Úzkostlivé vztahy před porodem...

11.5.17 00:29

Úzkostlivé vztahy před porodem...

Ahoj holky,

ráda bych se vás zeptala, jestli vás před porodem také popadaly pocity úzkosti. Hlavně, co se týče soužití v porodnici s ostatními rodičkami. Jak se mi blíží porod, tak pořád v hlavě řeším to, jak se budu s ostatními hádat o záchod/sprchu. Zvláště pokud se dostanu nakonec do toho Stoda, kde je jedna pro celé patro. Že budu svým křikem obtěžovat druhé nebo budu naopak vyplašená z toho jejich. Ostatní ženské budou na mě křičet, že je moje dítě budí nebo jejich návštěvy probudí to moje. Slyšela jsem, že třeba ve Stodě jsou porodní místnosti oddělené plentou a chodí vám přes pokoj, kde rodíte cizí lidé. No, není mi moc dobře z představy, že mi nějaký cizí chlap (nejlépe snědý) zírá mezi roztažené nohy.

Takže opravdu si matky všímají pouze svých dětí a vše je v klidu v pohodě? Žádné hádky o to, kdo půjde na wc a tak? Také se říká, že až to na mě přijde, bude mi vše úplně jedno. Nevím, jestli jsou to rozbouřené hormony a typický strach prvorodičky. Nicméně mám jaksi problém se hodit do klidu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3035
11.5.17 01:02

@Izumi Miyako nevim kde chces rodit..ale takhle to vubec neni..a vubec se tim nestresuj..krik je normalni..tim nikoho obtezovat nebudes..a miminka placou..s tim taky kazdy pocita..a jsou to jenom tri dny;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
11.5.17 01:11

@Izumi Miyako ty uz jsi to tu v nejake diskuzi resila, ze? jak te pred porodem muze nejvic stresovat zrovna tohle :lol: vubec to neres. ja tedy neznam zadny stod, ale rodila jsem uz dvakrat a pobyt uplne v pohode. nikdo na me nekricel, s nikym jsem se nehadala. dokonce to pro me byly fajn stravene tri dny. relativni klidek, nemusis varit, uklizet, jen odpocivas, spis a staras se o mimco.
a obzvlast u prvniho porodu, kdy jsem byla vyjukana, mi bylo opravdu vsechno fuk. kdyby tam stalo cele fotbalove muzstvo a ziralo mi mezi nohy, ani bych si nevsimla. soustredis se jen na sebe a at uz je to venku!
mysli pozitivne, tes se na miminko :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7046
11.5.17 01:25

Tak nerod ve Stode. Zajed si do Domazlic. Stod je strasna dira. 8o Jinak ja ziju v zahranici a neexistuje, aby matka po porodu byla a s nekym jinym na pokoji. Standard je jen matka a dite a otec tam muze kdykoliv prespat. Takze me stresuji uplne jine veci :mrgreen:. Ale tobe radim nerod ve Stodu. Tmavych spoluobcanu je tam prehrsel a uroven porodnice je katastroficka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 02:00

@Aotearoa Já mám Domažlice jaksi daleko a táta nemá a nechci si koupit dálniční známku. Přesněji pro tátu je problém jet cokoli je vzdáleno víc jak 20 km… Obzvláště, když jde o porodnici. Četla jsem nějaké recenze a dokonce i tady na emiminu si Stodskou ženy vychvalují, jak je to tam super. A dneska mi taky na úřadě jedna paní říkala, že slyšela na ní jenom samou chválu. :nevim:

@peta81 Myslím, že jsem se zmiňovala. Chtěla bych rodit v Plzni. Jenže když si zavolám sanitku, tak mě s velmi velkou pravděpodobností odveze do Stoda. Řešila jsem to, jak se tam dopravit, kdyby nikdo nebyl doma. A nedávno mi táta řekl, že se mu nechce se mnou jet do Plzně, stát na semaforech a tak. A abych mu tam neporodila :oops: Já kolikrát špatně snáším přítomnosti lidí. Někdo by to nazval „sociální fóbií“. Takže kolikrát řeším, co lidi… :oops:
Hlavně se celé měsíce doma počítalo s tím, že mě tam odveze táta, když to jenom půjde a těsně před porodem se dozvím, že se tam mám jaksi dopravit nějak sama :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
11.5.17 05:33

@Izumi Miyako
Do Domažlic potřebuješ dálničního známku? Od kdy?
Ve Stodě jsem rodila…
Záchodů je tam dost, stejně tak i sprvhe, nevím proč bys se o něj měla s někým hádat? Do sprchy jsem chodila i 10× za den a opravdu hodně málokdy jsem tam někoho potkala. A pokud ti tak vadí spolubydlící, tak si zaplať nadstandart.
A jestli si budeš volat sanitku aby tě odvezla do porodnice můžeš jim rovnou do telefonu říct, že sice oblastně patříš pod Stod, ale potřebovala bys do Plzně. Určitě tě neodmítnou, pokud bydlíš blízko Plzně. Nebo nemáš někoho jiného kdo by tě odvezl? Předpokládám, že tvůj chlap nemá auto, když tě poveze táta. Tak třeba tchán, kamarádka, sourozenec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.17 06:17

V porodnicích jsou na všechno zvyklí a jestli se někdo nechová dobře, je to bohužel někdy personál no. Ale přežít se to dá. Já v porodnici strávila 6 týdnů - to teprv bylo něco na psychiku.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11288
11.5.17 06:53

Těhotenství, porod a obecně mateřství zvyšují hladiny úzkosti v těle. Je to bohužel úplně normální. Berte to jako ranní nevolnosti a snažte se v nich neutápět, nerozvíjet úzkostné myšlenky, které se vám snaží úzkost vnutit a především nezačněte přerovnávat svůj život podle toho, co vám radí úzkost. Tím ji jen živíte a dáváte ji více sil, aby mohla opanovat více vašeho života

Strachu se čelí tím, že se na něj důkladně podíváte hned jak se objeví a racionálně ho rozeberete a pokud možno mu budete podléhat co nejméně. Tím v jak bezpečné době žijeme, tak většina našich strachů je zcela imaginárních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
11.5.17 06:54
@Anonymní píše:
V porodnicích jsou na všechno zvyklí a jestli se někdo nechová dobře, je to bohužel někdy personál no. Ale přežít se to dá. Já v porodnici strávila 6 týdnů - to teprv bylo něco na psychiku.

Jojo, mám za sebou na podzim 5 týdnů v Podolí. Za tu dobu jsem měla přes pětatřicet spolubydlících na třílůžkovém pokoji. Větší děs jsem si neuměla představit. A přece přišel, když si malou nechali další tři týdny v inkubátoru a mě poslali domů bez ní :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
11.5.17 07:10

Zakladatelko a když máš fobii z lidí. Co ambulantní porod? Ale tam by byl asi problém, kdo by tě odvezl domů, že? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
11.5.17 07:23

Cooo? :roll: rodila jsem 2×, pokaždé jsem byla na společných pokojich s dalšími 2 maminkami. Miminka nám tam plakala na střídačku, mě nikdy cizí ani nevzbudilo a to samé říkali i ostatní mamci :lol: záchody jsme na celém patře měli 3 v jedné místnosti a vždy jsem tam byla sama. Ve sprchach jsem mamči potkávala výjimečně. Na porodnim boxu jsem křičet jednu rodicku slyšela, ale byla jsem tak v tranzu z toho, co mě čeká. Nadupana adrenalinem, vzrusena, natesena, že mi to bylo v celku jedno. Já sama neměla potřebu řvát vůbec. Bolelo to sice jako čert, ale spíš jsem poslouchala porodni asistentku a dělala, co říká. Upřímně, ani nevím, kolik lidí jsem u sebe měla. A ikdyby na mě kdokoliv civěl, bylo by mi to jedno. Chtěla jsem to mít hlavně za sebou, abychom ja i miminko byli v pořádku. Navíc si fakt moc nepamatuju. Ale studentům jsem dala souhlas nahlížet, takže tam asi byli :think: :lol: nikdy na me nikdy nekricel, všichni tam byli usměvavý. Pár protivnych sestricek jsem si nevsimala :nevim: vlastně jsem to tam, hlavně po druhé brala jako dovolenou :lol: doma me čekal roční syn :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
11.5.17 07:31

Ještě podotknu, ze podruhé jsem byla na pokoji s miminkem sama. Druhé 2 maminky měli mimča na nedonošeneckým o patro výš a také mi nikdy nic neřekli, na mé plačící miminko. Ikdyž jsem měla trochu starost, abychom je nebudili. Naopak to brali skvěle. A to jsem v noci několikrát za noc rozsvicela pokoj, protože jsem potřebovala malého prebalit :nevim: ostatní musí počítat s tím, že se nevyspi, když jsou na šestinedělí a že tam ta miminka prostě občas, někdy i pořád pláčou :nevim: vůbec bych se timhle neznepokojovala. Po porodu stejne budete mít oči jen pro ten svůj malý uzlíček a ostatní ať vám vlezou na záda :palec: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
11.5.17 09:12
@Terezxx píše:
Ještě podotknu, ze podruhé jsem byla na pokoji s miminkem sama. Druhé 2 maminky měli mimča na nedonošeneckým o patro výš a také mi nikdy nic neřekli, na mé plačící miminko.
Já byla na pokoji, kde neměl u sebe miminko naštěstí nikdo. Jinak na všech pokojích byly. Bylo to tak pro mě o dost snazší, jinak bych asi pořád brečela. Takhle jsme sdílely stejný problém. Ale i tak jsme se budily po třech hodinách na odstříkávání mléka, takže o nějakém spaní nemohla být ani řeč :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 12:14

@pajisek90 Ten nadstandard nevím, jestli bude volnej. Mě vadí celkoě lidi a jsem alergická na cikány a jim podobné, který je tam teď hodně. A já jsem to právě slyšela a četla, že je jenom jeden záchod na celé patro. Jak dostaly tři ženy na pokoji klyzma najednou…
Stod mám 20 km, Plzeň 30 km… Kdys naposledy rodila? Já ve Stodě ležela před nějakými cca 5 lety. A předpokládáš správně. On nejen, že nemá auto, ale on i zdrhl. Takže tchána ani neznám. Sourozenci jsou mimo dosah, stejně jak jako nějaký kámoš s autem.

Jednou, když jsem ležela ve Stodě s někým, tak jsem se uchetla při sledování televize a spolubydlící mě za to div neseřvala. Takže mi to teď vystává jako jeden z negativních zážitků :oops:

Beru teď prášky, jenž mají jako vedlejší účinek úzkosti a deprese, myslíte, že by to s tím mohlo také souviset? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
11.5.17 15:33

@Izumi Miyako Já bych se na tvém místě asi zkusila zeptat u svého gynekologa, jak to řešit. Tatínka s autem bych nezmiňovala a zeptala se, že jsi sama, chtěla bys rodit v Plzni, tak jestli je možné zavolat si sanitku a domluvit se s nima. Popřípadě jestli by ti třeba nedal doporučení do Plzně na nějakém papíru pro saniťáky, jestli by to nepomohlo.
Nebo tátovi řekni, že ve Stodu v době tvého porodu malují porodnické oddělení, nebo těsně před odjezdem, žes tam volala a mají plno, že máte jet do Plzně…
Jestli jsi už teď hotová ze Stodu, tak to asi nebude nejlepší místo pro tvůj porod.
Držím palce, ať to všechno vyjde podle představ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama