Fyzické projevy úzkostné poruchy

Anonymní
1.5.20 16:38

Uzkostna porucha a fyzicke projevy

Ahoj, najde se tu nekdo, kdo trpi dlouhodobe uzkostnou poruchou ( diagnostikovanou) a trpel i fyzickymi projevy? Uz asi mesic, co zacala ta karantena, se necitim dobre, trpim na bolesti svalu a kloubu, stridave zimnice nebo navaly horka, celodenni unava, ktera ani se spankem nemizi, nebo pocit knedlíku v krku. Uz si pripadam jako vetsi blazen nez jsem. Nekdriv jsem si myslela, ze na me neco leze, ale vzdycky den-dva dobry a pak to zase uderi. Mam male dite a je dost komplikovane takhle fungovat. Ale k lekari se bojim skrz to silenstvi s covidem a navic si bude myslet, ze si to vymyslim. Nemam teploty, zadny kasel ani rymu. S uzkostmi se lecim uz 10 let, ale takove delsi zdravotni potize jsem jeste nemela vzdycky jen kratky zachvat. Zajima me, jestli se nekomu prihodilo neco podobneho, a nakonec to nebyla nemoc, ale uzkost…dekuju za odpovedi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4159
1.5.20 16:53
@Anonymní píše:
Ahoj, najde se tu nekdo, kdo trpi dlouhodobe uzkostnou poruchou ( diagnostikovanou) a trpel i fyzickymi projevy? Uz asi mesic, co zacala ta karantena, se necitim dobre, trpim na bolesti svalu a kloubu, stridave zimnice nebo navaly horka, celodenni unava, ktera ani se spankem nemizi, nebo pocit knedlíku v krku. Uz si pripadam jako vetsi blazen nez jsem. Nekdriv jsem si myslela, ze na me neco leze, ale vzdycky den-dva dobry a pak to zase uderi. Mam male dite a je dost komplikovane takhle fungovat. Ale k lekari se bojim skrz to silenstvi s covidem a navic si bude myslet, ze si to vymyslim. Nemam teploty, zadny kasel ani rymu. S uzkostmi se lecim uz 10 let, ale takove delsi zdravotni potize jsem jeste nemela vzdycky jen kratky zachvat. Zajima me, jestli se nekomu prihodilo neco podobneho, a nakonec to nebyla nemoc, ale uzkost…dekuju za odpovedi

Ahoj, může to být zhoršení stavu tím, že je ta karanténa, nezvyklé podmínky, člověk je většinou doma (nevím, jak ty). Já se léčím momentálně s jinými diagnózami, ale úzkosti mám také a psychosomatických projevů strašně moc. Byla jsem na různých vyšetřeních a většinou nic moc extra nenašli, nebo našli, ale neodpovídá to tíži mých problémů. Určitě by to asi chtělo, aby Dr. vyloučil nejdřív fyzickou příčinu, pokud máš ty fyzické problémy poprvé, stačí nejdřív praktik. A bereš AD? Máš terapie? (teď alespoň přes Skype…?). Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:22
@Lollitka píše:
Ahoj, může to být zhoršení stavu tím, že je ta karanténa, nezvyklé podmínky, člověk je většinou doma (nevím, jak ty). Já se léčím momentálně s jinými diagnózami, ale úzkosti mám také a psychosomatických projevů strašně moc. Byla jsem na různých vyšetřeních a většinou nic moc extra nenašli, nebo našli, ale neodpovídá to tíži mých problémů. Určitě by to asi chtělo, aby Dr. vyloučil nejdřív fyzickou příčinu, pokud máš ty fyzické problémy poprvé, stačí nejdřív praktik. A bereš AD? Máš terapie? (teď alespoň přes Skype…?). Držím palce.

Dekuju :kytka: Leky neberu, jen terapie. Zatim jsem to vzdycky nejak zvladla. Ale je pravda, ze mi strasne chybi ten normalni stav, v rouskach se mi vylozene dela spatne, takze jsem taky vice doma a chybi mi ten normalni zivot bez omezeni, a to jsem na MD, kde si clovek zase tak casto nikam nezajde, ale asi i ten pocit…a koukali na tebe doktori blbe, kdyz nic nenasli? Ja v breznu presla k nove a vsechny zakladni vstupni testy tehdy byly ok, a nechci se hned zapsat jak hypochondr prave :?

• Citovat
  • Nahlásit
11
1.5.20 17:25

Léčím se s úzkostmi a mám celou řadu fyzických projevů…Prošla jsem x vyšetřeníma, na nic extra se nepřišlo. Beru AD a Pragiolu. Momentálně se mi 3. den točí hlava, bolí mě na hrudi a mám návaly horka. Jsem z toho vždy zoufalá. Prý pomáhá odvádět pozornost…pořád něco dělám a sportuju a pořád se mi to vrací. Mám taky malé dítě a je to náročné. Nevím si s tím taky rady, je to děs :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10088
1.5.20 17:27

Mám diagnostikovanou úzkostnou a panickou poruchu. Bolest svalů a kloubů nepociťuji. Ale knedlík v krku, skleslost, únavu, zhoršené dýchání, občas mravenčení, motání hlavy a další k tomu mám. Léčíš se antidepresivy? Já bych normálně k dr. šla, já byla třeba včera. Já vím, člověku se teď nikam běhat nechce, ale opravdu je to lepší, než to nechat hodně rozběhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:35
@marinka5 píše:
Mám diagnostikovanou úzkostnou a panickou poruchu. Bolest svalů a kloubů nepociťuji. Ale knedlík v krku, skleslost, únavu, zhoršené dýchání, občas mravenčení, motání hlavy a další k tomu mám. Léčíš se antidepresivy? Já bych normálně k dr. šla, já byla třeba včera. Já vím, člověku se teď nikam běhat nechce, ale opravdu je to lepší, než to nechat hodně rozběhnout.

A vysetrili te? Nebo nejdriv chteli negativni test na covid? Jakoze to je fakt na palici jeste tohle do toho…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:37

Vsem moc dekuju za reakce, najednou mam pocit, ze s tim nejsem uplne sama :)

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18056
1.5.20 17:40

Ano, takhle se úzkost může projevovat.

Byla si v péči nějakého psychoterapeuta/ky? poskytuje on-line služby?

Pokud ne, tak si najdi někoho přes terap.io nebo delamcomuzu.

A začni pracovat s touhle knížkou.

držím palce

https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10088
1.5.20 17:49
@Anonymní píše:
A vysetrili te? Nebo nejdriv chteli negativni test na covid? Jakoze to je fakt na palici jeste tohle do toho…

Byla jsem takhle objednaná, test nechtěli. Včera jsem musela i k praktické lékařce a ta chtěla jen vyplnit papír o tom, zda jsem nebyla s někým v kontaktu a tak. Jinak to mají celkem dobře udělané, s ostatními lidmi by si se tam setkat neměla, v obou případech dovnitř brali po jednom a po předešlé telefonické domluvě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
17.8.20 10:15

Ahoj všem, už přes rok mě trápí zdravotní problémy které postupně řeším, vyšetření vždy buď vyjde v pořádku, nebo odhalí drobné problémy které by ale ten stav neměli způsobovat. Byla jsem u psychologa na vyšetření, předběžně mi řekla že trpím lehkou úzkostí, kterou by neřešila AD ale nějakou dechovou terapii - praktikuji. Na neurologii mi paní doktorka řekla že jsem neurotik. Že máš mám zvýšené svalonervove reflexe a mám brát magnosol - ten mě prohání teda. Dobře, dostala jsem se do fáze kdy jsem se se svými mnamkami začala smirivat, že mi furt něco tuhne, brni, třesu se, občas se mi zhorší vidění.
Jenže teď tři neděle zpět mě začal brnet jazyk, až bych řekla pálit. Byla jsem asi po týdnu u obvodacky - uprostřed jazyka se mi udělalo světle místo, jako by se ta špička nedokrvila, krev na železo, B, vše ok, neví co to je. První orl netuší - test na plíseň, nenam. Druhý orl - netuší, prý mám počkat měsíc a pošle mě na odběr vzorku. Třetí orl - primář, že to vypadá na systémovou chybu, že se to nedokrvuje jak má. Vitamíny A, E a pokud se to nezlepší stomatolog. Pak mi mezi řečí povídá, nechci vás urazit ale nemáte psychické problémy, a já mu povídám že ne, že jen lehkou úzkost. A on na to a máme diagnózu, běžte domu buďte ráda že jste zdravá. Holky, vážně? Vážně tohle dovede úzkost? Jak to mám hodit za hlavu, když mě neustále pálí jazyk.. Dík za vyslechnuti. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10088
17.8.20 12:37

@korra z vlastní zkušenosti vím, že špatná psychika dovede hodně. Léčím se uz asi osm let s panickou a úzkostnou poruchou. Před cca dvěma lety se mi z ničeho nic začala poměrně dost motat hlava. Nějak jsem si to nedávala do úzké souvislosti s tím s čím se léčím. Takže obvodní Dr. mě nejdříve poslala na RHB, která samozřejmě nepomohla (je fakt že krční páteř mě dost bolela) a na magnetickou rezonanci, ta vyšla dobře. Pak jsem začala i cvičit jiná cvičení, která už na bolest páteře pomohla. Nicméně hlava se motala dál. Bylo to už dost omezující, ale nakonec jsem přišla sama na to, že je to od psychiky. Pro případ, že mi je občas špatně tu mám Neurol. Vysledovala jsem, že jakmile si vezmu Neurol motání přechází…zkusila jsem to několikrát a pak jsem se o tom bavila i s mou psychiatričkou a sama mi řekla, že to tak prostě můžu mít…takže to možná i v tvém případě může být psychikou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
17.8.20 13:52

Mne se zase od psychiky blokuje pater tak, ze se nemuzu skoro nadechnout, musim si lehnout na bricho, to bolest necitim, ale jakmile si sednu, je to zpatky..pravidelne to mam kolem vecere, treba nekolik dnu za sebou, pres tu bolest blbe komunikuju s detmi..Jednou mi od toho na cas pomohla reflexni terapie, jinak, kdyz je to neunosne a vic dnu po sobe, nebo potrebuju fungovat, tak si vezmu 0.5 Rivotrilu a je po bolesti. Mam to od rijna, kdy jsem zazila obrovsky stres. Ten Rivotril ty svalove spasmy povoli, ale nejde ho brat porad. Vejdu do obchodu a je mi nanic, dostanu prujem nebo jsem cela zasekla a neschopna pokracovat v premysleni a nakupu-to se tedy zlepsuje tim, ze se do obchodu ze zachoda vracim..a nekdy to tam ustojim, ale je to otravne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
17.8.20 14:23

Jj, mě se taky blokuje páteř, točí se mi hlava, tuhne mi čelist a pak se mi blbě artikuluje.. Jako lehký nález na krční mám, protruzy a chybí lordoza, mám až skoro kyfozu.. Ty pocity s krámu znám taky dobře, občas to bylo peklo, ale to teď tukam je mnohem lepší, taky jsem zjistila že je fajn chodit do větších krámu, kde není potřeba zvedat hlava, koukat nahoru.
Kolikrát se pristihnu jak mám ramena až u brady, čelist zatlou, musím vědomě povolit, dýchat. Jo a taky mě ten krk a čelist chytá když si sednu na gauc, už si z toho dělám srandu že asi někdo nechce abych se flakala 😀 chodím na rehabilitace ale zlepšení jen drobné. Ještě mě zlobí bederka atd..
Jinak beru jen vitamíny, minerály a piju bylinky. Mám bohužel naučené vzorce chování, když si dávám fakt pozor je to lepší, ale jakmile se to zlepší a já polevim, šup dostanu nafackovano znovu. A musím kriticky přiznat že to taky odstartoval velký stres pár let nastradany, a já dělala hrdinku jak všechno zvládám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
18.8.20 15:37

Mám taky fyzické potíže. Zaťaté svaly, bolí mě bedra, krční páteř, někdy motání hlavy, nechutenství, únava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat