. Jinak jsem usměvavá plna energie a po chvilce se to změní a já zase přemýšlím co by kdyby. :(

Ano je to přehnané. Stejně nic nevymyslíš, nic nezměníš. co se má stát se stane. Hoď se do klidu, řešíš kraviny. A kdyby se něco stalo a byly nemocné, tak budeš muset fungovat, ať se děje cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
21.12.19 21:14

Mam to taky tak furt kontroluju kloucka asi pred tydnem byl nemocny z ouskem jeli jsme na pohotovost na usni, a tam my rika doktor budeme muset pod narkozou ousko pichnout ja zbelala a polil me pot normalne sem cejtila jak omdlim vydela jsem ty nejhorsi scenare, sal, injekce no hrozny to bylo popadla sem kluka a pric.Rano sem snim sla k doktorce dala kapicky a ousko dobry ufff.jdu kouknout jak spinka furt ho hlidam sem snim posedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
21.12.19 21:36

Přečtete si třeba na idnesu či jinde články o rakovině, články jsou vydávané nepřetržitě, jsou tam různé typy na všechno a příběhy s příznaky a průběhem - uvidíte při čtení, že všechno na sebe dokážete napasovat, možná máte už i paličkovité prsty, uzavírají se vám plicní sklípky, ztrácíte rovnováhu a jste prakticky konzerva nemocí na odpis :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama